مخبر:

بانک ها عقب ماندگی خودرا در اختصاص تسهیلات مسکن جبران کنند

بانک ها عقب ماندگی خودرا در اختصاص تسهیلات مسکن جبران کنند

محفل: در جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهور و مدیران عامل 19 بانک دولتی و خصوصی کشور، مسائل و چالش های بانکها برای تامین تسهیلات و پشتیبانی از ساخت مسکن و تولید دارو مورد بررسی قرار گرفت و تمهیدات لازم برای حل مشکلات و تسریع در اجرای تعهدات گرفته شد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در این نشست با اشاره به این که مسکن ۳۰ درصد سبد هزینه خانوار را شامل می شود، مشارکت بانکهای عامل و بانک مرکزی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن را امری بسیار مهم عنوان و اصرار کرد بانکهای عامل باید با خلاقیت در روش های بانکداری و نوآوری در تامین منابع مسکن و جذب نقدینگی، مشارکت و نقش جدی تری در تولید مسکن ایفا کنند.
مخبر با اشاره به این که بانکها امروز در اختصاص تسهیلات بخش مسکن از تعهدات و برنامه پیش بینی شده عقب هستند، بر ضرورت اجرای برنامه ای جهشی برای تسریع در پرداخت تسهیلات این بخش اصرار کرد و اظهار داشت: بانکهای عامل بسترساز اصلی توسعه کشور هستند و باید مطابق آنچه در تکالیف آنها قید شده، منابع مالی در رابطه با تولید مسکن را با اولویت اختصاص دهند. دراین زمینه دولت آمادگی دارد تا مشکلات و چالش های پیش روی بانکها در راه انجام این تعهدات را بررسی و رفع کند.
وی از وزیر راه و شهرسازی خواست تا در جلسات جداگانه با هر یک از بانکهای عامل، مشکلات را احصا و بعد از ارزیابی موارد لازم را برای تصمیم گیری ارائه کند.
در ادامه این جلسه همین طور گزارشی از وضعیت تامین منابع تسهیلات تولیدکنندگان دارو توسط بانک های عامل ارائه گردید که دکتر مخبر بانکهای عامل را مکلف کرد ضمن کوشش برای جذب نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید و اعطای تسهیلات تکلیفی، تا آخر سال تعهدات خودرا در بخش تولیدکنندگان دارویی نیز بصورت کامل و صد درصدی انجام دهند.
وی با اشاره به این که قسمتی از کسری تولید دارو در اثر تاخیر در تامین تسهیلات مورد نیاز تولیدکنندگان دارو بوده است، اظهار داشت: تامین بموقع دارو مساله ای است که با سلامت مردم گره خورده و دولت مصمم است که این مساله را با جدیت دنبال کند.
در این نشست که وزرای راه و شهرسازی، بهداشت و درمان و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، گزارشی از عملکرد بانکها نسبت به پرداخت تسهیلات تکلیفی در بخش مسکن و تولیدکنندگان دارویی ارائه شد.
در این جلسه همین طور راهکارهای هدایت نقدینگی به سمت تولید و نیز راه اندازی مسکن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و قرار شد بانکهای عامل برای جذب سرمایه های سرگردان به سمت تولید مسکن اهتمام جدی داشته باشند و برنامه های عملیاتی خودرا در این خصوص عرضه کنند.
منبع:

1401/10/26
11:19:51
5.0 / 5
332
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل