سید محمد حسینی:

دولت خدمت رسانی بی منت و صادقانه به مردم را دنبال می کند

دولت خدمت رسانی بی منت و صادقانه به مردم را دنبال می کند

به گزارش محفل، معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت مردمی، عدالت محور و تحولگرای آیت الله رئیسی باوجود پاره ای محدودیت ها، موانع و تنگناها به دنبال خدمت رسانی بی منت و صادقانه به مردم است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید محمد حسینی در اختتامیه بیست و یکمین جشنواره شعر غدیر در شهرستان بناب با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی و میلاد مسعود مولی علی ضد السلام با بیان اینکه «ملت ایران از فرهنگی غنی برخوردار است»، عنوان کرد: فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی نه تنها می تواند نیازهای جامعه ما را بر طرف کند، بلکه از این ظرفیت و جذابیت برخوردار می باشد که مورد استقبال سایر ملت ها هم قرار گیرد بنابراین باید در چارچوب برنامه های فرهنگی و هنری این فرهنگ ریشه دار و عمیق را به همگان بخصوص جوانان عرضه نماییم.
وی با تجلیل از شخصیت برجسته و متعالی حضرت علی ضد السلام به تأثیر سخن و ابعاد وجودی آن حضرت در شعر و ادبیات عرب و زبان فارسی اشاره نمود و اظهار داشت: علامه امینی در کتاب گرانسنگ الغدیر اسامی شاعران عرب زبان را که پیرامون حماسه جاودان غدیر و عظمت مولی الموحدین از قرن اول هجری اشعاری سروده اند به همراه ابیات آنان به رشته تحریر در آورده است.
وی با ذکر کلید واژه هایی که بیشترین استفاده را در ابیات شاعران داشته است، تصریح کرد: زوایای مختلف و ابعاد وجودی شخصیت امیرمؤمنان همچون موضوع هایی مانند ولایت و وصایت، شجاعت، ذوالفقار، غدیر، ولادت حضرت در کعبه، بخشش و کرامت، باب علم پیامبر بودن، عدالت، لیله المبیت و مناجات شبانه از محورهای اصلی توجه شاعران و نویسندگان در مورد حضرت علی (ع) است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن اشاره به اشتیاق و افتخار شعرا و نویسندگان ایران زمین به سرودن و نوشتن در رابطه با حضرت اظهار داشت: ابعاد وجودی مولی الموحدین بگونه ای است که هر کسی به نحوی در رابطه با ایشان سخن گفته و ابعاد مختلف شخصیت ایشان مورد توجه و ابراز ارادت ادیبان، نویسندگان و اندیشمندان قرار گرفته است.
وی شیفتگی نسبت به شخصیت جامع الاطراف امام المتقین را فراتر از پیروان خاندان و مسلمانان ذکر کرد و اضافه کرد: بعضی از صاحب نظران سایر ادیان همچون شاعران و نویسندگان مسیحی، مضامین بلندی در مدح و ثنای حضرت علی به نگارش در آورده اند و به کمالات آن حضرت اذعان کرده اند.
وی تبعیت از سیره و سلوک مولای متقیان علی ضد السلام را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: با عنایت به این که امام علی ضد السلام نزدیک به ۵ سال در جایگاه حاکم اسلامی در قلمرو وسیعی بود، در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی الگوی بی بدیلی برای مردم و کارگزاران نظام اسلامی است.
حسینی در ادامه اهتمام ویژه دولت سیزدهم به رفع مشکلات و ایجاد تحول به نفع مردم را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: دولت مردمی، عدالت محور و تحولگرای آیت الله رئیسی باوجود پاره ای محدودیت ها، موانع و تنگناها بدنبال خدمت رسانی بی منت و صادقانه به مردم است. آیت الله رئیسی و اعضای دولت مردمی با روحیه خستگی ناپذیر و جهادی، رفع مشکلات فراروی مردم و حل مسائل جامعه را با تدبیر و تلاش در دستور کار دارند.
وی همینطور ضمن اشاره به بازدید از بعضی از پروژه های زیربنایی و صنعتی شهرستان بناب تصریح کرد: در گفتگو با امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی مشکلات این شهرستان را مورد بررسی قرار دادیم و مطالبات مردم مورد پیگیری قرار می گیرد.

حسینی در ادامه اشعاری در وصف امیرالمومنین از فردوسی، کسایی مروزی، نظامی گنجوی، مولانا، ابن یمین، حافظ، شهریار و علامه اقبال لاهوری قرائت کرد.1401/11/14
16:32:48
5.0 / 5
633
تگهای خبر: بازدید , پیگیری , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل