رئیس ستاد انتخابات كشور:

فرمانداران و بخشداران بانک اطلاعاتی عوامل و هیات اجرائی را تکمیل کنند

فرمانداران و بخشداران بانک اطلاعاتی عوامل و هیات اجرائی را تکمیل کنند

محفل: معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور بر استفاده از همه ظرفیت ها برای مشارکت حداکثری در انتخابات اصرار کرد و از فرمانداران وبخشداران خواست نسبت به تکمیل بانک اطلاعاتی عوامل و هیات های اجرائی اقدام نمایند.


به گزارش محفل به نقل از وزارت کشور، محمدرضا غلامرضا این مطلب را در اولین همایش آموزش منطقه ای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیان کرد.
وی باتاکید بر استفاده از ظرفیت حلقه های میانی برای برگزاری انتخابات پرشور و سالم گفت، در پروسه انتخابات، آموزش به عنوان یک عامل پیشران از جایگاه ممتازی در پروسه اجرای انتخابات برخوردارست و قوانین در رابطه با انتخابات نیز باید آنقدر در ذهن عوامل اجرائی تکرار و تمرین شود تا آنان به همه امور مسلط گردند.
رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به تهیه نقشه راه انتخابات در قالب فرمایشات مقام معظم رهبری بر طبق مولفه های چهارگانه سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت، اضافه کرد: در همین راستا راهبردهایی تدوین و به استانهای کشور ابلاغ گردیده است.
غلامرضا با اشاره به این که دشمنان با توسل به ابزارهای مختلف بدنبال کاهش سطح مشارکت در انتخابات پیش رو هستند، اضافه کرد: در این دوره می بایست با تاکید بر ظرفیتهای مختلف زمینه را برای مشارکت حداکثری و خنثی سازی توطئه دشمن مهیا ساخت.
وی با بیان اینکه، در این وادی دشمن به هیچ عنوان بیکار نخواهد نشست و با تبلیغات سوء خود بدنبال تردیدافکنی در ذهن مردم است، اشاره کرد: جایگاه ممتاز جهاد تبیین در این مقطع حساس مشخص می شود که باید با روشنگری و آگاهی قسمتی از سوی حلقه های میانی، واقعیت های درست را برای مردم بیان کرد.
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: دشمن با روی آوردن به یک جنگ ترکیبی و شناختی در پرتو خلق روایت های دروغین، قصد وارونه جلوه دادن واقعیت ها را دارد و با این روش ذهن مردم و جوانان را نشانه گرفته است.
غلامرضا افزود: نقش فرمانداران و بخشداران در برگزاری انتخابات بسیار برجسته است که باید از الان با حساسیت این مساله را دنبال کنند.

وی ادامه داد: فرمانداری ها و بخشداری ها باید ضمن تکمیل بانک اطلاعاتی عوامل و هیأت های اجرائی، در راستای تهیه برآورد با شناسایی نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدات آن حوزه انتخابیه در دوره های پیشین، گام بردارند تا به سبب آن زمینه برای اجرای انتخابات سالم در یک فضای سالم فراهم شود.

معاون سیاسی وزیر کشور در آخر خاطر نشان ساخت: درحال راه اندازی سامانه ای در ستاد انتخابات وزارت کشور هستیم تا به سبب آن زمینه برای تسهیل ارتباطات بین ستاد و صف و همین طور رفع مشکلات و چالش های احتمالی بصورت برخط فراهم شود.
منبع:

1402/03/27
11:51:14
5.0 / 5
378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل