بادامچیان در گفت وگو با محفل:

سیاست خارجی دولت موفق بوده است

سیاست خارجی دولت موفق بوده است

محفل: محفل: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به عملکرد موفق دولت در حوزه های مختلف، پیشنهاد کرد که دولت سیاست هایی که جواب نداده است را تغییر دهد و کابینه را اصلاح نماید.اسدالله بادامچیان در گفت و گو با ایسنا درباره ی عملکرد دولت سیزدهم، اظهار داشت: دولت سیزدهم مانند دولت های گذشته وظایفی در ارتباط با امور جاری کشور دارد که دراین زمینه عملکرد خوبی داشته است، البته در حوزه معیشت مردم ضعف هایی وجود دارد.

وی افزود: دولت در عرصه سیاست خارجی از خود ضعف و انفعال نشان نداد و کشور را معطل برجام و FATF نکرد. با اقدامات دولت، قسمتی از اموال بلوکه شده کشور درحال آزادشدن است. آمریکایی ها بحث توافق موقت را مطرح کرده اند، ولی دولت محکم ایستاد و با یادآوری عدم پایبندی آمریکا و اروپا در برجام، پیشنهاد آنها را رد کرد. همین طور درباره ی ارتباط با چین، روسیه، آمریکای لاتین، منطقه و عربستان و پیمان شانگهای یا بریکس عملکرد خوبی داشته است.

این فعال سیاسی با اشاره به «عملکرد خوب دولت در فروش نفت و میعانات نفتی و تولید مواد اولیه برای تولید صنعتی همچون فولاد و میلگرد»، اشاره کرد: دولت همین طور در حوزه تامین آب، برق و گاز عملکرد موفقی داشت و در فصل گرما توانست مانع قطع آب و برق شود در قضیه سیل اخیر هم با عملکرد دولت، مشکلات به خوبی مدیریت شد و عملکرد دولت دراین زمینه قابل قبول بود.

بادامچیان در ادامه با اشاره به اینکه «مشکلات معیشتی، تورم و گرانی ها در کشور وجود دارد»، اشاره کرد: این مشکلات به خاطر به کار گرفتن برخی افراد ناکارآمد یا به کار گرفتن سیاست های نادرست به وجود آمده است. مردم رییس جمهور را فردی پرکار، فعال و سالم می دانند و وزرای ساعی را هم می شناسند، اما به خوبی هم تشخیص می دهند که برخی وزرا کارآیی لازم را ندارند. من معتقدم که مشکلات معیشتی را با به کار گرفتن افراد کاربلد و تصحیح سیاست هایی که جواب نداده و کاهش هزینه های دولت می توان رفع کرد و دولت سیزدهم هم توان حل این مشکلات را دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: دو ماه پیش جلسه خصوصی با رییس جمهور داشتم و مطالب و نقدهای حزب را به وی منتقل کردم. نباید نرخها هر هفته افزایش یابد یا یک جنس قیمت های متفاوتی داشته باشد. مردم انتظار دارند حقوق شان کفایت هزینه ها را بدهد. در ایجاد این شرایط برخی افراد کارشکن که از گذشته باقی مانده اند، افراد ناکاربلد و برخی سیاست های اشتباه موثر بوده است.

وی اشاره کرد: دولت در تحقق قسمتی از وعده های خود همچون فروش نفت، پرداخت بدهی های خود، راه اندازی کارخانجات راکد و اقدامات زیربنایی توفیقات خوبی به دست آورده است، ولی در حوزه مسائل معیشتی مشکلات وجود دارد. بطورمثال سیاست مالیات بر خانه های خالی برای کنترل قیمت مسکن دنبال شد، ولی نتیجه نداشت. اگر این سیاست اشتباه بود، چرا تغییر نمی کند؟ من معتقدم نمی توان با زور مالیات، قیمت مسکن را کم کرد.

این فعال سیاسی در آخر با اشاره به اینکه «دولت به تحول و کابینه به اصلاح نیاز دارد»، اظهار داشت: دولت سیاست هایی که جواب نداده است را تغییر دهد. از سویی نباید اصرار کرد که افراد فقط از گروه خودی انتخاب شوند، برای اینکه افراد توانمند در گروههای دیگر هم وجود دارند. همین روش انتخاب افراد از گروه خودی برای دولت های خاتمی، احمدی نژاد و روحانی مشکل ایجاد کرد در حالی که دولت شهید رجایی و باهنر و مرحوم مهدوی کنی از این شیوه استفاده نکرد و همه نیروهای سیاسی سالم و متخصص در دولت حضور داشتند.
1402/03/31
09:22:32
5.0 / 5
344
تگهای خبر: حكم , دولت , صنعت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل