مشاور عالی وزیر كشور عراق:

توافقات خوبی با دولت ایران برای تسهیل حضور زائرین اربعین حاصل شد

توافقات خوبی با دولت ایران برای تسهیل حضور زائرین اربعین حاصل شد

به گزارش محفل، مشاور عالی وزیر کشور جمهوری عراق تصریح کرد: در توافقات صورت گرفته بین دو دولت در تلاش هستیم تا زائرین به سهولت در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت نمایند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، مهدی هادی علی الفکیکی بعد از اولین جلسه مشترک قرارگاه اربعین حسینی بین ایران و وزارت کشور جمهوری عراق در جمع خبرنگاران بیان نمود: در این جلسه برای برگزار کردن مراسم اربعین بحث و بررسی صورت گرفت پیرامون راهپیمایی میلیونی اربعین صحبت کردیم. در موارد زیادی به توافق نظر رسیدیم در تلاش هستیم تا ترافیک روانی برای رفت و آمد زائرین داشته باشیم. گذرگاه هایی که زائرین وارد خاک عراق خواهند شد مشخص گردید، قرارگاه های عبور و مرور کامیون ها تعیین شد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در مورد اتباع غیرایرانی ساکن ایران هم صحبت کردیم. در این جلسه تاکید شد تا اسناد آنها از سوی جمهوری اسلامی ایران صادر شود. در مورد عراقی های ساکن در ایران دو نوع شرایط داریم اول گروهی که اسناد ایرانی در اختیار دارند و دوم گروهی که دوبار در حق آنها نادیده گرفته شد. یکبار صدام حسین به خاطر ایرانی بودن آنها را عراقی تلقی نکرد و بار دیگر اینکه هیچ نوع سندی در خصوص اینکه عراقی یا ایرانی هستند به آنها داده نشده است.
وی ادامه داد: با طرف ایرانی صحبت کردیم و قرار شد تا نشستی با سفارت عراق برگزار گردد و در مورد جزئیات اعطای این مدارک به این افراد صحبت کردند. حجم شیعیان ایرانی برای حضور در مراسم اربعین بسیار بالاست و مردم و دولت عراق بسیار استقبال می کنند. در تلاش هستیم تا زائرین در بهترین شرایط و کوتاهترین زمان در روزهای اربعین به زیارت بیایند.
منبع:

1402/02/28
12:15:30
5.0 / 5
440
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل