فرمانده نیروی زمینی ارتش:

مکتب شهید سلیمانی، جریان ساز تفکر مقاومت اسلامی در جهان است

مکتب شهید سلیمانی، جریان ساز تفکر مقاومت اسلامی در جهان است

به گزارش محفل، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه ولایتمداری و بصیرت شاخصه اصلی شهید سلیمانی بود، اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی، جریان ساز تفکر مقاومت اسلامی در جهان است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری ضمن عرض تسلیت به مناسبت سومین سالگرد شهادت شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی، مظهر تلاش و خستگی ناپذیری بود، اظهار داشت: باید رفتار و منش شهید قاسم سلیمانی را در طول زندگی، الگوی خود قرار دهیم. اگر می خواهیم در راه ایشان قدم برداریم، باید به شکلی رفتار نماییم که شهید سلیمانی درست و صحیح معرفی شود تا آحاد جامعه از ایشان الگوبرداری کنند.
وی با اشاره به اینکه ولایتمداری و بصیرت شاخصه اصلی شهید سلیمانی بود، اضافه کرد: استکبارستیزی علاوه بر بصیرت، نیاز به اعتقاد قلبی و ولایتمداری دارد و حاج قاسم سلیمانی به شکلی عمل می کرد که همه اعتقاد داشتند که در مقابل استکبار لحظه ای کوتاه نمی آید.
فرمانده نیروی زمینی ارتش، با اشاره به اینکه شهید سلیمانی با تفکرهای تاکتیکی و راهبردی خود، سبب تقویت بیش از پیش اتحاد نیروهای مسلح شد، اظهار داشت: حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی تنها با اتحاد و همدلی مردم و نیروهای مسلح میسر است و این امر باعث شده دشمن در هر زمینه ای که تلاش می کند، به نتیجه نرسد. تابع ولایت بودن، دیگر خاصیت برجسته این سرباز وطن بود که با انجام مبارزه خالصانه در رویارویی با شقی ترین تروریست ها از پای نایستاد.
امیر سرتیپ حیدری در بخش دیگری از سخنانش مکتب حاج قاسم سلیمانی را یک شیوه تفکر و نوعی سبک زندگی جریان ساز دانست و اشاره کرد: دنیای استکبار پس از ۳ سال که از شهادت حاج قاسم می گذرد، دریافته است که مکتب و فکر شهید سلیمانی قابل مهار نیست و از این مساله در هراس است و سبب جریان سازی تفکر مقاومت اسلامی در جهان شد.
وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی برای عزت اسلام و مظلومان جهان مظلومانه به شهادت رسید، بیان کرد: شهید سلیمانی سربازی شجاع، دلیر و ولایت مدار بود و هیچ گاه به دشمن اجازه عرض اندام در منطقه نداد، پس جنایت آمریکا در ترور این مجاهد نستوه، ملّت ایران را بیدارتر خواهدنمود. این شهید والامقام با تاسی از قرآن و تکیه بر آموزه های دینی، داعش را نابود کرد و دشمن و ایادی کفر باید بدانند امروز با شهادت این سردار بزرگ، هزاران سردار پیرو ولایت فقیه و دلسوز اسلام در مقابل آنها خواهند ایستاد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر مردم دار بودن شهید سلیمانی، عنوان کرد: سردار شهید سلیمانی بواسطه معرفت، اخلاق و ولایتمداری برای همه ما الگویی مناسب می باشد و با همه این خاصیت ها عاشق و دل داده مردم بود که این مهم را در جای جای زندگی ایشان می توان به وضوح دید.
امیر سرتیپ حیدری در ادامه با اشاره به اینکه سردار شهید سلیمانی، به مفهوم واقعی کلمه سرباز ولایت و وطن بود، اشاره کرد: او با خداباوری خاص خود توانست توطئه های دشمنان را خنثی کند. عشق به میهن و مردم، مومن بودن و عاشقانه خدمت کردن شهید سلیمانی، او را در بین دل های مردم جای داده است تا جایی که به عنوان قهرمان شجاعت، شهامت و دلاوری شناخته می شود.
وی با اشاره به اینکه دشمنان بدنبال ضربه زدن به امنیت و اقتدار کشور هستند، افزود: سردار شهید سلیمانی با اخلاق و اخلاص خود سبب پایداری انقلاب اسلامی بود و او را می توان همچون بزرگان عرصه دفاع مقدس و نیز نماد ایستادگی و پایداری مردم ایران توصیف کرد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر دشمن شناسی نوین توسط شهید سلیمانی، اظهار داشت: در سال هایی که دشمنان با استناد به ابزارهای تبلیغاتی و رسانه ای گسترده در منطقه، هاله ای از ابهام و غبار در مقابل افکار عمومی دنیا به وجود آورده و در کوشش برای لاپوشانی تروریسم تکفیری ساخته و پرداخته دستان خود بودند، شهید سلیمانی و یاران ایشان با بهره بردن از عنایت الهی و در سایه توسل به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به دفاع از کیان امت اسلامی می پرداختند.
امیر سرتیپ حیدری در آخر با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، نماد خودباوری، خدمت خالصانه و قهرمان ملی است، اشاره کرد: او چهره ماندگار تاریخ مقاومت اسلامی، تجلی وطن پرستی، میهن دوستی، قهرمان ملی و افتخار ایرانیان است که جانش را برای حفظ جان و ناموس ایرانی اهدا کرد و توانست با خدمات خالصانه و بی ریای خود، دل ها را تسخیر کند.1401/10/14
14:27:27
5.0 / 5
402
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل