سلیمی نمین:

تصمیم رییس جمهور درباره ی وزیر آموزش وپرورش قابل تقدیر است

تصمیم رییس جمهور درباره ی وزیر آموزش وپرورش قابل تقدیر است

محفل: به گزارش محفل، یک تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار داشت: رفتار رییس جمهور در حوزه استعفای وزیر آموزش وپرورش بسیار عالی و قابل تقدیر است.عباس سلیمی نمین در گفت و گو با ایسنا، درباره ی استعفای وزیر آموزش و پرورش و نوع رفتار رییس جمهور در این موضوع، اظهارکرد: بالاخره برخی اعضای کابینه توانایی بیشتری دارند و برخی ضعف هایشان بیشتر است، بدین سبب در مورد آنهایی که ضعف بیشتری دارند باید پیش از این که مشکلاتی ایجاد کنند، تدبیری اندیشیده شود تا هزینه هایی که آنها ایجاد می کنند، کم شود.

وی با اعلان اینکه در حوزه استعفای وزیر آموزش و پرورش، اساسا حرکت بسیار خوبی از طرف رییس جمهور انجام شد، اضافه کرد: وزیر پیشین توان اداره وزارتخانه مهم آموزش وپرورش را نداشت. این وزارتخانه بسیار با اهمیت بوده و بالاترین نیروی انسانی را نیز دارد که مدیریت این نیروی انسانی کار بسیار سختی است. شما در این وزراتخانه با صنعت مواجه نیستید، بلکه با نیروی انسانی مواجه هستید که خودشان انسان ساز هستند. در این مساله پرداخت نشدن بموقع حقوق فرهنگیان، رییس جمهور متوجه شد که وزیر قابلیت لازم را نداشته و سرعت عمل به خرج داد و وزیر هم استعفا داد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره ی تاثیر رفتار رییس جمهور بر عملکرد سایر مدیران دولتی، اظهار داشت: وقتی نیروی انسانی احساس کند تضمینی جز تلاش و افزایش کارآمدی برای ادامه حضور در جایگاهش وجود ندارد، طبیعی است که تلاش خودرا بیشتر می کند. البته ممکنست به این نتیجه هم برسد که تصویری که از بیرون برای اداره یک وزارتخانه یا سازمان و اداره داشت با آنچه در واقعیت وجود دارد متفاوت می باشد بدین سبب خودش استعفا داده و اجازه ندهد کارش به عزل بکشد برای اینکه عزل یک لطمه به اعتبار آن وزیر یا مدیر خواهد بود.

سلیمی نمین در آخر با با اعتقاد بر این که برخی وزرای دیگر دولت هم توانایی لازم را ندارند، اشاره کرد: رییس جمهور درباره ی این افراد هم باید سریعتر بررسی های لازم را انجام دهد و تصمیم قاطعی بگیرد. رییس جمهور درباره ی وزیر آموزش وپرورش به این نتیجه رسید که باید این فرد تغییر کند و این تصمیم قابل تغییر است.

منبع:

1402/01/17
17:05:39
5.0 / 5
352
تگهای خبر: آموزش , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل