در بازدید از شهرك صنعتی چرم شهر آذربایجان شرقی

رئیسی: ایجاد شهرک صنعتی چرم در آذربایجان شرقی

رئیسی: ایجاد شهرک صنعتی چرم در آذربایجان شرقی

به گزارش محفل، رئیس جمهور ضمن بازدید از شهرک صنعتی چرمشهر تبریز دستگاههای مسئول را به تأمین نیازهای توسعه صنعت چرم با رعایت ملاحظات محیط زیستی مکلف کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی که در چارچوب دور دوم سفرهای استانی دولت مردمی، به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است، در بازدید از شهرک صنعتی چرم شهر تصریح کرد: توجه به شاخصهای زیست محیطی در توسعه صنعت چرم مورد توجه قرار گیرد.
رئیس جمهور در بازدید از شهرک صنعتی چرم شهر آذربایجان شرقی اظهار داشت: توسعه صنعت چرم و توجه به رفع مشکلات زیست محیطی آن دو نکته مهم در صنعت چرم سازی در منطقه است.
رئیس جمهور اضافه کرد: ایجاد شهرک صنعتی چرم در منطقه قطعی است. راه اندازی این شهرک نباید در بروکراسی اداری گیر کند. در کنار توسعه صنعت، توجه به محیط زیست و آلاینده های آن برای مردم منطقه مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: کارگران صنعت چرم سازی ساکن همین منطقه هستند و آلاینده های این صنعت نباید آنها و خانواده هایشان را گرفتار صدمه کند. توجه به کارهای محیط زیستی، هزینه کردن نیست بلکه سرمایه گذاری برای صنعت است.
شهرک صنعتی چرمشهر تبریز در نزدیکی روستای مایان واقع در ۱۰ کیلومتری شمال غربی تبریز قرار دارد و حدوداً ۳۰۰ کارخانه ی چرم سازی در آن فعال می باشند.
رئیس جمهور در جریان بازدید از این شهرک صنعتی دقایقی هم با کارگران شاغل در آن به صورت صمیمی و بی واسطه گفتگو نمود و وضعیت شغلی و معیشتی آنها را جویا شد.
همینطور در قسمت پایانی بازدید رئیس جمهور از شهرک صنعتی چرمشهر نشستی با حضور تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی این شهرک برگزار و مسائل و مشکلات صنعت چرم استان مورد بررسی قرار گرفت.
منبع:

1402/03/20
10:32:07
5.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل