سرلشكر باقری در دیدار وزیر دفاع سوریه:

رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی جنایات خود باشد

رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی جنایات خود باشد

محفل: به گزارش محفل، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در هشت دهه ای که فلسطین را اشغال کرده، به هر جنایتی دست زده است و بایستی در مقابل مردم جهان پاسخگو باشد.


به گزارش محفل به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دیدار سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه که در ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفت، عنوان کرد: سوریه از آغاز اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست ها، در خط مقدم پشتیبانی از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پای بندی و مقاومت ستودنی است.

سرلشکر باقری افزود: البته این وظیفه همه مسلمانان و اعراب است که در این راه همراه شما باشند. شما تابحال کار بزرگی انجام دادید و ایستادگی کردید و خداوند هم ان شاءالله کمک می نماید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در هشت دهه ای که فلسطین را اشغال کرده است، به هر جنایتی دست زده است و بایستی در مقابل مردم جهان پاسخگو باشد؛ اما تابحال صهیونیست ها پاسخگوی جنایات خود نبوده اند.

وی اضافه کرد: بعضی از کشورهای عربی که مسیر نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در پیش گرفتند، به آرمان فلسطین، جهان عرب و جهان اسلام خیانت کردند و باید پاسخگو باشند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: دولت و ملت سوریه در مقابل توطئه ای که ۱۰ سال قبل آغاز شد، بحمدالله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خویش را حفظ کردند؛ این پیروزی را به جنابعالی و همه همکارانتان تبریک می گویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: بحمدالله سوریه توانست طرح دشمنان خویش را به شکست بکشاند؛ این طرح می توانست جهان اسلام و غرب آسیا را به آشوب بکشاند؛ اما سوریه با ناکام گذاشتن توطئه دشمنان، کار بزرگی را انجام داد.

وی اظهار داشت: ما افتخار می نماییم که در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه بودیم و شهدای گرانقدری را تقدیم کردیم. ما بر سیدالشهدای مقاومت و فرمانده بزرگ مبارزه با تروریسم، شهید سلیمانی عزیز درود می فرستیم و یاد ایشان را گرامی می داریم.

سرلشکر باقری اظهار داشت: امنیت در منطقه غرب آسیا به هم پیوسته است؛ امکان ندارد که در جایی ناامنی باشد و در سایر جاها امنیت وجود داشته باشد؛ ازاین رو به خاطر این امنیت بهم پیوسته، بایستی همکاریهای دو کشور ادامه داشته باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: بحمدالله همکاری دولت ها و نیروهای مسلح ایران و سوریه، می تواند الگویی برای همکاریهای کامل و همه جانبه میان دو کشور باشد و بنابراین هم قدرت های استکباری با این همکاری مقابله می کنند و آنرا نمی پذیرند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در این که راه درستی را در همکاری با سوریه در پیش گرفته است، هیچ تردیدی ندارد؛ بنابراین با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

سرلشکر باقری عنوان کرد: سفر جنابعالی در مقطع بسیار حساسی انجام شد و امیدوار هستم که نتایج این سفر در توسعه امنیت کشور شما و منطقه غرب آسیا مؤثر باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اشاره به امضای سند همکاری نظامی و امنیتی در جولای ۲۰۲۰ میان ایران و سوریه اظهار داشت: این سند می تواند مبنای خوبی برای همکاریهای بین دو کشور باشد و لازم است که کمیسیون امنیتی دفاعی بین دو کشور در سریع ترین زمان تشکیل گردد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه حضور ما تابحال در سوریه در حوزه مستشاری بوده است، اظهار داشت: امروز ارتش سوریه نیازمند بازسازی است و نیروهای مسلح ایران با عنایت به تجربیات هشت سال دفاع مقدس و بازسازی نیروهای مسلح بعد از آن دوران، این آمادگی را دارند تا در حوزه های بازمعماری، آموزش و تجهیز به شما کمک کنند.

در این دیدار، طرفین ضمن تاکید بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور، تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با بهانه های واهی که ناقض حقوق بین الملل بوده و سکوت جوامع بین الملل را درپی داشته است، محکوم کردند.

وزیر دفاع سوریه در انتها این دیدار، از سرلشکر باقری برای سفر به این کشور دعوت به عمل آورد.

منبع:

1401/11/04
14:10:48
5.0 / 5
545
تگهای خبر: آموزش , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل