استقبال حزب ندای ایرانیان از توافق ایران و عربستان

استقبال حزب ندای ایرانیان از توافق ایران و عربستان

محفل: اعضای شورای سیاستگذاری حزب ندای ایرانیان از توافق ایران و عربستان استقبال کرده و خواهان احیای توافق برجام شدند.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، نخستین جلسه شورای سیاستگذاری حزب ندای ایرانیان در سال ۱۴۰۲ به ریاست معاون سیاسی حزب ندای ایرانیان و با حضور سید شهاب الدین طباطبایی، دبیر کل و مجید فراهانی، رییس شورای مرکزی و اعضای شورای سیاستگذاری اجرا شد. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی پیرامون «الزامات تحقق شعار مهار تورم، رشد تولید»، «توافق ایران و عربستان» و «طرح ممنوعیت ارائه خدمات به افراد بدحجاب» همچون موضوعات مطرح شده در جلسه شورای سیاستگذاری بود.

در ابتدای این جلسه «وضعیت اقتصادی کشور» و «الزامات تحقق شعار مهار تورم، رشد تولید» مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورای سیاستگذاری حزب ندای ایرانیان اولویت اصلی کشور را حل بحران های اقتصادی و معیشتی مردم دانسته و نسبت به بی ثباتی نرخ ارز و افزایش قیمت کالاهای اساسی هشدار دادند، همین طور قرار شد دفتر اقتصاد و توسعه و متخصصان اقتصادی حزب، پیشنهادهای خودرا برای تحقق شعار «مهار تورم، رشد تولید» به شورای سیاستگذاری ارائه نمایند.

بررسی توافق ایران و عربستان از دیگر مباحث این جلسه بود. اعضای شورای سیاستگذاری ضمن استقبال از توافق ایران و عربستان و پایان بحرانی هفت ساله، بر ضرورت احیای توافق برجام تاکید کردند. اعضای حزب ندای ایرانیان از هرگونه تحرک در دیپلماسی منطقه ای و جهانی دولت حمایت و پشتیبانی کرده و معتقدند تحریم های آمریکا تأثیر غیرقابل انکاری بر رشد تورم و بحران های اقتصادی کشور داشته و کنترل تورم و تحقق شعار سال بدون رفع مانع بزرگ تعاملات مالی با جهان کاری نا ممکن است. تنش زدایی در سیاست خارجی پیش نیاز مهار تورم و رشد تولید هست به همین دلیل انتظار می رود دولت برای به سرانجام رساندن پروژه رفع تحریم ها مذاکره کند.

شورای سیاستگذاری حزب ندای ایرانیان سپس دستور «طرح ممنوعیت ارائه خدمات به افراد بدحجاب» را مورد بررسی قرار داد. اعضای شورای سیاستگذاری اعتقاد داشتند طرح مجلس شورای اسلامی برای ممنوعیت ارائه خدمات به افراد بدحجاب مغایر با قانون اساسی است و دوقطبی شدن جامعه بر سر حجاب، تهدیدی برای بهبود خواهی است. در آخر قرار شد موضوع با بررسی بیشتر در قالب اطلاعیه ای از طرف حزب منتشر شود.
منبع:

1402/01/20
11:27:58
5.0 / 5
373
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل