رئیسی در دیدار با ایرانیان مقیم سوریه:

اراده ایران و سوریه بر توسعه روابط است و ایرانیان مقیم در اجرای توافقات نقش مهمی دارند

اراده ایران و سوریه بر توسعه روابط است و ایرانیان مقیم در اجرای توافقات نقش مهمی دارند

به گزارش محفل، رئیسی ضمن اشاره به این که یک روز فلسطینی ها با سنگ مقابل صهیونیست ها می ایستادند، اما امروز کوچک ترین حرکتی از سوی رژیم صهیونیستی با پاسخ سخت و خردکننده مجاهدان فلسطینی مواجه می شود و عرصه را بر صهیونیست ها تنگ می کند، اظهار داشت: امروز جریان مقاومت باور شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را تغییر داده و حتی دیگر کسی از آمریکایی ها هم نمی ترسد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های سفر به سوریه در دیدار با ایرانیان مقیم و خانواده های کارگزاران جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دشمنان با شعار «لا اله الا الله» و در زیر پرچمی مقدس، برای ایجاد بلوا، کشتار، تخریب و تجزیه، همه فتنه هایی که می شود مقابل یک کشور و ملت راه انداخت، نه فقط در سوریه، بلکه در عراق و منطقه و جهان اسلام ایجاد کردند.
رییس جمهور با اشاره به این که مردم و دولت سوریه و مجاهدان غیرتمند اسلامی با همه وجود در مقابل این توطئه بسیار خطرناک و پیچیده ایستادند و آنرا کنار زدند، گفت: امروز پس از ۱۲ سال، ملت سوریه و همه مجاهدان در این حوزه باید جشن پیروزی برگزار کنند و نخستین اقدام در این جشن، شکرگزاری در راه خدا و تشکر از کسانی است که در این میدان نقش رهبری و هدایت ایفا کردند.
رئیسی همین طور با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب اسلامی قبل از دیگران متوجه عمق این توطئه شدند و پیش از دیگران نسبت به آن هشدار دادند، اشاره کرد: خیلی از کشورهای اسلامی و شخصیت های جهان اسلام در ابتدا متوجه عمق فاجعه نشدند، در صورتیکه امروز خیلی از مسائل آشکار شده و حتی آمریکایی ها رسما اعتراف کردند که داعش دست ساخته آنهاست.
رییس جمهور با اعلان اینکه سید حسن نصرالله و آقای بشار اسد و شهید عزیز ما حاج قاسم سلیمانی و شهدای گم نام بسیاری نیز در این میدان با بصیرت و مردانه ایستادند، اشاره کرد: امروز حتی خود دشمنان نیز به پیروزی جریان مقاومت معترف هستند و شرایط برای جریان مقاومت کاملاً متفاوت شده است.
رئیسی با اشاره به این که یک روز فلسطینی ها با سنگ مقابل صهیونیست ها می ایستادند، اما امروز کوچک ترین حرکتی از جانب رژیم صهیونیستی با پاسخ سخت و خردکننده مجاهدان فلسطینی مواجه می شود و عرصه را بر صهیونیست ها تنگ می کند، اظهار داشت: امروز جریان مقاومت باور شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را تغییر داده و حتی دیگر کسی از آمریکایی ها نیز نمی ترسد.
رییس جمهور اضافه کرد: امروز کشورهای منطقه نیز در معادلات شان تجدیدنظر کرده و فهمیده اند که دیگر نمی توانند به آمریکایی ها اتکا و اعتماد کنند؛ این تغییرات حاصل ایستادگی مجاهدان راه خدا در سوریه، لبنان و فلسطین است، اما آیا فتنه تمام شده است؟
رئیسی اشاره کرد: مجاهدان جبهه مقاومت باید همچنان سنگرها را حفظ کنند؛ چونکه فتنه گران تلاش می کنند از هر دری که بتوانند گشایشی برای خود ایجاد کنند. هوشیاری، حضور و آگاهی و داشتن پیش بینی های لازم و برخورد زمان شناسانه می تواند خیلی از فتنه ها را خنثی کند.
رییس جمهور اظهار داشت: نگاه ما این است که امت اسلامی می تواند در مقابل فتنه ها پیروز شود. این نکته را رهبرمان به همه ما آموخت که مقاومت هزینه هایی دارد، اما هزینه تسلیم بمراتب بیش از مقاومت است. وضعیت امروز سودان حاصل تسلیم شدن و فریب خوردن از دشمنان است که با وجود تقسیم این سرزمین، همچنان بدنبال تجزیه باردیگر این کشور هستند.
رئیسی اضافه کرد: اینطور نیست که اگر ملتی تسلیم دشمنان شد، آنها دست از سر او بردارند، روحیه استکبار، سلطه گری، تفوق طلبی و خودبرتربینی دشمنان اجازه نمی دهد که به هیچ حدی قانع شوند. امروز اگر ایران سرافراز و عزتمند است، برای این است که ایستادگی کرده و در مقابل آنها تسلیم نشده و فتنه گری ها مقابل ایران به سبب مقاومت ملت ایران است.
رییس جمهور با اعلان اینکه رسما اعلام نموده و می نماییم که سیاست جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبانی از جبهه مقاومت بوده و هست، گفت: دشمن بارها مقابل ایران توطئه کرده و این دفعه نیز جنگ ترکیبی به راه انداختند و فکر می کردند ایران مثل برخی کشورهای دیگر است که در مقابل این تکانه ها به خود بلرزد، غافل از این که نهال نوپای انقلاب اسلامی امروز به درخت تناوری تبدیل گشته است.
رئیسی با اشاره به این که امروز برکات انقلاب اسلامی در جای جای جوامع اسلامی قابل مشاهده می باشد، اشاره کرد: امروز مردم یمن بیش از ۷ سال است با شکم گرسنه ایستادگی می کنند و این ناشی از الهام گرفتن از انقلاب اسلامی است.
رییس جمهور با اعلان اینکه دشمن تلاش می کند با تحریم و تهدید ایران را متوقف نماید، اشاره کرد: مردم ایران همه تهدیدها و تحریم ها را برای خود تبدیل به فرصت کرده و با بهره گیری از این فرصت ها پیشرفت های بسیاری در ایران حاصل شده است و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن برای متوقف کردن این پیشرفت ها در کشورمان بلوا به راه انداخت.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دوستی دیرین و عمیق دو ملت ایران و سوریه اضافه کرد: امروز این دوستی با خون مردم دو کشور بهم پیوند خورده و این اختلاط و هم خونی امری جدایی ناپذیر است. امروز مقاومت بین ملت های ایران، سوریه، فلسطین، لبنان، عراق، یمن و همه کشورهای منطقه یک پیوند ناگسستنی به وجود آورده است.
رئیسی در ادامه با اشاره به گفتگوهای خود با مقامات سوریه و رایزنی برای رفع مشکلات گسترش روابط میان دو کشور، خصوصاً همکاری بخش های خصوصی و اقتصادی دو طرف گفت: اراده ایران و سوریه بر توسعه روابط است و شما نمایندگان ایران در سوریه می توانید در اجرای توافقات انجام شده نقش مهمی داشته باشید.
رئیسی با اعلان اینکه سوریه کشور ثروتمندی است اما امروز دشمنان درحال سرقت و غارت منابع و ثروت های سوریه هستند، اشاره کرد: یقین داریم که وضعیت چنین نخواهد ماند و شرایط تغییر خواهدنمود.
رییس جمهور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که حاکمیت سوریه بر تمام مناطق این کشور اعمال شود و این مسئله ضامن تقویت و تثبیت امنیت در سوریه و منطقه است و می تواند روند بازسازی و رونق در این کشور را تسریع کند.
رئیسی در آخر با تحسین و تجلیل از روحیه انقلابی و پایداری ایرانیان مقیم سوریه در راه خدا و حفظ ارزش ها، از آنان خواست ثابت قدم و استوار بر مواضع به حق خود بمانند.
منبع:

1402/02/16
13:06:51
5.0 / 5
469
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
محفل