رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید فطر تأكید كردند:

همدلی و هم افزایی قوای سه گانه، تمرکز بر حل مسئله و پرهیز از حواشی، اتحاد مردم

همدلی و هم افزایی قوای سه گانه، تمرکز بر حل مسئله و پرهیز از حواشی، اتحاد مردم

محفل: محفل: ملت مؤمن و موحد ایران، امروز نماز پرشکوه عید فطر را به پاس یک ماه طاعت وعبادت، در سراسر کشور اقامه کرد و سجده شکر و سپاس بجای آورد. در کانون معنوی این اجتماع عظیم ملی، انبوه بی شمار مردم تهران، نماز عید را به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه کردند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز با تبریک عید خجسته فطر به امت اسلامی و ملت رشید و عزیز ایران، ماه رمضان سال جاری را بسیار پُر بار، با حال، پُر شور و سرشار از رحمت الهی خواندند و ضمن اشاره به تضرع و توسل آحاد مردم بویژه در شبهای قدر گفتند: شب زنده داری های پُر سوز وگداز مردم و اشک های گرمی که از چشمان جوانان پاکیزه کشور جاری می شد از همیشه برجسته تر بود و حضور در مجالس تلاوت قرآن، هیئات، محافل معرفت آموزی، گلزارهای شهدا و کمک های مؤمنانه به ایتام ومستمندان، رمضان سال جاری را پُر شکوه کرده بود.
رهبر انقلاب با تجلیل از حرکت عظیم ملت درروز قدس، آن هم بعد از شب زنده داریِ شب قدر، افزودند: آن اجتماعات متراکم و شکوهمند، حقیقتاً از الطاف و توفیقات الهی بود.
ایشان ماه رمضان را علاوه بر ماه طاعت وتقوا، ماه جهاد و مبارزه خواندند و گفتند: روز قدس هم روز مبارزه ملت ایران است که بحمدالله سال جاری با همراهی دیگر ملت ها در سطح بسیار گسترده ای برگزار شد.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به برخی دستاوردهای ماه مبارک همچون توفیق طاعت وبندگی، پاکیزگی روح، معنویت، آشنا شدن با معارف اسلامی و روحیه مبارزه و ضربه زدن به دشمن، تاکید کردند: این دستاوردهای روحی و معنوی را تا رمضان سال آینده، حفظ و تقویت کنید که همین روحیه با رفع مشکلات، کشور را به پیش خواهد برد و ملت ایران را در اوج حرکت مادی و معنوی قرار خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامی خطبه دوم نماز عید فطر را به بیان راهبردهای ضروری امروز کشور و جامعه اختصاص دادند.
ایشان تقویت اراده را از خاصیت های روزه داری برشمردند و افزودند: اراده تقویت شده ملی، گره گشا است و مسؤلان باید این ابزار را در راه پیشرفت و جهتی که پروردگار معین کرده، بکار بگیرند.
رهبر انقلاب، همکاری، همدلی وهم افزایی سه قوه را یک راهبرد بسیار مهم و اساسی برای حل مشکلات و پیشرفت کشور اعلام نمودند و ضمن اشاره به ترتیبات خوب قانون اساسی در رابطه با تشکیل قوای سه گانه افزودند: اگر قوای مقننه، مجریه و قضاییه به صورت کامل همکاری کنند، کارها به هیچ وجه گره نمی خورد که خودِ مسؤلان و مدیران این قوا می دانند که این همکاری و هم افزایی چگونه ایجاد می شود.
رهبر انقلاب، تمرکز بر حل مسائل و خودداری مردم و مسؤلان از درگیر شدن و سرگرم شدن به حاشیه ها را یک راهبرد ضروری دیگر خواندند و افزودند: حاشیه ها همیشه ساخته و پرداخته دست دشمن نیست بلکه گاهی از روی غفلت یا عوامل دیگر و با انگیزه های گوناگون، حاشیه هایی در اطراف یک کار یا یک شخص ایجاد می شود که مردم باید بی تفاوت باشند و مسؤلان هم بدون توجه به حواشی، تلاش خویش را بر کارهای مهم و مشکل گشا متمرکز کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری تأکیدات دائم امام بزرگوار بر وحدت ملت گفتند: آن همدلی و اتحاد که کشور را ازراههای دشوار و تنگه های سخت عبور داد، باید حفظ و تقویت شود.
ایشان راهبرد دشمن را ایجاد اختلاف و تفرقه بیان نمودند و گفتند: دشمن تلاش می کند مردم به خاطر عقاید و سلایق مختلف با هم بجنگند و درگیرشوند اما نگاههای مختلف مردم به مسائل مختلف، طبیعتاً مانعی ندارد و نباید محل اختلاف و کشمکش شود بلکه باید با باطل کردن وسوسه های دشمن برای بدبین کردن مردم به یکدیگر ومردم به مسؤلان، درکنار هم به زندگی و مهربانی پرداخت.
رهبر انقلاب ضمن اشاره به شکست راهبرد نظامی دشمن در منطقه، گفتند: دشمن به سیاست تزویر، تحریف، دروغ‎گویی، وسوسه، تحقیر و بدبین کردن ملت ها به توانایی های خود روی آورده که باید در شناخت راهبردها، تاکتیک ها، ابزارها و روش های او، به روز بود و آنها را باطل نمود.
ایشان در انتها خطبه ها تاکید کردند: ملت هوشمند و توانای ایران که تا امروز همه توطئه های دشمنان خویش را به شکست کشانده، پس از این هم به حول و قوه الهی، آنها را ناکام و سرخورده خواهد نمود.1402/02/03
10:58:42
5.0 / 5
563
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل