درخواست کاظم صدیقی از وزارت امور خارجه

درخواست کاظم صدیقی از وزارت امور خارجه

محفل: به گزارش محفل، خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به واکنش دولت آلمان در مقابل حکم جمشید شارمهد اظهار داشت: از وزارت خارجه انتظار می رود برخورد عزتمندانه ای در خور کار وقیحانه آلمان به عمل بیاورند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تبریک میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: امام حسین (ع) قرآن ناطق و خود ذکر است و هم نفس مطمئنه است. اگر می خواهیم امام حسینی زندگی نماییم خداوند را از یاد نبریم. از پرونده سازی، شایعه سازی، قطع رحم ها و غیره دوری کنیم؛ چونکه همه بدبختی ها از خدادوری ها است. مسئله بعدی سیره امام حسین(ع) عشق به شهادت است. در زمان دفاع مقدس، شهدای ما چه فتنه ها را خاموش نکردند. امام حسین(ع) روز عاشورا به بالین شهدا که می رفت می گفت خداوند شهدا را دوست دارد.

وی ادامه داد: از زرق و برق دنیا خودمان را بکنیم. از گناه دوری نماییم و گناه زشتی و پلیدی است. امروز روز پاسدار است، سپاه از روز اول از دل مردم بیرون آمد. سپاه پاک و از دل مردم است. این تشکل نظامی با مبنای دینی پرچم دارش با امر خداوند پرچم را به دست گرفته است و تمرکز قدرت معنوی در وجود او به همه می رسد. کار نظام دینی نجات بشر است و فرق شان با دولت های سکولار و مادی و دنیوی این است که وعده دنیا به مردم شان می دهند در صورتیکه اسلام برای همه نیازهای بشری پاسخ دارد.

وی افزود: پیامبران برای این آمدند که زندگی مردم بوی خدا داشته باشد و زندگی بشریت همراه با قداست باشد. قدرت های بزرگ از ابتدا نمی خواستند چنین نظامی به وجود بیاید، اما با راهنمایی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از این شرایط عبور کردیم.
وی با اشاره به سهم دشمنان در درگیر کردن جمهوری اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس، اظهار داشت: پس از آن هم ناتو فرهنگی را در سالهای ۷۸ و ۸۸ به وجود آوردند و معتقد بودند بدون جنگ به مقاصد خودشان می رسند، اما به فضل الهی دیدید با رهبری تمام تارهای عنکبوتی دشمنان را با یک سخنرانی، افشاگری و روشنگری از بین بردند و دل ها را قرص و محکم کردند و دیدید در این جنگ فرهنگی که بخصوص هویت انسانی را به یک هویت حیوانی و غربی تبدیل کردند، شکست خوردند.
وی افزود: در تمام این میدان های جنگ، تمام جبهه کفر با جبهه نظام اسلام درگیری داشت و در این جنگ نقش سپاه بی بدیل است. حسن تهرانی مقدم سپاهی، بعداز جنگ ۸ ساله اظهار داشت که ما موشک نداریم و باید توانمند شویم. وی وقتی موفق می شود به رهبری تبریک می گوید رهبر معظم انقلاب می گویند ما به این اکتفا نمی نماییم و از شما موشک نقطه زن می خواهیم و امروز مشاهده می کنید هرجا بخواهیم دشمن خودمان را از بین ببریم چه عین الاسد چه جاهای دیگر ایران در جایگاه مقتدر قرار گرفته است و همه از سپاه حساب می برند.

ایشان سپس به نقش شهید فخری زاده در مساله هسته ای اشاره نمود و اظهار داشت: قدم به قدم ریزش باران سپاه پاسداران را مشاهده می کنید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه بلاهای طبیعی را امتحان الهی خواند و اظهار داشت: درخشش سپاهیان ما که هم در خوی به امداد زلزله زدگان رسیدند و توانستند آرامش برقرار کنند و حضور رییس جمهور جهادی ما با یک وسیله ساده بدون خبر قبلی برگ زرینی به نظام جمهوری اضافه کرد و همین طور امداد رسانی آنان به زلزله زدگان ترکیه نشان از اقتدار نظام اسلامی ایران است.

ایشان سپس با اشاره به صدور حکم اعدام جمشید شارمهد، اشاره کرد: سرکرده یک گروه خونخوار جنایت کار با دست خونین و قصاوت قلبی که نشان دادند، در شیراز عزاداران حسینی را به خاک و خون کشیدند و در چندین عملیات تروریستی حضور داشتند در دادگاه علنی با وکیل لازم محکوم به اعدام شد، ولی دولت آلمان و رسانه های ضد بشریت این مسئله را خواستند به چالش بکشند و وقاحت دولت آلمان که کاردار ایران را احضار و برخی از دیپلمات های ما را اخراج کرد را مشاهده کردیم و از وزارت خارجه انتظار می رود برخورد عزتمندانه ای در خور کار وقیحانه آلمان به عمل بیاورند.

صدیقی در ادامه با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: دنیا می خواست امسال ۲۲ بهمنی به وجود نیاید، اما امسال از همه سال ها باشکوه تر بود و مردم با وجود شرایط بد اقتصادی به میدان آمدند و اعلام نمودند تا ظهور در این راه ثابت قدم خواهند بود.
صدیقی همین طور در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با دعوت همه به رعایت تقوی اظهار داشت: یکی از برکات تقوی، گشایش و سهولت زندگی است و برکت بالاترش آسان تر شدن بندگی خداست.

وی ادامه داد: کسی که دست بده و گره گشا داشته باشد و این سخاوت و کرامت با تقوا همراه باشد و آدم ریاکاری نباشد و رعایت تقوا را عمل کرده باشد، خدا قول داده برای او امور را آسان کند.

صدیقی همین طور با تبریک اعیاد شعبانیه افزود: اگر با خدا باشیم، خدا باماست و اگر خدا باما باشد همه چیز با ماست. با غیرخدا هر کس معامله کرد گرفتار خسران شد.
منبع:

1401/12/06
13:39:18
5.0 / 5
378
تگهای خبر: اقتصاد , پرونده , حكم , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل