تاکید سید احمد خاتمی بر لزوم پیگیری موضوع مسمومیت دانش آموزان و برخورد با عوامل این مساله

تاکید سید احمد خاتمی بر لزوم پیگیری موضوع مسمومیت دانش آموزان و برخورد با عوامل این مساله

به گزارش محفل، خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به صحبت های مقام رهبری در رابطه با لزوم پیگیری موضوع مسمومیت دانش آموزان و برخورد با عوامل این مساله اظهار داشت: از قوه قضائیه می خواهیم به کسانی که در فضای مجازی و یا مکتوب در این ارتباط شایعه نیز پخش می کنند با قاطعیت برخورد کند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان اظهار داشت: انصافا مردم در مراسم جشن نیمه شعبان در سراسر کشور سنگ تمام گذاشتند و طبق آنچه که مسئولان اعلام نمودند بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم به جمکران رفتند.
وی با اشاره به اعتقاد شیعیان به موضوع ظهور و فرج امام زمان (عج) اشاره کرد: این اعتقاد تنها اعتقاد شیعی نیست، بلکه اعتقاد بین المللی اسلامی است.
وی در همین ارتباط اظهار داشت: روزی می رسد که از استکبار و دول استکباری خبری نخواهد بود. آن روز خواهد رسید. روزی خواهد رسید که اسرائیل غاصب روی زمین نخواهد بود.
وی همین طور در خطبه دوم نماز جمعه تهران با گرامیداشت یاد حسن غفوری فرد فعال سیاسی و استاد دانشگاه که روز گذشته بر اثر بیماری فوت کرد، اظهار داشت: ایشان از نمازگزاران نماز جمعه بود و مقام معظم رهبری نیز امروز بر پیکر ایشان نماز خواندند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع مسمومیت دانش آموزان اشاره نمود و اظهار داشت: حادثه ای که این روزها فراگیر و عمومی شده و روزهای اول فقط در قم بود و الان در خیلی از شهرها فراگیر شده است مسمومیت های پی در پی دانش آموزان عزیز و عمدتاً دانش آموزان دختر است.
وی با اعلان اینکه سران اغتشاش در طول چند ماه اخیر سه برنامه برای لطمه رساندن به نظام داشتند، افزود: برنامه اول آنها آوردن مردم به کف خیابان ها بود و آنها در همین چارچوب به نوجوانان و جوانان بازی خورده گفته بودند که اگر یک هفته در خیابان باشند نظام می رود ولی زبان حال شما مردم این بود که «شتر در خواب بیند پنبه دانه، گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه».
خاتمی با اعلان اینکه این انقلاب ریشه در دل ها دارد و با چهار تا حرکت نابخردانه، این نظام لطمه نمی بیند اشاره کرد: دومین برنامه آنها ایجاد جنگ مسلحانه در کشور بود. آنها آذر ماه رسما اعلام جنگ مسلحانه کردند. فراخوان دادند، ولی هیچ کس به فراخوان های آنها توجهی نکرد و از همان اول برنامه آنها ناکام ماند.
خاتمی با اعلان اینکه سومین برنامه آنها ایذاء دائمی بود، اظهار داشت: در حقیقت آنها بدنبال اذیت کردن مردم ایران بودند و این مسمومیت های پی در پی متوالی از مصادیق این اذیت و ایذاء است.
وی با اعلان اینکه متاسفانه در به وقوع پیوستن این واقعیت تلخ یعنی مسموم شدن دانش آموزان هیچ تردیدی نیست، اظهار داشت: دشمنان سه هدف را در این چارچوب دنبال می کنند. بدنبال این هستند که امنیت را از بین ببرند. همانطور که می دانید احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است. آنها می خواهند پدر و مادران و دانش آموزان را نگران کنند. در آنها دلشوره ایجاد کنند و این نگرانی و دلشوره را بصورت فراگیر ایجاد کنند. هدف دیگر دراین زمینه توقف رشد علمی و تحصیل فرزندان ایران است؛ برخی جاها گفته اند که دانش آموزان به مدرسه نروند ولی این همان چیزی است که دشمنان می خواهند.
وی افزود: عاملان و مسببان این اقدامات اتهاماتی به نظام و متدینین دراین زمینه وارد کرده اند. این از بهتان های ۱۰۰ درصد دروغ است. اتهاماتی که دراین زمینه مطرح می کنند یک دروغ بزرگ است که توسط برخی از رسانه ها مطرح می شود. این دروغی است که نگرفته و نخواهد گرفت.
خاتمی با اعلان اینکه مقام معظم رهبری در روز درختکاری فرمودند که کسانی که دست به این کارها می زنند چه عاملین و چه مسببین باید با اشد مجازات با آنها برخورد شود و حکم آنها اجرا شود، اظهار داشت: ایشان همین طور تاکید نمودند که در این رابطه عفوی در کار نخواهد بود. آنچه که مقام معظم رهبری دراین زمینه مطرح نمودند مبنای فقهی دارد. کسانی که اینطور اقدامات را انجام می دهند در حقیقت افساد فی الارض کردند و حکم مفسد فی الارض طبق قانون اعدام است.
خاتمی در بخش دیگری از صحبت های خود دراین زمینه اشاره کرد: جرم شایعه افکنان در این رابطه نیز جرم سنگینی است. کسانی که در رسانه ها متدینین را متهم به این کار کرده اند و شایعه افکنی کرده اند جرم سنگینی را انجام داده اند و رییس قوه قضائیه نیز در این ارتباط صحبت کردند. ما از رییس قوه قضائیه که زمینه ساز عفو مناسب متهمین در حوادث چند ماه اخیر بودند. کسانی که فریب خورده بودند از ایشان بخاطر این کار تشکر می نماییم ولی از قوه قضائیه می خواهیم با شایعه افکنان دراین زمینه که در فضای مجازی و مکتوب شایعه افکنی می کنند با قاطعیت برخورد کند.
خاتمی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به در پیش بودن نوروز و چهارشنبه سوری اشاره کرد: ما با شادی مردم نه فقط مخالف نیستیم، بلکه نظام اسلامی در پی ایجاد شادی مناسب برای همه مردم است. ما با نوروز مخالف نیستیم و نخواهیم بود. متنها نوروز اسلامی، نوروزی که با مقلب القلوب و الابصار همراه باشد. سنت های خوب نوروزی مثل تمیز کردن خانه، شهر، صله رحم، کینه زدایی از دل و... را پاس می داریم منتها به همه به ویژه جوانان می گوییم که دنبال شادی بخردانه باشند. شادی که عقل بگوید بارک الله، چهارشنبه سوری که می توان آنرا چهارشنبه سوزی نیز نامید از اقدامات نابخردانه است و می بینید که هنوز چهارشنبه سوری نیامده ولی برخی از نوجوانان و جوانان بخاطر حوادث ناشی از این مساله لطمه دیده اند.
خطیب نماز جمعه تهران همین طور با اشاره به فرا رسیدن سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز شهید در اسفند ماه اظهار داشت: ما مدیون شهدا هستیم. مردم و مسئولان نگاه تکریمی به شهدا و خانواده های شهدا دارند و این نگاه باید ادامه پیدا کند. امام فرمودند شهدا نور چشم های ما هستند.
وی اشاره کرد: از بازماندگان شهدا نیز می خواهیم حریم پدرهای خودرا آنچنان که تا الان نگهداشته اند نگهدارند و رفتارشان فاخر باشد و آنها باید بدانند پدرشان ناظر رفتارهایشان هستند.
منبع:

1401/12/20
12:01:29
5.0 / 5
493
تگهای خبر: اتهام , پیگیری , حكم , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
محفل