با اشاره به پیام اخیر رهبری

ایجاد مجید انصاری: فضای اجتماعی آرامتری در کشور

ایجاد مجید انصاری: فضای اجتماعی آرامتری در کشور

به گزارش محفل، یک عضو تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: دستور اخیر رهبری می تواند فضای اجتماعی آرامتری را در کشور بوجود آورد و امیدوار هستم شرایط کشور به سمتی برود که با سعه صدر بیشتری انتقادات و اعتراضات شنیده شود.


مجید انصاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات قابل توجهی از متهمان و محکومان اعتراضات اخیر اظهار کرد: این مساله خبر خوشحال کننده ای است و امیدوار هستم سرآغاز الفت و همبستگی بیشتری در جامعه شود.
وی در رابطه با تاثیر این مساله و کاهش گسست های اجتماعی به وجود آمده در جامعه و ارزیابی اش از این مساله اظهار داشت: این خبر برای مردم خصوصاً خود محکومان که در زندان هستند و همین طور خانواده هایشان که در این ایام گرفتار سختی شدند خبر خوشحال کننده ای است.
وی با اشاره به اینکه «هر مشکلی که برای هر یک از هموطنان مان به وجود آید سبب ناراحتی و نگرانی است»، اظهار داشت: در جریان اعتراضات اخیر همانطور که مسئولان بارها تاکید نمودند و در رابطه با آن وعده داده بودند باید بین معترضین و اقلیت محدودی که اهتمام داشتند با انحراف اعتراضات دست به انجام اقدامات خرابکارانه و براندازانه کنند و از موج اعتراضات به حق مردم سواستفاده کنند فرق قائل شد.
این عضو تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه «باید در کشور زمینه برای شنیدن اعتراضات، انتقادات و گله ها فراهم شود»، اظهار داشت: مردم به دلیلهای مختلف نسبت به وضع موجود کشور اعتراضاتی دارند؛ عده ای به وضعیت اقتصادی کشور گله دارند. عده ای نیز به سیستم مدیریت و حکمرانی کشور. بخشی نیز به سیاست های خارجی کشور و همین طور نوع تعدادی از برخوردها در داخل اعتراض دارند. دانشجویان و جوانان نیز دغدغه های آینده خودرا دارند و خواهان فراهم شدن اشتغال و مسکن و کسب آزادی های بیشتر هستند. خانم ها نیز به دلیلهای مختلفی به تعدادی از مسائل اعتراض دارند و باید به این اعتراض ها توجه کرد و آنها را شنید.
وی با اشاره به اینکه «در این ارتباط شاهد وقوع اعتراضاتی در شهرهای مختلف کشور بودیم»، اظهار داشت: البته در بعضی از اعتراضات خشونت اعمال شد و افرادی نیز از این وضعیت سواستفاده کردند. از همان ابتدا درخواست خیلی از فعالان سیاسی و اجتماعی این بود که تا آنجا که امکان دارد مسئولان نظام با این اعتراضات با سعه صدر و بردباری برخورد کنند و تا حد امکان از صدور محکومیت برای معترضین خودداری شود. احیانا اگر جرمی اتفاق افتاده است باز هم اهتمام کنند که نهایت تخفیف را در مورد مجرمان اعمال کنند. زندانی شدن افراد مشکلاتی را برای خود آنها و خانواده های شان به وجود می آورد و فضای مطلوبی در جامعه ایجاد نخواهد کرد.
وی اظهار داشت: دستور اخیر رهبری می تواند فضای اجتماعی آرامتری را در کشور بوجود آورد و امیدوار هستم شرایط کشور به سمتی برود که با سعه صدر بیشتری انتقادات و اعتراضات شنیده شود و در کنار آن راه حل ها برای حل مسائل ارائه شود و ما به سمت اصلاح امور پیش برویم و کشور نیز به شکلی اداره شود که سطح رضایتمندی مردم افزایش پیدا کند و مشکلات زندگی برای مردم کمتر شود.
این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه «انتظارات در جامعه متنوع و متکثر است و باید جهت برآورده شدن آن تلاش کنیم»، اظهار داشت: نسل جوان امروز دیدگاه ها و خواسته هایش از نظر ماهوی با نسل های پیشین متفاوت می باشد. این خواسته ها باید به رسمیت شناخته شود و باید به سمتی برویم که نزدیکی بیشتری بین نسل ها ایجاد شود. ان شالله در آینده باپیوند نسل ها و افزایش همفکری بین آنها بتوانیم مشکلات موجود کشور را آسان تر و سریعتر رفع نماییم.
انصاری همین طور با تأکید بر اینکه «این شرایط جامعه باید شرایط پویا و پر نشاطی شود» اشاره کرد: دراین زمینه بسیار اهمیت دارد که در امتداد رفع تنش ها با دنیا و کشورهای همسایه قدم برداریم و در امتداد توسعه مشارکت اقتصادی و سیاسی در جامعه تلاش بیشتری صورت بگیرد.
وی همین طور با تأکید بر اینکه «آزادی های مدنی باید در جامعه افزایش پیدا کند»، اشاره کرد: از قوه قضائیه به خاطر این پیشنهاد و موافقت رهبری با آن تشکر می نماییم و امیدوار هستم این مساله سرآغاز الفت و همبستگی بیشتر در کشور شود.
منبع:

1401/11/17
13:52:26
5.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل