شناسایی و دستگیری یک هسته ۵ نفره از گروهک منافقین در سمنان

شناسایی و دستگیری یک هسته ۵ نفره از گروهک منافقین در سمنان

محفل: به گزارش محفل، سمنان استاندار سمنان از شناسایی و دستگیری یک هسته ۵ نفره از گروهک منافقین در این استان اطلاع داد.


سیدمحمدرضا هاشمی ۲۰ دیماه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: سربازان گمنام امام زمان(عج) پیش از این که این هسته موفق به اقدامی شوند موفق به شناسایی آنها شدند.
وی با بیان این گروه طی اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) بموقع شناسایی شدند اضافه کرد: این گروه به دنبال اجرای اهدافی در این استان بودند اما با تلاش نیروهای اطلاعاتی استان دستگیر شدند.
رئیس شورای تأمین استان از پشتیبانی مالی از مرتبطین گروه و کانون های شورش بعنوان یکی از اهداف این گروه در استان سمنان نام برد و افزود: ساخت سازه های مختلف انفجاری با تهیه مواد شیمیایی و اسیدی و مبادرت به تست آنها در بیابان های سمنان از دیگر اهداف این گروه بوده است.
استاندار سمنان از تهیه سلاح های انفجاری بعنوان دیگر هدف این گروه در استان سمنان نام برد و اظهار داشت: این گروه این سلاح ها را با هدف اقدامات ایضایی در استانهای همجوار سمنان و همچون جهت استفاده در فعالیتهای خرابکارانه در بازارهای تهران و قم تهیه می کردند.
هاشمی از شعارنویسی بعنوان دیگر برنامه این گروه دستگیرشده در سمنان نام برد و خاطرنشان کرد: تهیه فیلم و عکس و تصویربرداری از اعتصابات بخصوص در بازار سمنان از اهداف این گروه بوده است. آنها به دنبال این بودند که از فرصت پیش آمده در حوادث اخیر دست به اقدامات ایضایی بزنند اما به لطف الهی و با درایت سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شدند.
این مسئول ارشد اجرایی اظهار داشت: این گروه که در استان سمنان سکونت داشته با سو استفاده از فضای بوجود آمده در ماه های گذشته و با هدف تاثیرگذاری بر ذهن مخاطبان، اقدامات دیگری همچون شعار نویسی و تهیه فیلم از اعتصابات بازاریان هم داشته است.
استاندار سمنان از کشف مقادیر زیادی موادمنفجره از این تیم منافقین اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه پیش از این که این گروه بتوانند از این مواد استفاده ای کنند، این موادمنفجره کشف شد.
وی همینطور از کشف چندین دوربین و تجهیزات دیگر از این گروه اطلاع داد و افزود: این تیم پنج نفره وابسته به سازمان منافقین در استان سمنان با اشراف اطلاعاتی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی استان شناسایی شدند.
وی با اشاره به اینکه این گروه که از جانب سازمان تروریستی منافقین به سرکردگی مریم رجوی حمایت مالی می شده، افزود: این افراد در ماه های اخیر تعداد زیادی سازه انفجاری تهیه کرده و قصد برهم زدن امنیت نقاط مختلف استان سمنان با انجام اقدامات تروریستی و انفجاری در اماکن پر جمعیت را داشتند که خوشبختانه پیش از هرگونه اقدام دستگیر شدند.
استاندار سمنان از عموم شهروندان خواست: در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به پلیس و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی مسئول، اطلاع رسانی کنند.
منبع:

1401/10/21
08:38:24
5.0 / 5
428
تگهای خبر: سمنان , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل