اعلام نتیجه بررسی طرح بانکداری مرکزی در مجمع تشخیص مصلحت

اعلام نتیجه بررسی طرح بانکداری مرکزی در مجمع تشخیص مصلحت

به گزارش محفل، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل شد و به بررسی طرح بانکداری مرکزی پرداخت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز چهارشنبه، اصلاحیه طرح بانکداری مرکزی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۴ اردیبهشت ماه سالجاری مجلس شورای اسلامی را با حضور نماینده، طراحان طرح و رئیس کل بانک مرکزی به لحاظ عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام بررسی کرد. در این نشست گزارش بررسی های کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع در رابطه با مغایرت های این طرح با سیاست های کلی عرضه شد.
اعضای هیئت عالی نظارت مجمع بعد از تبادل نظر در مورد تعریف «رمز پول» در این مصوبه و ابهامات اعتباربخشی به آن(جز ۱۴ بند الف ماده۴) بعد از استماع توضیحات حجت الاسلام و المسلمین بحرینی، نماینده مجلس شورای اسلامی و فرزین، رئیس کل بانک مرکزی به وجود ابهام و مغایرت آن با سیاستهای کلی قانونگذاری رای دادند.
در مبحث ماده ۷ و ترکیب اعضای هیئت عالی بانک مرکزی (جایگزین شورای پول و اعتبار فعلی) و همینطور مبحث شورای فقهی بانک مرکزی بعد از بحث و تبادل نظر به باقی ماندن مغایرت با (جز ۳ بند ۹) سیاستهای کلی نظام قانونگذاری رای دادند. اعضای هیئت عالی نظارت در ماده ۲۲ در مورد هیئت انتظامی بانک مرکزی اما به برطرف شدن مغایرت آن با سیاست های کلی رای دادند.
منبع:

1402/02/15
12:53:08
5.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل