گلایه آملی لاریجانی از اظهارات برخی نمایندگان مجلس

گلایه آملی لاریجانی از اظهارات برخی نمایندگان مجلس

محفل: محفل: هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای فوق العاده به ریاست آملی لاریجانی، اصلاح مغایرت های بودجه 1402 با سیاست های کلی نظام توسط مجلس را بررسی کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در ابتدای این جلسه آیت الله آملی لاریجانی با ابراز تاسف از طرح برخی موضوعات نادرست درباره ی هیئت عالی نظارت در مجلس، اظهار داشت: متاسفانه در مجلس، مطالب نادرستی درباره ی هیئت عالی نظارت مجمع طرح شده است و در این اظهار نظرها، تلقی های اشتباهی در بیان برخی نمایندگان مجلس مشاهده می شود. البته ریاست مجلس نکات خوبی را به نمایندگان متذکر شدند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در هیئت نظارت، مصوبات مجلس از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست های کلی بررسی می شود.
وی اشاره کرد: مصوبات هیئت عالی، بعد از بررسی و تبادل نظرهای مبسوط و مستدل اعضای هیئت نظارت از میان اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و با رای گیری مشخص می شود. مصوبات هیئت بصورت رسمی بوسیله شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.
در این نشست فوق العاده، بعد از بررسی اصلاحات مجلس شورای اسلامی در مورد مغایرت های اعلامی هیئت عالی نظارت مجمع برای بودجه۱۴۰۲، در تبصره های ۱، ۲، ۴و الحاقات آنها، پذیرفته شد ایرادات رفع شده است.
همین طور در این بررسی ها، مواردی که مجلس، مصوبات خودرا اصلاح نکرده و مغایرتهای آن با سیاست های کلی رفع نشده، با تبادل نظرات و آرای اعضای هیئت نظارت احصاء شد. تعدادی از این مصوبات اصراری در قالب اختلاف مجلس و شورای نگهبان از حیث مصلحت در صحن مجمع، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
در این نشست علاوه بر اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، رییس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگانی از بانک مرکزی و ستادکل نیروهای مسلح و دبیران کمیسیون های نظارت، اقتصادی و حقوقی دبیرخانه مجمع حضور داشتند.
بررسی سایر اصلاحات بودجه ۱۴۰۲ به جلسه فوق العاده نوبت عصر هیئت عالی نظارت موکول شد که در آن بعد از بررسی اصلاحات مجلس شورای اسلامی در مورد مغایرت های اعلامی هیئت عالی نظارت مجمع برای بودجه۱۴۰۲، در بندهایی از تبصره های ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۹ و الحاقات آنها پذیرفته شد، ایرادات رفع شده است و در مواردی همچون بندهای الحاقی تبصره ۶، ۹و۲۰نظر به باقی بودن اشکال دادند.
همین طور در این نشست مشخص شد که نمایندگان مجلس بر مصوبات خود در بندهایی همچون بندهای ج، هـ، ک، ی تبصره ۱، بند الحاقی ۶و۷تبصره۱، بند د تبصره۲، بند الحاقی تبصره۴ و بندی از تبصره۶ اصرار کرده اند که در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر مصلحت بررسی خواهد شد.
منبع:

1401/12/26
23:47:57
5.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل