عباسی:

امام (ره) راه دیگری به دنیا نشان داد

امام (ره) راه دیگری به دنیا نشان داد

محفل: به گزارش محفل، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: امام (ره) به ما یاد داد که جوگیر نشویم و اگر چیزی درست است پای آن بایستیم. با همین نگاه بود که انقلاب نیز به پیروزی رسید.


فریدون عباسی در گفت و گو با ایسنا در آستانه سالگرد ارتحال امام (ره)، درباره ی برجسته ترین خاصیت های شخصیتی امام (ره) پیش از پیروزی انقلاب، پس از پیروزی انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی، بیان کرد: از نظر بنده حضرت امام خمینی (ره) جزو افرادی بود که به سبب این که گناه نمی کرد توانسته بود به حقایقی نائل شود. به عبارت دیگر امام (ره) شخصیت کاریزماتیکی پیدا کرده بود که می توانست از دور روی افراد موثر باشد. افراد بدون این که امام (ره) را ببینند و یا از نزدیک با وی ارتباط داشته باشند، همین که اسم یا سخن امام (ره) را می شنیدند مرید ایشان می شدند.
ایشان سپس اظهار داشت: در دستگاه مادی اینها معنایی ندارد. این که ما بگوییم کسی از دور می تواند تاثیر بگذارد معنا ندارد. افرادی که ایمان داشته و به فطرت خود توجه می کنند می توانند این شخصیت را درک کنند. بنده سال 1355 در روز عاشورا متوجه این مساله در شخصیت امام (ره) شدم. زمانی که اسم حضرت امام (ره) آمد و پلیس ها به صف عزاداران حسینی حمله کردند، عده ای بدون این که حتی قبلا اسم امام (ره) را شنیده باشند در مقابله با پلیس ها همراه شدند. یکی می گفت گویا شخصیتی که می گویید فرد خوبی است و گفتند ما هم هستیم.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: سپس طرف آغاز کرد به گفتن «درود بر خمینی» و جمعیت بیشتری نیز همراه شدند؛ در صورتیکه بسیاری از این افراد اصلا مقلد امام (ره) نبودند و ایشان را نمی شناختند. ما اینطور امام را درک کردیم. جملاتی مانند این که «شاه باید برود» جمله ای ساده است اما همان موقع می گفتند مگر می شود شاه برود؟ امام می گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد. یا زمان حمله رژیم صدام به ایران حضرت امام فرمودند دزدی آمده سنگی انداخته یعنی می خواهد ببیند در این خانه کسی هست؟ این جملات، جملات عمیقی است و با توکل به خداوند گفته می شود. افرادی که آمریکا را کدخدا می دانند درک نمی کنند که حضرت امام (ره) چه چیزی می گوید.
ایشان سپس اشاره کرد: امام راه دیگری به دنیا نشان داد. ایشان می گفت اگر بر خدا توکل کنید پیروز خواهید شد. ممکنست این توکل لحظه ای نباشد. یکی از مشخصه های امام داشتن صبر بود. حرف درست را می زد ولو این که تنها می ماند. امام به ما یاد داد که جوگیر نشویم. اگر چیزی درست است پای آن بایستیم. برای همین انقلاب پیروز شد. در ابتدا تعداد کم بود، اما چون حرف امام را گوش کردند و بر خدا توکل کردند، پیروز شدند. در جنگ هم همچنین بود. با فرمول های دنیای مادی ما باید زود ترک مخاصمه را می پذیرفتیم؛ مانند اتفاق هایی که در جولان و فلسطین افتاد که با وجود پذیرش ترک مخاصمه هنوز مشکل آنان بعد 50 سال حل نشده است.
وی ادامه داد: زمانی که جنگ شد همه رفتند به امام (ره) گفتند که ترک مخاصمه را بپذیرید، اما امام گفت اگر جنگ 20 سال بطول بیانجامد ما ایستاده ایم. این نگاه امام مبنای قرآنی دارد. این دیدگاه حضرت امام باید شکافته شود. نسل جدید باید بدانند که شخصیت امام (ره) برمبنای قرآن شکل گرفته بود.1402/03/13
14:47:32
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل