تخت روانچی:

شورای امنیت بار دیگر یكجانبه گرایی آمریكا را رد كند

شورای امنیت بار دیگر یكجانبه گرایی آمریكا را رد كند

محفل: ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واكنش به قطعنامه ضد ایرانی آمریكا برای تحریم تسلیحاتی گفت شورای امنیت یك دفعه دیگر زورگویی و یكجانبه گرایی آمریكا را رد كند.


مجید تخت روانچی روز دوشنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت: آمریکا برای جلب پشتیبانی از قطعنامه غیرقانونی خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، که ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است.
وی اشاره کرد: شورا می بایست –دوباره- زورگویی و یکجانبه گرایی را همانطور که هنگام معرفی این قطعنامه توسط آمریکا نشان داد، رد کند.
قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران و اعمال شدیدترین مقررات بر آن که به صورتی اعلان جنگ مقابل ایران شمرده می شود، مقرر است امروز به شورای امنیت ارائه شود و اعضا هم ۲۴ ساعت فرصت خواهند داشت تا نظر خودرا درباره آن به صورت ایمیلی اعلام کنند.
آمریکایی ها که به خوبی می دانند قطعنامه آنها به احتمال زیاد ۱۴ عضو شورای امنیت رویکرد مثبتی به آن ندارند، درخواست برگزاری نشست درباره این قطعنامه نداده اند و تنها خواهان رای گیری هستند.
از این رو، کسی درباره آن صحبت نخواهد کرد و در جلسه بعدی شورا، رئیس دوره ای تنها به قرائت آرا می پردازد.
در نشست ماه گذشته که با حضور برایان هوک نماینده مستعفی آمریکا در امور ایران با اعضای شورای امنیت برگزار شد، هیچ یک از این اعضا با قطعنامه آمریکا موافقت نکرده بودند.
روسیه و چین هم بارها تصریح کرده اند با این قطعنامه مخالفت خواهند کرد.
به سبب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که به دنبال توافق هسته ای ایران(برجام) با اجماع اعضا به تصویب رسید، ممنوعیت تسلیحاتی ایران بعد از ۱۳ سال، در ۲۷ مهرماه امسال اختتام می یابد.منبع:

1399/05/20
22:32:50
5.0 / 5
1927
تگهای خبر: تصویب , قانون , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل