مخبر در بازدید از مركز مدیریت دیسپچینگ ملی گاز ایران:

تلاش شرکت ملی گاز برای پیشگیری از قطعی و تأمین مصارف مردم ستودنی است

تلاش شرکت ملی گاز برای پیشگیری از قطعی و تأمین مصارف مردم ستودنی است

به گزارش محفل، معاون اول رئیس جمهور ظهر جمعه با حضور در مرکز مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در جریان روند تولید، توزیع و میزان مصرف گاز کشور در ایام گذشته با عنایت به برودت شدید هوا قرار گرفت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، مخبر در بازدید از این مرکز و ارتباط مستقیم و ویدئوکنفرانسی با مجتمع گاز پارس جنوبی و همین طور مرکز دیسپچینگ استانهای خراسان رضوی و گلستان گزارشی از میزان تولید و استخراج گاز، پایداری شبکه توزیع و مصارف مورد نیاز مردم دریافت کرد.
معاون اول رئیس جمهور همین طور در حاشیه این بازدید و در کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی ۱۴۰۱ با قدردانی از مردم فهیم ایران به سبب همکاری با دولت و کمک به مدیریت مصرف گاز در کشور در ایام گذشته اشاره کرد: ملت بزرگ، فرهیخته و اصیل ایران با برودت هوا در ایام گذشته حماسه ای دیگر در همکاری با دولت سیزدهم آفریدند و مسئولانه در مدیریت مصرف گاز به زحمتکشان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران کمک کردند تا توانستیم باتوجه به سرمای شدید و کم سابقه هوا با وضعیت مناسب و خوبی از این مرحله گذر نماییم.
مخبر همین طور از مردم خواست باتوجه به پیش بینی های هواشناسی در خصوص کاهش دمای هوا در ایام آینده همکاریهای خودرا با خادمان شان در شرکت ملی گاز همچنان ادامه دهند.
معاون اول رئیس جمهور همین طور با قدردانی از رسانه ها و سازمان صدا و سیما برای اهتمام ویژه و اقدام جدی درباب آگاهی بخشی و فرهنگسازی برای مردم، از اقدامات وزیر نفت و دست اندرکاران شرکت ملی گاز ایران در زمینه چرخه تولید و توزیع تا مصرف انرژی و گاز قدردانی نمود و اضافه کرد: کوشش های شبانه روزی این دستگاهها در ایام گذشته برای جلوگیری از کمبود و یا قطع گاز در کشور ستودنی است. خوشبختانه وزارت نفت از ماه های گذشته پیش بینی ها و اقدامات لازم برای مدیریت مصرف گاز در کشور همچون ذخیره سازی، نوسازی ناوگان حمل و نقل، افزایش تولید و بهسازی خطوط انتقال گاز را آغاز نموده بود که خوشبختانه در زمان فعلی شاهد به ثمر نشستن زحمات این وزارتخانه بودیم.
وی همین طور به مزیت اساسی و نعمت خدادادی گاز و نفت در کشور اشاره و اشاره کرد: متاسفانه در سالهای قبل سرمایه گذاری مناسبی در این بخش انجام نشده بود که اگر صورت می گرفت، میتوانست در این برهه زمانی به عنوان یکی از مولفه های اقتدار اقتصادی نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان شناخته شود اما در عین حال در دولت سیزدهم، سرمایه گذاری وسیعی برای بهره گیری از این ظرفیت بزرگ انجام شده تا کمک شایان توجهی به بهبود معیشت و سرانه درآمد مردم شود و در عین حال بتوانیم در ایام سرد زمستانی صادرات گاز به کشورهای همسایه انجام دهیم.
طبق گزارش وزارت نفت حداکثر تولید گاز خام در کشور ۹۹۰ میلیون متر مکعب و میزان گاز تزریقی به شبکه گازرسانی پس از پالایشگاه ۸۴۵ میلیون متر مکعب در روز می باشد که با کاهش دما میزان مصارف بخش خانگی، تجاری و صنایع تا ۶۸۵ میلیون متر مکعب در روز افزوده شد و رکورد مصرف در کشور شکسته شد.
منبع:

1401/10/24
14:33:34
5.0 / 5
344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل