مراسم گرامیداشت روز شهید

رئیسی: وصیت نامه شهدا منبع الهام بخشی برای همه مسئولین است

رئیسی: وصیت نامه شهدا منبع الهام بخشی برای همه مسئولین است

محفل: به گزارش محفل، رئیس جمهور خون مطهر شهدا را سرمایه و پشتوانه عظیمی برای کشور در مقابل توطئه ها و دشمنی ها دانست و تصریح کرد: امروز که دشمنان با ابزارهای مختلف می خواهند افکار و رفتار جاهلیت مدرن را بر جوامع حاکم کنند، این خون مطهر شهداست که از جامعه ما جهل زدایی می کند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز شهید که با حضور تعدادی از خانواده های معظم شهدا در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: روز شهید، از آن جهت که یکبار دیگر نام، راه، هدف و مقصد شهدا را به همگان یادآوری می کند، مهم می باشد.
رئیس جمهور امنیت، وحدت، انسجام و همینطور عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را حاصل خون مطهر شهیدان عنوان نمود و عنوان کرد: دشمنان از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی با انواع توطئه ها، فتنه ها و اختلاف افکنی ها به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در مردم بوده اند، اما شهدا نه با حرف، بلکه با عمل به ما آموختند که می توانیم با اتکا به خدا بر مشکلات فائق شویم.
رئیسی خون مطهر شهدا را سرمایه و پشتوانه عظیمی برای کشور در مقابل توطئه ها و دشمنی ها دانست و تصریح کرد: امروز که دشمنان با ابزارهای مختلف می خواهند افکار و رفتار جاهلیت مدرن را بر جوامع حاکم کنند، این خون مطهر شهداست که از جامعه ما جهل زدایی می کند.
رئیس جمهور در ادامه اغتشاشات اخیر در کشور را جنگ ترکیبی رسانه ای، اقتصادی و شناختی دشمن با هدف توقف پیشرفت های ملت ایران عنوان نمود و اضافه کرد: تجربه ۴۴ ساله جمهوری اسلامی نشان داده است که دشمنان تابحال در مقابل ملت ایران ره به جایی نبرده اند و پس از این هم نخواهند برد، چون که ملت ایران به رغم همه فشارها و تحریم ها در حوزه های مختلف به پیشرفت ها و دستاوردهای عظیم و افتخارآفرینی رسیده اند.
رئیسی با اشاره به اینکه مردم ما امروز به رغم وجود برخی کمبودها و نقصان ها از همیشه امیدوارترند، تاکید کرد: گواه صدق این مدعا حضور گسترده آحاد مردم با سلایق مختلف در راهپیمایی باشکوه و عظیم ۲۲ بهمن سال جاری است.
رئیس جمهور قدردانی از خون شهدا را در خدمت به خانواده معظم آنها و عمل به وصیت شان در حفظ ارزش ها و عمل به امر ولی فقیه دانست و تصریح کرد: وصیت نامه شهدا منبع الهام بخشی برای اقدام و عمل همه مسئولین و دستگاه ها و نهادهای نظام است تا مسیر نورانی آنها کمرنگ نشود.
رئیسی با اشاره به اینکه خون مطهر شهدا ضامن انقلاب، کشور و نظام جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: از آنجائیکه اصل و اساس این نظام و انقلاب با خون مطهر شهدا عجین شده است، هاضمه نظام اسلامی هیچگونه فسادی را نمی پذیرد؛ هر چند امکان دارد فاسدان در کشور چند صباحی جولان داشته باشند، اما اساسا بقا نخواهند داشت.
رئیس جمهور در قسمت دیگری از سخنان خود صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را خواسته به حق خانواده شهدا و عمل به لزوم دینی و قانونی عنوان و خاطرنشان کرد: امروز توجه و احترام به قانون مورد قبول و اجماع همه شهروندان است، چون که کشور باید برمدار قانون اداره شده و بی توجهی به قانون نباید باب شود.
رئیسی ضمن اشاره به تلاشهای دشمنان برای رواج هرج و مرج، آشوب و بی قانونی در کشور با ترفندهای پیچیده، عنوان کرد: امروز برنامه دشمنان تعطیلی تحصیل با ایجاد نگرانی در دانش آموزان و والدین آنها و تعطیلی کسب و کار با ایجاد اختلال در نظام اقتصادی می باشد، اما این دفعه هم ناکام خواهند ماند و ره به جایی نخواهند برد.
قبل از سخنان رئیس جمهور امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان، گزارشی از عملکرد یکساله این بنیاد عرضه داد.
همینطور با حضور رئیس جمهور «سامانه اسناد افتخار» شامل ۹ میلیون سند فیزیکی و دیجیتالی باقیمانده از شهدا رونمایی گردید.
در این مراسم همینطور سرکار خانم نان پرداز مادر شهیدان محمدرضا و محمودرضا حقیقی در سخنانی به بیان خاطراتی از فرزندان شهیدش پرداخت.1401/12/24
13:20:51
5.0 / 5
360
تگهای خبر: اقتصاد , قاضی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل