بهادری جهرمی:

به اختلافات داخلی مجلس وارد نمی شویم

به اختلافات داخلی مجلس وارد نمی شویم

محفل: به گزارش محفل، سخنگوی دولت با تکیه بر اینکه بسته ارزی از جانب مجلس به دولت عرضه نشده است، خاطرنشان کرد: مسیر عرضه طرح های مجلس به دولت مشخص است؛ دولت قانوناً نمی تواند نظر پیشنهادی یک نماینده را ملاک عمل قرار دهد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی، سخنگو و دبیر هیئت دولت در جمع خبرنگاران با با تاکید مجدد بر این که هیچ بسته ارزی از جانب مجلس به دولت عرضه نشده است، اظهار داشت: ما در اختلافات داخلی مجلس شورای اسلامی وارد نمی شویم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که برخی نمایندگان ضمن اشاره به جلسه ای که در دیماه برگزار شده است، بر عرضه بسته ارزی مجلس به دولت تاکید کرده اند، اظهار داشت: آنچه که رئیس مجلس شورای اسلامی گفته بودند این بود که یک بسته ارزی توسط مجلس چهل روز پیش تحویل دولت شده است؛ اما این مورد صحیح نیست.

دبیر هیئت دولت افزود: طبیعتاً نامه های نمایندگان محترم مجلس و روسای کمیسیون ها که در رابطه با موضوعات جاری کشور با مضامین مختلف و پیشنهادات متفاوت و گاها متعارض با یکدیگر به دولت ارسال می شود، نمی تواند نظر کل نمایندگان یا نظر مجلس تلقی شود.

بهادری اظهار داشت: در همان جلسه چهارم دیماه که اشاره شده، چند نفر از نمایندگان مجلس و روسای کمیسیون هایی همچون کمیسیون اقتصادی، کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون جهش تولید صحبت کردند و هر کدام در نظرات شان راهکار ها و پیشنهادات متفاوتی را در نظر داشتند که حتی گاها با یکدیگر متعارض است؛ اما کدام یک نظر مجلس است؟

وی خاطرنشان کرد: برخی دیگر از نمایندگان مجلس یا روسای کمیسیون ها هم در ملاقات های حضوری نکات دیگری مطرح کرده اند، اما آنچه که ملاک عمل دولت می باشد، قانون مصوب مجلس یا تصمیماتی است که در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مصوب می شود.

بهادری جهرمی در انتها اظهار داشت: قانون اساسی و آئین نامه داخلی نحوه و مسیر عرضه نظرات مجلس را مشخص کرده است و انتظار می رود همه مقامات هم منطبق بر همین مسیر اعلام نظر کنند.

منبع:

1401/12/17
13:39:22
5.0 / 5
331
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل