حسینی:

استیضاح جدی مطرح نیست

استیضاح جدی مطرح نیست

به گزارش محفل، معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: بعضی استیضاح های وزرا امضاهایی دارند، اما بطور جدی مطرح نشده است.سیدمحمد حسینی در گفتگو با ایسنا در ارتباط با آخرین وضعیت بررسی لایحه جامعه انتخابات، بیان نمود: تاکنون خلاءهایی قانونی در حوزه قانون انتخابات وجود داشته است. به هر حال باید انتخابات باید شفاف بوده و مسائل روشن باشد. نمایندگان هم طرحی در دست بررسی دارند، ولی لایحه به طور معمول جامع تر بوده و اشکالات کمتری دارد.

وی اضافه کرد: در دوره های قبل هم طرح و هم لایحه قانون انتخابات وجود داشت اما با تاخیر مواجه گشتند و به موقع به شورای نگهبان نرسید. 8 یا 9 ماه قبل از برگزاری انتخابات باید به قانون تبدیل گشته باشد تا قابلیت اجرائی داشته باشد. وزارت کشور اگر این لایحه را آماده کند، دولت با فوریت آن را بررسی خواهد نمود.

معاون پارلمانی رییس جمهور همین طور در ارتباط با آخرین وضعیت استیضاح های وزرا در مجلس گفت: قبل از این دو مورد استیضاح اعلام وصول شد که در ادامه منتفی گردید. بعضی استیضاح ها هم امضاهایی دارد اما به شکل جدی مطرح نشده است. در این موارد غالبا نمایندگان متقاعد شده و استیضاح خویش را پس می گیرند.


 


منبع:

1401/11/28
13:22:53
5.0 / 5
370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
محفل