بااشاره به اعلام بخشودگی ها از سوی رییس جمهور

منتجب نیا: حل مشکلات بازداشت شدگان اعتراضات، امیدبخش است

منتجب نیا: حل مشکلات بازداشت شدگان اعتراضات، امیدبخش است

به گزارش محفل، دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی با استقبال از ابلاغ رییس جمهور برای حل مشکلات بازداشت شدگان اعتراضات سال گذشته، اظهار داشت: این مسیر ادامه یابد تا شکاف ها تبدیل به اتصال، ارتباط و حمایت شود.رسول منتجب نیا در گفتگو با ایسنا درباره ابلاغ رییس جمهور در ارتباط با ضوابط بخشودگی یا تخفیف متناسب با وضعیت مشمولان افرادی که در جریان حوادث اخیر بر اثر رفتارهایی شغل و موقعیت شان گرفتار محدودیت یا ممنوعیت شده است، اظهار داشت: تردیدی نیست که حکومت زمانی می تواند دوام و اقتدار داشته باشد که حمایت اکثریت قریب به اتفاق مردم را به همراه داشته باشد؛ چراکه حمایت اقلیت نمی تواند حکومت را مقتدر کرده و از خطر حفظ کند. به هر حال هر حکومتی همیشه درصدی از حامیان را به همراه خود دارد اما مهم این است که آیا اکثریت جامعه طرفدار حکومت هستند یا این که به حکومت انتقاد یا اعتراض دارند یا این که میان جامعه و حکومت شکاف ایجاد شده است؟

وی ضمن اشاره به این که «عفو عمومی یکی از اقدامات مناسبی بود که پس از اعتراضات سال قبل انجام شد»، اضافه کرد: این عفو و تلاش دولت برای حل مشکلات بازداشت شدگان امیدبخش بود البته این اقدامات باید دنبال شود و در حد وعده نماند تا مشکلات کسانی که بازداشت یا گرفتار محدودیت شده اند بصورت کامل حل شود. افراد زیادی هستند که گرفتار مشکل شده و از محل کار خود اخراج شده اند که تلاش دولت برای حل مشکلات آنها اقدام بسیار مناسبی است. اساتیدی هستند که به آنها درس داده نشده یا اخراج شده اند. از برخی هنرمندان در صداوسیما استفاده نمی شود یا آنها خودشان به صداوسیما نمی روند. در مورد ورزشکاران هم همین طور است؛ به این جهت عفو و حل مشکلات این افراد مهم می باشد و باید این مسیر ادامه یابد تا شکاف ها تبدیل به اتصال، ارتباط و حمایت شود.

این فعال سیاسی همین طور ضمن اشاره به عملکردهایی که موجب ایجاد شکاف در جامعه می شود، اشاره کرد که با توجه به نوع اعتراضات، مسئولان باید شناخت بیشتری نسبت به مردم پیدا کنند و درصدد رفع مشکلات برآیند و به وعده و وعید اکتفا نککند تا مردم احساس کنند که مسؤلان دردآشنای آنها هستند.

وی معتقد است: گاهی مسائل اساسی مردم فراموش شده و عده ای جاهلانه و عده ای هم عامدانه به مسائلی پرداختند که مشکل اصلی مردم نیستند. من نمی گویم حکومت به مسائل فرهنگی نپردازد اما نباید به بهانه این مسائل، سفره مردم فراموش شود. مردم انتظار دارند که حکومت به مشکلات معیشتی هم بپردازد.

وی اضافه کرد: من معتقدم با روز نمی توان با مسئله فرهنگی برخورد کرد. حکومت باید انتظار مردم در حل مشکلات معیشتی را برآورده کرده و از نظر اندیشمندان و خبرگان در مسائل فرهنگی استفاده نماید. متاسفانه برخی تریبون داران افراد اندیشمندی نبوده و به تبعات اظهارات خود توجه ندارند. باید مسائل فرهنگی و دینی را به اهل دین و فرهنگ سپرد. حرف بی حجاب ها و بدحجاب ها هم باید شنیده شود تا آنها دست از لجاجت بردارند. 


منبع:

1402/02/04
21:01:05
5.0 / 5
367
تگهای خبر: ابلاغ , بازداشت , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
محفل