دغدغه خبرگان رهبری از زبان احمد خاتمی

دغدغه خبرگان رهبری از زبان احمد خاتمی

محفل: به گزارش محفل، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بیشترین دغدغه خبرگان چه در دیدار با وزیر اقتصاد و چه در جلسه دیشب با رئیس جمهوری، معیشت مردم بود و این مطالبه را داشتند که مسؤلان فکری به حال معیشت مردم و گرانی های افسارگسیخته کنند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سیداحمد خاتمی در حاشیه اختتامیه یازدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران اظهار نمود: از جانب مجلس خبرگان رهبری انجام وظیفه شد و دو روز اجلاس داشتیم که مهم ترین بخش آن انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون های مجلس خبرگان بود که مطابق قانون دوسال یکبار باید صورت گیرد.

وی ادامه داد: تنها اختلاف و تفاوتی که با گذشته داشتیم اینست که آیت الله موحدی کرمانی که نایب رییس بودند به خاطر کهولت سن و نامناسب بودن حالشان جایشان را به آیت الله سیدهاشم بوشهری که کارپرداز فرهنگی بود دادند و آیت الله محسن اراکی به جای آقای بوشهری بعنوان کارپرداز فرهنگی انتخاب گردید.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان ضمن اشاره به حضور سردار قاآنی در اجلاسیه این مجلس، خاطرنشان کرد: سردار قاآنی در این سخنرانی از جلوه های قدرت مقاومت گفتند و از ناکامی دشمنان در مقابل آن و هم در صحنه اغتشاشات اخیر که صحنه گردانان اصلی آن آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند و گروهک های ضدانقلاب و سلطنت طلبان و کسانی همچون پرویز ثابتی که شکنجه های قرون وسطایی انجام می دادند حالا پس از سالها خویش را نشان داده اند.

خاتمی تصریح کرد: آرزوی این که این جنایتکاران پا به کشور ایران بگذارند آرزوی خامی است تا چه رسد به این که این سلطنت طلبان منفور که ۵۳ سال سیاه را بر ملت ایران در دوران سلطنت هموار کردند و هم منافقان آدمکش که در پرونده شان ۱۷ هزار ترور ثبت شده است بخواهند در کشور کاری انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه غرب در رابطه با حقوق بشر دروغ می گوید، اظهار نمود: اگر دروغ نمی گفت به چنین افرادی با چنین سابقه ای بال و پر نمی داد. البته اغتشاشات اخیر نشانی از انفعال بیگانگان و زنده بودن انقلاب اسلامی است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان تصریح کرد: ۲۲ بهمن میلیونها ایرانی آمده بودند تا با خون شهیدان و آرمان های امام و انقلاب تجدید میثاق کنند و نفرت خویش را از اغتشاشگرانی که حدود ۱۰۰ روز کشور را به اغتشاش کشیدند، نشان دهند.

خاتمی خاطرنشان کرد: بیشترین دغدغه خبرگان چه در دیدار با آقای خاندوزی وزیر اقتصاد و چه در جلسه دیشب با رئیس جمهوری معیشت مردم بود و این مطالبه را داشتند که مسؤلان فکری به حال معیشت مردم و گرانی های افسارگسیخته کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اشکالات ما عدم نظارت است و برخی تا جایی که بتوانند مردم را با گرانی ها تیغ می زنند، خاطرنشان کرد: با همین وضعیت گرانی موجود را اگر کنترل و نظارتی وجود داشته باشد افسارگسیخته نخواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در ارتباط با مسائل اقتصادی آنچه خبرگان دیدند و فهمیدند دو مطلب است، اول این که مسؤلان حقیقت های موجود را می بینند و بی اطلاع نیستند و به دنبال علاج هستند. برخی می گفتند دولت در این گرانی دلار نقش دارد این سوال از وزیر اقتصاد شد و بشدت انکار کرد و گفت اصلا معقول نیست که ما بخواهیم از گرانی دلار حمایت نماییم یا در آن نقش داشته باشیم.

خاتمی خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی مطلب دوم است و همچنان که آمریکا برجام را کنار گذاشت و می خواست با کف خیابان مشکل را حل کند همین برخورد را با عرصه اقتصادی دارد و هرجا ایران حاضر شود آمریکا با تمام توان فرش را از زیرپای ایران می کشد.

وی ادامه داد: اگر توجه به این دو مطلب باشد و همه صاحبنظران کمک کنند، می توانیم پیش رویم چون اینجا قصه یک فرد و یک دولت نیست بلکه قصه یک نبرد است تا مشکلات را پشت سر بگذاریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اعضای خبرگان رهبری دغدغه های فرهنگی هم داشتند و از وضعیت بی حجابی در کشور و این ناهنجاری بزرگ در عذاب بودند و از آقای رئیس جمهوری می خواستند که علاجی برایش بیابند.

منبع:

1401/12/04
12:16:24
5.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل