استاندار تهران مطرح كرد:

تذکر به مدیران با دستمال کثیف نمی توان شیشه را تمیز کرد

تذکر به مدیران با دستمال کثیف نمی توان شیشه را تمیز کرد

به گزارش محفل، استاندار تهران با اشاره به اینکه مدیری که به دنبال رفع نیازهای مردم برود در تراز جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: مدیران مکلف به مبارزه با فساد هستند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، فخاری در نشست تخصصی مشترک مدیران استان و حراست دستگاه های اجرائی با تقدیر از مردم برای حضور پرشکوه در مراسم ۲۲ بهمن، اظهار داشت: مردم یکبار دیگر با رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بیعت کرده و بر ادامه راه شهدا تاکید نمودند. ما همه در معرض نگاه و کنترل خداوند هستیم. خداوند با همه ماست و از رگ گردن به ما نزدیک تر است. چه حراست و ارزیابی باشد چه نباشد، خداوند است که ما را کنترل می کند. او بزرگ ترین ارزیابی کننده انسان هاست.
وی افزود: اگر لزوم تمرکز مدیران بر خیر و سبقت گرفتن در این راه صورت نپذیرد، ماهیت انسانی انسان از بین می رود. مدیری که تبعیت از حکم خدا نکند، تلاشی در راستای خیر ندارد. تاکید خدا هم بر خدمت و خیر رسانی است. شأنیت مسئول به خدمت رسانی با شفافیت، اثربخشی و بی منت است.
وی با اشاره به اهمیت سلامت در عمل خیر، اظهار داشت: اگر اینگونه نباشد، محصول نهایی ام عمل خیلی قابل توجه نیست. کار باید برای رضای خدا باشد نه برای جاه طلبی، پست طلبی و قدرت، شهرت و ثروت طلبی. این ها مذموم است. مدیران مکلف اند در خط مقدم مبارزه با فساد باشند. دراین زمینه کم گفت و گو نشده و تذکر داده نشده است. در خیلی موارد مدیران تهذیب نفس را از خود آغاز نموده اند. مبارزه با فساد ابتدا به تهذیب نفس و خودسازی و رعایت حدود خدا نیاز دارد. کسی که به خود تذکر ندهد، نمی تواند به دیگران هم تذکر دهد. با دستمال کثیف نمی توان شیشه را تمیز کرد. هرچه مسئولیت بالاتر و سنگین تر و مهمتر باشد، مبارزه با نفس هم مشکل تر می شود. مدیری که بدنبال رفع نیازهای مردم برود در تراز جمهوری اسلامی است نه مدیری که پشت میز بنشیند تا مردم به او رجوع کنند. این مدیر باید به خط بزند تا دیگران پشت سر او بروند.
استاندار تهران اشاره کرد: مدیران باید اشاعه دهنده ترک محرمات و تقویت کننده امر به معروف و نهی از منکر باشند. مدیران نباید بگذارند حجاب مورد بی توجهی قرار گیرد. حجاب نخستین نشان ظاهری دین ماست. همه مدیران مکلف هستند دراین زمینه امر به معروف کرده و محیط های اداری را پاک کنند و فرصت ندهند به سست شدن ارزش های دینی ما.
استاندار تهران همین طور اشاره کرد: اشراف کاری باید بین مدیران و حراست ها به عنوان یک اصل مدنظر باشد. دنبال امنیتی و پلیسی کردن و مچ گیری بدون مورد و پرونده سازی در فضای کاری نیستیم. اشراف برای توجه به عملکردهاست. دراین زمینه باید تهدیدهای حوزه کاری شناسایی شود. برای رسیدن به این هدف باید قدرت احاطه بر محیط وجود داشته باشد. شایسته سالاری و شایسته گزینی اصل دیگری بین مدیران و حراست هاست. حراست بر شایسته گزینی و جلوگیری از انتخاب سلیقه ای، حزبی، جریانی باید نظارت داشته باشند. تعادل بخشی بین حقوق دستگاه و مستخدم بهش دیگری از اصول مشترک حراست و مدیران است. بیت المال امانت است و تعادل بخشی در حفظ بیت المال باید مورد تاکید باشد. البته باید از حقوق مستخدم هم دفاع نماییم.
استاندار تهران با اشاره به اینکه «مدیران و حراست در ارزیابی ها، باید تحلیل و تصمیم درست داشته باشند»، اظهار داشت: زود قضاوت نکنیم و آبروی افراد را آبروی خود بدانیم. حفظ سلامت نفس و احیای مستحبات یومیه نیز باید مورد تاکید باشد.
منبع:

1401/11/24
11:52:09
5.0 / 5
425
تگهای خبر: پرونده , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل