در جلسه هیئت دولت مطرح شد

ماموریت رییس جمهور به بانک مرکزی درباب معاملات تجاری

ماموریت رییس جمهور به بانک مرکزی درباب معاملات تجاری

محفل: محفل: رییس جمهور با اشاره به گسترش برنامه ریزی کشورها برای کاهش و حذف تبادلات دلاری از چرخه معاملات شان، به بانک مرکزی ماموریت داد با همکاری دستگاه های مرتبط، زمینه های انجام معاملات تجاری برمبنای واحد پولی ایران و کشورهای هدف را فراهم آورد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت با اشاره به گسترش برنامه ریزی کشورها برای کاهش و حذف تبادلات دلاری از چرخه معاملات شان، به بانک مرکزی ماموریت داد با همکاری دستگاه های مرتبط، زمینه های انجام معاملات تجاری برمبنای واحد پولی ایران و کشورهای هدف را فراهم آورد.
رییس جمهور همین طور با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران که فعالیت آن از بامداد امروز شروع شد، تولیدات به معرض نمایش گذاشته شده شرکت های داخلی را افتخارآمیز توصیف و اشاره کرد: همه بخش ها باید برای مساعدت با رشد و ارتقای کمی و کیفی تولید و خصوصاً تولیدات دانش بنیان در کشور، از خرید نمونه های خارجی کالاهایی که مشابه آنها توسط شرکت های داخلی تولید می شود، اجتناب کنند.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستاوردهای سفر دو روزه خود به سوریه و امضای برنامه جامع راهبردی بلندمدت و چندین توافقنامه همکاری بین دو کشور در زمینه های مختلف، اجرای کامل این توافقنامه ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: بازار سوریه ظرفیت بالایی برای افزایش سطح روابط تجاری دو کشور دارد.
رئیسی در این نشست همین طور با تکیه بر رویکرد دولت در گسترش عدالت و مقابله با فساد، خواهان ادامه اهتمام و مراقبت جدی مسئولان سازمان ها و دستگاه های اجرائی نسبت به عدم ارائه تسهیلات ویژه و تبعیض آمیز شد.
منبع:

1402/02/18
15:14:07
5.0 / 5
411
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل