سخنگوی دولت خبر داد

آغاز آرایش جدید حوزه ارزی دولت از امروز

آغاز آرایش جدید حوزه ارزی دولت از امروز

به گزارش محفل، سخنگوی دولت از آرایش جدیدی در حوزه ارزی دولت اطلاع داد که با استفاده از تجارب گذشته و دستاوردهای ضد تحریمی طراحی شده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، علی بهادری جهرمی دبیر هیأت دولت در مورد دلیلهای و ریشه های نوسانات اخیر در بازار سکه و ارز اظهار داشت: تشدید جنگ ارزی بدخواهان با ملت ایران به ویژه بعد از شکست پروژه آشوب، ۲۲ بهمن تاریخی امسال و سفر راهبردی و پر ثمر رییس جمهور به چین، نشان میدهد آنها بعد از ناامیدی از خیابان و پی بردن به محاسبه غلط شان، باردیگر در جنگ ترکیبی خود بر جنبه اقتصادی تمرکز کرده اند.

وی ادامه داد: هدف از این کار، مشخصا ایجاد جو روانی و نارضایتی و تولید سوخت جدید برای آشوب و ناآرامی در ایران است. اطلاعات دقیق حاکیست خدمات جاسوسی آمریکا و چند دولت مشخص، ماموریت یافته اند به هر شکل ممکن از ایجاد ثبات در بازار ارز ایران جلوگیری نمایند.

سخنگوی دولت با اعلان اینکه در پاسخ به این جنگ اقتصادی، دولت از امروز آرایش جدیدی در زمینه ارزی به خود می گیرد، اشاره کرد: این آرایش با بهره بردن از تجارب گذشته و دستاوردهای ضد تحریمی طراحی شده است.

بهادری جهرمی افزود: با اجرای بسته جدید، هر گونه نیاز واقعی ارزی در راه قانونی و مشخص پاسخ می گیرد و خرید و فروش خارج از مرکز مبادله و یا بانکها و کارگزاری های رسمی در حکم قاچاق ارز و طلا بوده و با آن برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره نقش برجسته رسانه ها در ایجاد آرامش روانی در بازار اشاره کرد: همکاری رسانه ها و فعالین بازار نقش ویژه ای در آرامش بخشی به بازار پولی و مالی دارند و لازم است آنها نیز در اجرای صحیح سیاست بانکی و عملکرد بازار مرکز مبادله ارز و طلا در این جنگ اقتصادی مشارکت داشته باشند، برای اینکه پیروزی در این حوزه نیز همچون سایر موارد نیازمند مشارکت همگانی و مردمی است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: امسال با تلاش دولت و فعالین بازار موفق شدیم حدوداً ۴۰ درصد بیش از گذشته ارز برای تامین مصارف وارداتی تامین و اختصاص داده شود و اساسا انشاءالله در سال بعد نیز این میزان بیشتر خواهد شد.

بهادری جهرمی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه دیپلماسی پولی و بانکی اظهار داشت: با مذاکرات خوبی که با کشورهای دیگر خصوصاً قدرت های اقتصادی جهانی در آسیا صورت گرفته، توافقات اقتصادی و بانکی خوبی حاصل شده که به ثبات اقتصادی در سال آینده کمک می نماید.

وی افزود: دولت به توسعه مسیرهای تجاری با کشورهای دیگر خصوصاً هم پیمانان منطقه ای ادامه خواهد داد. این روند از سال قبل شروع شد و تجارت خارجی ما ۴۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش داشته است. برمبنای آمارهای رسمی امسال نیز صادرات غیرنفتی ما تا حالا به حدود ۵۰ میلیارد دلار رسیده و نسبت به سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.

سخنگوی دولت اشاره کرد: ما همچین با شرکای تجاری خود همچون روسیه و چین مسیرهای متنوعی را برای مبادلات تجاری فراهم نموده ایم و روبل و یوآن را بجای دلار و یورو وارد مبادلات خود کرده ایم که به مدیریت بهتر بازار ارز نیز کمک خواهدنمود.
منبع:

1401/12/03
08:12:13
5.0 / 5
402
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل