گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان

قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه هسته ای نجات داد

قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه هسته ای نجات داد

به گزارش محفل، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بامداد امروز با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
گزیده بیانات رهبر انقلاب در این جلسه به شرح زیر است:
*** مجلس یازدهم مشکلات کشور را شناخته و بر این اساس، قانون گذاشته است
من از اول تشکیل این مجلس اعتقاد خودم و علاقه ی خودم به این مجلس را که از روی اطلاع بود، عرض کردم. گفتم مجلس، مجلس انقلابی است. هم اکنون هم من پس از سه سال همین را تکرار میکنم. این مجلس بحمداللّه مجلسی است انقلابی، با سواد، جوان، پرتحرک، پرکار.
مجموعه را که نگاه میکند انسان، با نگاه مجموعی این مجلس انصافاً یک مجلس انقلابی است.
مجلس یازدهم مشکلات کشور را شناخته.
بر طبق شناخت مشکلات، قانون گذاشته شده.
کارهایی که شده، قانونهایی که تصویب شده یا در مجرای تصویب قرار دارد هم اکنون، اینها همه حاکی از آشنایی با مشکلات کشور است.
هدف این قوانین مبارزه با فساد بوده، رفع تبعیض بوده، رفع انحصار بوده، بهبود فضای کسب وکار بوده و بقیه ی مسائل اقتصادی دیگر.
***مجموعه نظام یک پیکر است و ارکان آن اعضای این پیکرند.
***اگر قوا و دستگاهها مکمل هم نباشند، دیگر به کار نخواهند آمد.
***نگاه باید نگاه همکاری و هم افزایی باشد.
***سرافراز وارد مجلس شدید، ان شاءالله سرافراز هم خارج شوید.
*** برنامه هفتم، تحقق شعار سال و به سرانجام رساندن طرح ها و لوایح نیمه کاره، کارها بزرگی است که پیش روی نمایندگان است.
*** سال آخر، سال جبران خلاءها و قصورهاست.
***فتح خرمشهر کار بزرگ و کم نظیری بود/ نقشه ها و طرحهای عملیات بیت المقدس باید در دانشگاههای جنگ تدریس بشود/ اگر شما نمایندگان مجلس فرصت نمایندگی پیدا میکنید به خاطر آن شهادتهاست
***فتح_خرمشهر، حقاً و انصافاً کار بزرگ کم نظیری بود.
فتح خرمشهر یک حادثه ی معجزه آسا بود. پس از فتح خرمشهر، برخی از رؤسای جمهور و واسطه ها می آمدند؛ آقای سکوتوره که شخصیت جاافتاده ی مهمی بود در آفریقا، آمد، به من اظهار داشت که امروز وضع شما با روز گذشته فرق میکند به خاطر فتح خرمشهر.
*** عظمت فتح خرمشهر چشمها را به خود جلب میکند اما من میخواهم بگویم از فتح خرمشهر یا مهمتر یا لااقل به همان اندازه مهم، جریانات این عملیات بیت المقدس است، این عملیاتی که منتهی شد به فتح خرمشهر، این عملیات، آن فداکاریها، آن ابتکارها، آن نقشه ها و طرحهای جنگی که به نظر بنده باید در دانشگاههای جنگ تدریس بشود.
*** اگر شما نمایندگان مجلس فرصت پیدا میکنید که در شهر خودتان تبلیغات انتخاباتی بکنید با خیال آسوده بروید بین مردم حرف بزنید، بعد مردم با خیال آسوده بروند پای صندوق اسم شما را بیندازند در صندوق، بعد بیایید در مجلس، بخاطر آن فداکاری هاست، بخاطر آن شهادت هاست، بخاطر آن از خودگذشتگی های به مفهوم واقعی کلمه است.
**قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه ی هسته ای نجات داد
تعدادی از این قوانینی که شما در مجلس تصویب کردید، قوانین راهبردی است برای کشور که واقعاً جای احترام و تمجید دارد.
قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه ی هسته ای نجات داد.
این قانون کاملاً مشخص کرد که باید چه کار نماییم، هم اکنون هم داریم نشانه هایش را در دنیا مشاهده میکنیم. یا قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت که این از آن قانونهای حیاتیست.
قانون شما غیر از گفتن ماست، گفتن ما مثل حالت نصیحت پیدا میکند؛ قانون شما اجرائی و الزامی است.
***قانون باید صریح باشد. جوری نباشد که مجدداً احتیاج به استفساریه ی مجلس داشته باشد یا باز یک بحث تکراری ای پیش بیاید. اتکا به کارشناسی جامع داشته باشد. اتقان داشته باشد. یکی از خصوصیات قانون خوب قابل اجرا بودن است.
ثبات قانون یکی از خصوصیات است. تغییرات پی درپی [نباشد]؛ البته قانون باید به روز بشود در این شکی نیست لکن به روز شدن قانون یک حرف است تغییرات پی درپی، تبصره زدن، یک حرف دیگر است. منقح و بدون تعارض باید باشد.
وقتی قانون بین این تعارضات معطل است، تکلیف معطل است بین قوانین مختلف، آدمی که میخواهد سوء استفاده نماید سو استفاده میکند. این قانوندانان قانون شکن که بنده بارها تکرار کردم همین جاهاست که استفاده میکنند.
*** یکی از امتیازات مجلس یازدهم ساده زیستی و تواضع در مقابل مردم است / این خصوصیت را از دست ندهید
یکی از امتیازات مجلس یازدهم که من اصرار دارم این را بگویم و به زبان بیاورم ساده زیستی است یعنی تا آنجا که به من گزارش شده نسبت به خیلی از افراد این مجلس رفتار اشرافی مآبانه و از دید از موضع بالا و به مردم بی اعتنایی کردن یا نیست یا کمتر هست. روش کلی این است، این خیلی چیز خوبی است اینها را از دست ندهید. این جلسه و برخاست با مردم، این تواضع در مقابل مردم، این شنیدن حرف مردم، این را از دست ندهید. البته شنیدن حرف مردم غیر از وعده دادن به مردم است..
متن کامل بیانات رهبر معظم انقلاب را در این لینک بخوانید.
منبع:

1402/03/03
14:24:41
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل