نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور خطاب به رئیس جمهور فرانسه

نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور خطاب به رئیس جمهور فرانسه

محفل: به گزارش محفل، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور خطاب به رئیس جمهور فرانسه نامه ای سرگشاده نوشت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن این نامه سرگشاده به شرخ زیر است:
«به نام خدای مفتضح کننده مستکبران و بدخواهان
رئیس جمهور کشور فرانسه
با عنایت به کنش های مکرر دولت و نظام شما در تقویت بحران در کشورهای مختلف آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین، حالا که کشور متبوع شما بروز پرشدت یکی از چالش های مزمنش را تجربه می کند لازم است که با کشور خود همان کنید که به دیگران سفارش می کردید!!
- همان گونه که به زیبایی در سال ۲۰۲۰ برای مردم بحران زده لبنان تشریح می کردید که «انقلاب با دستور کسی اتفاق نمیفتد؛ مردم آنرا می سازند!!»
حالا هم مورد انتظار است که از زیبایی اتفاقات کشور خودتان لذت ببرید نه این که در سال ۲۰۲۳ به مردم خودتان بگویید: «تجمع قانونی نیست و هیچکس حق شورش بر ضد نمایندگان مردم را ندارد!»
- آقای رئیس جمهور!! ما از کشوری سخن می گوییم که مردمش چند سال است که می خواهند دولت متبوعشان فقط صدایشان را بشنود و مخالفت آنها را به رسمیت بشناسد!
- آقای آزادی!! آنها در کشوری دست به اعتراض زده اند که آرزو دارد در جهان به توسعه سیاسی و اقتصادی شهره باشد، پس لطفا مانع این آرزو نباشید!!
- این مردم فقط خواسته روشن اقتصادی دارند، یعنی اصل مسأله شأن سیاسی و یا ایدئولوژیک نیست که نگرانی های لائیک (ایدئولوژیک!) شمارا برانگیزد، واقعا مشکل معیشت دارند، این قدر سفره زندگی شان کوچک شده و سال ها صدای مخالفت شان با سیاست های اقتصادی دولت شنیده نشده که این گونه حاضر شده اند از زندگی خود بگذرند، لطفاً صدایشان را بشنوید آنها به گفتگو احتیاج دارند نه گلوله!!
- آنها هیچ لیدر خارجی یا حتی حامی خارجی ندارند یعنی واقعا خود خود مردم فرانسه هستند، خیالتان راحت باشد و نگران توطئه خارجی نباشید.
- آنها بوسیله ی یک رژیم خارجی مسلح نشده اند، پلیس نمی کشند یا مامور قانون را برهنه نمی کنند، یعنی اصلا نگران یک طرح براندازانه و غیردموکراتیک نباشید!
- آقای رئیس دولت! حرکت آنها کاملا خودجوش و واقعی است، مثلاً هیچ رسانه و سرویس خارجی فوت شدگان جوان یا کشته های تصادفات کشور را برای زنده نگه داشتن اعتراض آنها فاکتور نکرده است تا بهانه کاذب ایجاد نماید، آنها مساله واقعی دارند!
- آقای جهان وطن! به اراده این ملت هم احترام بگذارید و از ایشان حمایت کنید، مثل همیشه از ظرفیت سایر دول اروپا برای پشتیبانی از صدای مردم استفاده کنید، از پارلمان اروپا بخواهید که دولت را به علت سرکوب مردم بی دفاع تحریم کند، از سیاستمداران بخواهید که در رثای مظلومیت معرتضین موهای سر خویش را بتراشند و نماهنگ های رسانه ای تولید کنند!
- سفارش ما ساده است «هر آنچه بر خود نمی پسندید بر دیگران هم مپسندید»!
- کمی بهتر ببینید که دوران استثمار رو به اتمام است پس با عادات قبلی خود بهتر است خداحافظی کنید!
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور»
منبع:

1402/01/10
14:12:02
5.0 / 5
302
تگهای خبر: اقتصاد , حامی , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
محفل