میراحمدی:

تلاش دولت ایران و عراق تسهیل زیارت زائرین اربعین حسینی است

تلاش دولت ایران و عراق تسهیل زیارت زائرین اربعین حسینی است

به گزارش محفل، رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: برپایه توافقات صورت گرفته با هیات عراقی تلاش دو دولت تسهیل سفر زائرین به عراق در روزهای اربعین حسینی بوده و در تلاش هستیم تا مشکلات سالهای گذشته تکرار نشود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید مجید میراحمدی بعد از پایان اولین جلسه قرارگاه مشترک اربعین حسینی با هیات وزارت کشور جمهوری عراق در جمع خبرنگاران بیان نمود: امروز با هیات عالی رتبه عراقی و آقای الفکیکی مشاور عالی وزیر کشور جمهوری عراق مذاکراتی پیرامون ساماندهی زائرین اربعین حسینی داشتیم. ان شاءالله اراده دو دولت و هیات محترم عراقی اینست که مشکلات و چالش های سالهای گذشته با همکاری و هماهنگی برطرف شود و تدابیر لازم برای سهولت زیارت زائرین اندیشیده شود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در این جلسه پیرامون ۲۱ محور توافقاتی مورد بررسی و بحث قرار گرفت در همه محورها به توافقات لازم رسیدیم. در بحث پذیرش گذرنامه ویژه اربعین که بسیار ارزان است و سرعت کار را بالا می برد توافق خوبی صورت گرفت. در حوزه حمل و نقل و مشکلاتی که وجود داشت بحث شد و پیرامون حمل و نقل موکبداران توافقات خوبی صورت گرفت و در تلاش هستیم تا مشکلات قبلی مرتفع گردد پیرامون مسائل در رابطه با هلال احمر و سهولت انتقال تجهیزات درمانی توافقاتی بین طرفین صورت گرفت.
رئیس ستاد مرکزی اربعین در ادامه خاطرنشان کرد: ان شاءلله با هماهنگی و همراهی بین طرفین مسائل و مشکلات مرتفع خواهد شد و مشکلات سالیان قبل تکرار نخواهد شد. در بحث اتباع غیرایرانی کلیاتی مورد بحث واقع شد محل ها و مرزهای عبوری آنها تعیین شد اما باید در بحث اسناد مورد تایید بحث ها ادامه پیدا کند. در جلسه بعدی جزئیات بیشتر این مورد مورد بحث قرار خواهد گرفت.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در بحث اتباع عراقی ساکن ایران هم قرار شد کمیته مشترکی با سفارت عراق تشکیل گردد و مشکلات این عزیزان مرتفع گردد.
میراحمدی در پاسخ به پرسشی پیرامون صدور گذرنامه ویژه اربعین برای زائرین بیان نمود: این گذرنامه دارای پنج سال اعتبار است و هزینه آن فوق العاده برای زائرین ارزان خواهد بود و دیگر شاهد صف های طولانی برای صدور گذرنامه نیستیم. فعلاً این گذرنامه برای سفر اربعین است ان اشالله با عزیزان صحبت می نماییم تا در سفرهای دیگر گسترش یابد. برای سفر به کشور سوریه و هرچند صدور این گذرنامه ویژه پیشبینی شده اما لازم است که با دولت به توافق برسیم.1402/02/27
16:03:52
5.0 / 5
437
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
محفل