امام جمعه موقت تهران:

ائمه نماز جمعه، نمایندگان و مسئولان مراقب اظهارنظرهای خود باشند

ائمه نماز جمعه، نمایندگان و مسئولان مراقب اظهارنظرهای خود باشند

به گزارش محفل، امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: ما ائمه نماز جمعه باید مراقب اظهارنظرهای خود باشیم و نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی هم باید مراقبت کنند. جامعه ما ظرفیت مبتلاشدن به حواشی اعصاب خردکن را ندارد و همه باید پای کار حل مسایل کشور باشند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مساله جمعیت و نقش آن در تحقق آرمان های صادق آل محمد (ع) اظهار داشت: این که جامعه ما بتواند زینت باشد باید درباره ی کمیت و کیفیت جمعیت خود مراقبت کند و امیدواریم سیاست های جمعیت در محور خانواده با قوت توسط مسئولان و عموم مردم مورد توجه قرار گیرد تا از مرحله خطرناکی که پیش رو داریم به سلامت عبور نماییم.
وی درباره ی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: این یک رویداد بزرگ در زمینه کتاب و کتابخوانی و نشر است و با استقبال گسترده ای از طرف مردم مواجه می شود؛ این فرصت ارزشمندی است که بغیر از انتشار آثار فرهنگی یک توجه عمومی به موضوع کتاب و کتابخوانی است. این مساله مهمی است و با وجود میدان داری رسانه های جدید کتاب جایگاه خودش را دارد و کتابخوانی باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه ما تبدیل گردد.
امام جمعه موقت تهران با اعلان اینکه در دهه پایانی ماه رمضان اتفاق های مهمی رخ داد و یک ماه رمضان با معنویت بسیار داشتیم، اظهار داشت: یکی از این اتفاق ها حضور شورانگیز مردم در شب های قدر بود و گزارش ها می گوید این شب ها با ترکیب جمعیتی متنوع، گسترده و عالی انجام شد و در گلزار شهدا و بهشت زهرا جلوه ویژه ای داشت. اتفاق دیگر روز قدس بود که از نظر حضور مردم در سراسر کشور کم نظیر بود و در نهایت روز عید فطر و حضور ده ها میلیونی در سراسر کشور را شاهد بودیم که حکایت از تفاوت محسوس اش با سالهای قبل داشت. در تهران با جمعیت صدها هزار نفری انجام شد و گفته می شود حداقل هشتصد هزار نفر حضور داشتند. اینها از عمق معنویت و بصیرت مردم ایران پرده برداری می کند. این ها موضوعی است که دشمن می خواهد کمرنگ جلوه دهد، اما اینها نعمت پروردگار ماست. این چنین نمازی را در جای دیگری سراغ دارید؟ امیدوار هستم این را قدر بدانیم و دست اندرکاران نماز عید فطر از حالا برای سال آینده به فکر باشند.
وی افزود: در نماز عید فطر حکمت رهبری جلوه مجددی داشت؛ در خطبه دوم دیدید که راهبردهای پیش روی امت را بیان نمودند. مساله تقویت اراده ملی مطرح است که در مقابل جنگ اراده هایی است که از طرف دشمن گسترده انجام می گیرد. دیگری همکاری و همدلی ملی با تأکید بر مسئولان کشور و قوای سه گانه بود. دشمن برای ایجاد گسل های داخلی برنامه ریزی نموده است و مساله سوم هم تاکید بر حل مسایل کشور و پرهیز از حاشیه سازی ها بود.
حاج علی اکبری اشاره کرد: بسیاری از حاشیه سازی ها هر چند از طرف دشمن هم هست، اما داخلی است. کسانی که مراقب زبان و موقعیت های خود نیستند با حرف هایشان بهانه دست دشمن می دهند و اینها را باید مراقبت کرد. در شرایطی که باید فرصت خدمت به مردم جدی گرفته شود و افکار عمومی نیاز به آرامش دارد این اتفاق ها را متاسفانه شاهد می باشیم. ما ائمه نماز جمعه نیز باید مراقب اظهارنظرهای خود باشیم و نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی هم باید مراقبت کنند. جامعه ما ظرفیت مبتلاشدن به این حواشی اعصاب خردکن را ندارد و همه باید پای کار حل مسایل کشور باشند.
وی درباره ی مهار تورم و رونق تولید که با اهمیت ترین مساله کشور است اظهار داشت: همه باید روی این مساله تمرکز کنند و با اتحاد و همدلی این مسال قابل حل است.
امام جمعه موقت تهران درباره ی مساله گرانی در کشور اظهار داشت: این مساله حال مردم را بد و اعصاب آنها را خرد می کند. مساله مسکن آن هم در بخش اجاره و رهن جزو موارد مبتلابه است که حدود ۳۰ درصد در سطح ملی در گیر آن هستند و در تهران نزدیک ۵۰ درصد درگیر هستند. مسکن از یک کالای زیستی به کالای سرمایه ای تبدیل گشته و نتیجه اش فوران بی حساب و کتاب قیمت هاست که کمر مستاجرها را می شکند. در هر حال حل مساله مسکن در وضعیت فعلی به یک نسخه درمانی فوری نیاز دارد تا این مساله را تا حد زیادی در سراسر کشور با تأکید بر شهر تهران مدیریت کند.
وی همین طور خطاب به مردم و آنها که خانه اجاره می دهند اظهار داشت: تا به اضطرار نیفتادید بر مستاجرین سخت نگیرند.
علی اکبری در ادامه به مساله فلسطین و تحولات اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: در این مساله چشم امید به نیروهای مقاومت اسلامی است و تسلیح غزه و کرانه باختری که دستور کار جبهه مقاومت خصوصاً ایران بوده کار را به نقطه های قابل توجه و پیروزی بخشی رسانده است. صهیونیست ها گرفتار انفعال شدیدی هستند و حتی وقتی به یکی از سفاک ترین عناصر خود برای تشکیل کابینه متوسل شدند که بگفته خودشان دولت مجانین و مجرمین است نتوانتستند کاری از پیش ببرند و وضع داخلی شان با دولت جدید وخیم تر شد. الان وظیفه همه امت اسلامی این است که از جریان مقاومت فلسطین جانانه حمایت کنند.
منبع:

1402/02/24
17:23:07
5.0 / 5
518
تگهای خبر: حكم , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل