در بیانیه تبیینی وزارت اطلاعات درباره اعدام علیرضا اكبری اعلام شد

با قاطعیت اعلام می کنیم اعطای تابعیت برای رهاندن جاسوس ها از مجازات ثمری نخواهد داشت

با قاطعیت اعلام می کنیم اعطای تابعیت برای رهاندن جاسوس ها از مجازات ثمری نخواهد داشت

به گزارش محفل، وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای درباره ی علیرضا اکبری اشاره کرد: انگلیس حریصانه از اکبری اطلاعات پروژه های سری نظامی و موشکی، روش های دور زدن تحریم ها، اطلاعات برخی نهادهای امنیتی، دفاعی و سیاسی و دانشمندان بزرگی همچون شهید فخری زاده را درخواست می کرد و او فارغ از میزان موفقیت، نهایت تلاشش را کرد.


به گزارش محفل به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات در بیانیه تبیینی وزارت اطلاعات درباره ی علیرضا اکبری آمده است: درپی موفقیت سربازان گم نام امام زمان (عج) در شناسایی و دستگیری یکی از مهم ترین جواسیس و عناصر نفوذی رژیم انگلیس خبیث، و سپس محاکمه و اجرای حکم قانونی وی توسط دستگاه محترم قضایی کشور، شاهد واکنش عصبی و دیوانه وار دولت انگلیس بودیم. این واکنشِ مهارگسیخته و خارج از عرف توسط دولت مردان انگلیسی، ناشی از دلیلهای روشنی است که بر صاحب نظران حوزه های سیاسی و امنیتی پوشیده نیست.
با این ضربه حیثیت و اعتبار مدعی قدیمی ترین سرویس جاسوسی نزد افکار عمومی و سازمان های اطلاعاتی جهان و برای سایر جواسیس آن دستگاه اطلاعاتی؛ فرو ریخته و سبب بروز چالش های اساسی در انگیزه افسران اطلاعاتی و جواسیس آنان شده است. از طرف دیگر، ابهت دستگاه اطلاعاتی انگلیس و حاشیه ی امنِ جواسیس آن شکسته شد و افسران اطلاعاتی آن سازمان با این چالش مواجه اند که از این پس، چگونه باید آبرو و اعتبار خودرا نزد عوامل خویش، ترمیم نمایند؟ آیا انگلیس چنان که ادعا می کند صاحب امن ترین شبکه ی جواسیس است که هیچ گاه شناسایی و مجازات نخواهند شد؟ اطلاعات واصله از درون سرویس جاسوسی انگلیس نشان می دهد، این بحران؛ ماهیت وجودی و کارکردی دستگاه اطلاعاتی انگلیس را زیر سوال برده است. این پیروزی به قدری بی سابقه است که مایه ی حیرت آگاهان و صاحب نظران امور اطلاعاتی شده و در همین مدت کوتاه از رسانه ای شدن موضوع، درخواست های مختلفی برای تشریح تجارب این پرونده از طرف برخی خدمات اطلاعاتی دریافت شده است.
رژیم انگلیس خبیث که با فشار فزاینده افکار عمومی در مورد مشکلات داخلی خود مواجه می باشد راه کارهایی را اتخاذ نموده است که جملگی ریشه در درماندگی دارند؛ همچون همراه سازی آمریکا، فرانسه و آلمان در جنگ رسانه ای مقابل ایران. اشک تمساح غربی ها برای اکبری در حالی است که نهادهای نظامی ایران همیشه هدف تهاجم رسانه ای و اطلاعاتی کشورهای غربی بوده است. پس چگونه و با چه توجیهی به یکی از مقامات آن به آسانی و سرعت اقامت و تابعیت دادند؟
انگلیسی ها زمانی که اکبری را طی دو مرحله به جاسوسی کشاندند، برای فرارش از ایران نقشه کشیدند، بیش از دو میلیون یورو به او دستمزد پرداخت کردند، خانه های اشرافی در وین و لندن و جنوب اسپانیا برایش تهیه کردند و خارج از روال عادی به وی کارت اقامت، سپس تابعیت و گذرنامه انگلیسی دادند؛ خوب می دانستند که او را به سمت چه سرنوشتی سوق می دهند. آیا حضور یکی از مدیران SIS و یک نماینده ی پارلمان انگلیس در دادگاه لندن برای تسریع در گرفتن تابعیت برای اکبری، ناشی از نوع دوستی انگلیسی ها و کمک به مهاجران بوده است؟ اجرای این حکم نتیجه مستقیم جنایت دستگاه اطلاعاتی انگلیس است.
رژیم انگلیس حریصانه از علیرضا اکبری اطلاعات مربوط به پروژه های سری نظامی و موشکی ایران، روش های دور زدن تحریم ها، اطلاعات مربوط به برخی نهادهای امنیتی، دفاعی و سیاسی کشور و دانشمندان بزرگی همچون شهید فخری زاده را درخواست می کردند و آن جاسوس وطن فروش، فارغ از میزان موفقیت، نهایت تلاش خودرا برای ایفای آن نقش خائنانه به عمل می آورد. خیانت علیرضا اکبری به کشورش محصول بازی کثیف رژیم انگلیس، بهره گیری از نقاط ضعفش، و کشاندن او به مسیر وطن فروشی بود و عملاً همان رژیم خبیث باید پاسخگوی انحراف، خیانت و مجازات جاسوس اکبری باشد، نه آن که مزورانه لباس عزا به تن کند و بانگ خون خواهی وی را سر دهد.
وزارت اطلاعات با قاطعیت اعلام می نماید که از این پس، بازی با ابزارهای کثیفی چون ویزا و اقامت برای آلوده سازی و یا اعطای تابعیت برای رهاندن جواسیس از مجازات ثمری نخواهد داشت و الان خط بطلان دائمی بر مصونیت کاذبِ به وجود آمده از طرف سرویس اطلاعاتی انگلیس کشیده شده است.
انگلیسی های حیله گر که هنوز در توهم قرن نوزدهمی «تفرقه بیانداز و حکومت کن» به سر می برند، القای خطوط شیطانی اختلاف افکنی بین دستگاه های مختلف و سلایق کشور را در پیش گرفتند. در همین راستا مجازات قانونی این عنصر خائن را به تعارض سلایق سیاسی و مقامات کشور؛ منتسب و هر یک از مقامات و رسانه های انگلیسی، قسمتی از این سناریو را اجرا کردند. از یک سو اتهاماتی را متوجه برخی دستگاه های دفاعی و امنیتی و مسئولین شناخته شده ی کشور کردند و در عین حال مزورانه خط کشی های جعلی «میانه رو- تندرو» را برجسته نمودند.
وزارت اطلاعات قاطعانه اعلام می کند که اگر مسئولین کشور و سلایق مختلف سیاسیِ وفادار به جمهوری اسلامی، نسبت به برخی موضوعات داخلی نظرات متفاوتی داشته باشند (که کاملاً طبیعی است) اما نسبت به خباثت رژیم انگلیس و دشمنی هایش مقابل این ملک و ملّت، اتفاق نظر کامل دارند. رویکرد مقامات کشور، رسانه ها و جریانات سیاسی نسبت به مجازات جاسوس اکبری مؤید این مدعاست.
روشن است که این ضربه سخت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بر پیکره سرویس اطلاعات مخفی انگلیس (SIS) نخستین اقدام ضداطلاعاتی ایران مقابل انگلیس نیست و آخرین آن هم نخواهد بود. اما بطور قطع نقطه ی عطفی در شناسایی و برخورد جدی با جاسوسی از ایران اسلامی توسط عناصر خبیث انگلیسی است که با قوت و جدیت بیش از پیش ادامه خواهد یافت. از همین رو به افرادی که به هر نحو در دام خدمات جاسوسی افتاده اند سفارش می گردد با معرفی خود به وزارت اطلاعات از تخفیف در مجازات و رأفت اسلامی بهره مند گردند؛ در غیر این صورت از تعقیب و مجازات در امان نخواهند بود.
در پایان لازم است از همکاری مجدانه مسئولین محترم قوه قضاییه، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و خصوصاً دبیرخانه شورای عالی امنیت ملّی که با همکاری خود در جریان تحقیقات، تعقیب و مجازات این جاسوس انگلیس نقش مؤثری ایفا کردند، قدردانی نماییم.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا مرکز رسانه قوه قضاییه اوایل هفته جاری اعلام نمود که حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به بهتان افساد فی الارض و اقدام گسترده مقابل امنیت داخلی و خارجی کشور بوسیله جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.1401/11/01
11:56:23
5.0 / 5
433
تگهای خبر: اتهام , پرونده , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
محفل