دبیر ستاد انتخابات كشور:

مهلت قانونی برای استعفای داوطلبین انتخابات مجلس تمدید نمی شود

مهلت قانونی برای استعفای داوطلبین انتخابات مجلس تمدید نمی شود

به گزارش محفل، دبیر ستاد انتخابات کشور ضمن اشاره به آغاز مهلت قانونی برای اعلام استعفای داوطلبین مشمول ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این بازه زمانی قابل تمدید نخواهد بود.محسن اسلامی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه «طبق قانون انتخابات مجلس، بازه زمانی ۱۹ تا ۲۵ خرداد برای استعفای داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم (که در روز ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می شود)تعیین شده است»، اظهار داشت: بند الف و ب ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس، اشخاص و مقاماتی که باید بواسطه حضور در انتخابات باید از مشاغل خود استعفا دهند را مشخص کرده است.

وی افزود: قانون انتخابات، ما را موظف کرده است که حداقل ۷ ماه پیش از ثبت نام از داوطلبین انتخابات، بازه زمانی استعفای مشمولان ماده ۲۹ قانون انتخابات را اعلام نماید و ستاد انتخابات کشور هم این مساله را بوسیله رسانه ها اطلاع رسانی کرده است. بر این اساس زمان اعلام استعفا شروع شده و این بازه زمانی هم قابل تمدید نیست.

دبیرستاد انتخابات کشور اشاره کرد: ما در ستاد انتخابات کشور برای نخستین بار در طول برگزاری انتخابات ها، جلسه ای مشترک با شورای نگهبان و سازمان امور استخدامی برگزار کردیم تا ابهام کسانی که قصد حضور در انتخابات را دارند را برطرف نماییم برای اینکه برخی اشخاص نمی دانند که پستی که دارند شامل ماده ۲۹ قانون انتخابات می شود یا خیر و برای استعفا دادن ابهام دارند. ما در این نشست موارد مطرح شده را بررسی نموده و به اشخاص پاسخ دادیم و ابهام آنها را برطرف کردیم و در ادامه هم چنین جلسه ای برگزار خواهیم کرد و اگر شغل همطرازی وجود داشته باشد به اطلاع اشخاص می رسانیم.

اسلامی همین طور با اشاره به مراحل بررسی قانون جدید انتخابات مجلس در شورای نگهبان، اظهار داشت: چنانچه قانون جدید تصویب و برای اجرا ابلاغ شود، باید شرایط پیش ثبت نام را طراحی نماییم. یکی از نوآوری های قانون جدید انتخابات این است که داوطلبین انتخابات پیش از ثبت نام اصلی باید پیش ثبت نام بوسیله سامانه ای که وزارت کشور طراحی و معرفی می کند، انجام دهند. امیدوار هستم قانون جدید زودتر نهایی و ابلاغ شود تا زمان را از دست ندهیم.
1402/03/22
08:16:58
5.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل