تصویب برگزاری انتخابات تناسبی در تهران در کمیسیون شوراها

تصویب برگزاری انتخابات تناسبی در تهران در کمیسیون شوراها

محفل: به گزارش محفل، نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از درخواست تعدادی از نمایندگان برای بررسی دوباره برگزاری انتخابات تناسبی در تهران در نشست امروز این کمیسیون اطلاع داد و تصریح کرد: با اصلاحات صورت گرفته در این بخش بار دیگر کمیسیون شوراها برگزاری انتخابات تناسبی در تهران را تصویب کرد.


محمدحسن آصفری در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان نمود: در جلسه روز گذشته کمیسیون ایرادات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه بحث برگزاری انتخابات تناسبی در تهران به منظور تأمین نظر مجمع با رای اعضای کمیسیون حذف شد، اما در نشست امروز کمیسیون امور داخلی به درخواست تعدادی از نمایندگان مجدد این مورد را در دستورکار قرار داد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در نهایت با اعمال اصلاحات، نظر هیات عاالی نظارت مجمع تأمین شد و برگزاری انتخابات تناسبی در تهران به تصویب کمیسیون رسید.
برپایه اصلاحات صورت گرفته، انتخابات تناسبی صرفاً در تهران برگزار می شود و فقط احزاب شناسنامه دار می توانند در انتخابات فهرست ارائه نمایند. از طرفی برپایه مصوبه کمیسیون احزاب اگر نتوانند کف آراء را که ۳۰ درصد است کسب کنند انتخابات در مرحله دوم هم برگزار می شود.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مصوبه امروز کمیسیون هم آمده است که رای دهندگان می توانند در کنار رای دادن به صورت لیستی، به صورت انفرادی هم به کاندیداهای مورد نظر خود رای دهند. به عبارت دیگر رای دادن به صورت لیستی و فردی در انتخابات معتبر خواهد بود. در نهایت کمیسیون تلاش خویش را به کار بست تا نظر هیات عالی نظارت مجمع و شورای نگهبان پیرامون طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس تأمین شد و بعد از تصویب اصلاحات صورت گرفته در صحن علنی مجلس به شورای نگهبان خواهد رفت.1402/03/31
09:33:44
5.0 / 5
345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل