مدیركل دفتر امور انتخابات وزارت كشور:

متعهد به برگزاری انتخابات با شکوه در کشور هستیم

متعهد به برگزاری انتخابات با شکوه در کشور هستیم

محفل: به گزارش محفل، مدیرکل دفتر امور انتخابات وزارت کشور در اولین همایش مشترک مسؤلان آموزش استانداری ها و شورای نگهبان، انتخابات را برای ثبات و استقامت سیاسی کشور مهم دانست و اظهار داشت: تدوین نقشه راه برای برگزاری انتخابات باشکوه در سال آتی هدف اصلی همایش است.


به گزارش محفل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محسن اسلامی در افتتاحیه این همایش که در جزیره خارک آغاز شد، اضافه کرد: همه ما به برگزاری انتخابات با شکوه در کشور متعهد هستیم.
وی افزود: وزارت کشور و شورای نگهبان بعنوان دو رکن مهم برگزاری انتخابات با همدلی و اشتراک نظر به دنبال برگزاری انتخابات با شکوه در سال آتی هستند.
مدیرکل دفتر امور انتخابات وزارت کشور ضمن اشاره به این که شورای نگهبان چشم بینای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است؛ اظهار نمود: شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
اسلامی در تشریح رویکرد دفتر امور انتخابات معاونت سیاسی وزارت کشور هم اظهار داشت: برگزاری این همایش با هدف شناسایی ظرفیت های موجود برای فعال سازی هر چه قوی تر زمینه برگزاری انتخابات باشکوه است.
وضعیت شناسی انتخابات گذشته به منظور احصاء نقاط قوت و ضعف جهت برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات آتی از دیگر محورهای یاد شده اسلامی در این جلسه بود که اظهار نمود: طی گفت و گو و نشست مشترک با عوامل برگزاری انتخابات با ۳۱ استانداری سراسر کشور اهم مشکلات و چالش ها در حوزه برگزاری انتخابات سال آتی شناسایی شد. وی تصریح کرد: فراوانی موضوعات طرح شده در نشست مشترک با مجریان برگزاری انتخابات در ۶ عنوان فناوری، مالی و پشتیبانی، آموزش، اجرایی، حقوقی و سیاسی به ترتیب اولویت احصاء شد.
مدیرکل دفتر امور انتخابات وزارت کشور در ارتباط با استفاده از فناوری در برگزاری انتخابات هم اظهار داشت: نیازمند نیروی متخصص قوی و حرفه ای در تمامی استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور هستیم و در این خصوص با سازمان فنی و حرفه ای کشور تفاهم همکاری امضا می شود.
اسلامی همینطور بر تقویت زیرساخت ها و افزایش پهنای باند در بعضی از استان ها و شهرستان های کشور بخصوص مناطق محروم تصریح کرد.
بروزرسانی دستگاههای احراز هویت از دیگر محورهای یاد شده اسلامی در این جلسه بود که یادآور شد:: نیازمند اعتبارات لازم برای این امر مهم در کشور هستیم.
مدیرکل دفتر امور انتخابات وزارت کشور همینطور به برنامه این دفتر برای افزایش حق الزحمه مجریان و عوامل برگزاری انتخابات اشاره داشت و اضافه کرد: در این خصوص با تدابیر و هماهنگی به عمل آمده افزایش چند برابری در حق الزحمه مجریان انتخابات پیشبینی شده است که لازم به تایید نهایی این امر از جانب دستگاههای مربوطه است.
او همینطور خواهان تصویب و تخصیص هر چه سریعتر بودجه انتخابات کشور برای برنامه ریزی های لازم در استانداری های سراسر کشور شد.
اسلامی در ادامه صحبت های خود به مقوله مهم آموزش در برگزاری انتخابات پرداخت و اظهار داشت: در این خصوص آموزش فرمانداران جدید الانتصاب که اولین تجربه برگزاری انتخابات را دارند، امر بسیاری مهمی است و این کار بر عهده مسؤلان آموزش استانداری هاست.
وی تصریح کرد: در ارتباط با آموزش عمومی هم لازم است که از ظرفیت های استانی بخصوص صدا و سیمای استان ها با مستند سازی، موشن گرافی و تهیه کلیپ های صوتی و تصویری اطلاع رسانی و آموزش همگانی در حد لزوم عرضه شود.
تاخیر در تصویب قانون اصلاح انتخابات مبحث دیگری بود که اسلامی در این همایش به آن پرداخت و اظهار داشت: با هدف برنامه ریزی قوی تر و منظم تر لازم است که قانون انتخابات هر چه سریعتر از جانب مجلس محترم شورای اسلامی در دستور کار برای تایید و تصویب نهایی قرار گیرد.
وی با تکیه بر بهره گیری از تجربیات، پیشنهادها و ابتکارات دست اندرکاران انتخابات از استانداری های سراسر کشور، تصریح کرد: تدوین نقشه راه برای برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۲ هدف اصلی این همایش است و در این حوزه از همه ظرفیت های استانی چه در حوزه اجرا و نظارت کمک گرفته می شود.
منبع:

1401/12/22
12:42:36
5.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل