سردار جلالی:

شهید سلیمانی هنوز فرمانده قلوب مؤمنین است

شهید سلیمانی هنوز فرمانده قلوب مؤمنین است

محفل: به گزارش محفل، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه سردار سلیمانی محور مقاومت را به منظومه مقاومت تبدیل کرد، اظهار داشت: شهید سلیمانی هنوز مشغول فرماندهی قلوب مؤمنین است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی به تشریح و تبیین منظومه فکری و عملی این شهید بزرگوار پرداخت و اقدامات تاریخ ساز وی را برشمرد.

وی با اشاره به اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فراتر از همه ارزش های بارز و مستتر خود، نماد آگاهی و بصیرت بود، اظهارکرد: این شهید بزرگ اسلام به تمام معنا بصیر بود و اوضاع پیرامونی، منطقه ای و بین المللی را رصد و تحلیل کرده و این شناخت عمیق را درخدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار می داد.

وی افزود: یکی از ریشه های موفقیت شهید سلیمانی در منطقه، همین بصیرت و رصد هوشمندانه ایشان نسبت به کلیت محیط و تحولات جاری در آن بود. یکی دیگر از نمادهای بصیرت شهید سلیمانی، دشمن شناسی این شهید بزرگوار بود. ایشان ماهیت دشمنان و راهبردها، رفتارها و تاکتیک ها را به خوبی می شناخت و تحت تأثیر عملیات فریب گفتاری و ادعایی آنها قرار نمی گرفت. این رصد آگاهانه، خویش را در میدان نبرد و مواجهه مستقیم یا غیر مستقیم با نقشه های دشمنان نشان می داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در سایه ولایتمداری و تکیه بر ارزش های والای انقلاب اسلامی نگاه سیستماتیکی نسبت به تحولات منطقه داشت، خاطرنشان کرد: برمبنای همین نگاه نظام مند، شهید سلیمانی منظومه مقاومت را در منطقه ایجاد کرد.

جلالی افزود: ایشان در سالهای حضور با برکت خود در منطقه، در ابتدا محور مقاومت متشکل از ایران، سوریه، حزب الله و حماس را گسترش داد. ظهور جنبش انصارالله در یمن، حشد الشعبی در عراق و لشگر فاطمیون و زینبیون جملگی منجر به گسترش گفتمان و مسلک مقاومت در سراسر منطقه شد.

وی با اشاره به اینکه در اینجا، شاهد تبدیل محور مقاومت به جبهه مقاومت بودیم، توضیح داد: این یعنی اولین گام شهید سلیمانی، تبدیل محور مقاومت به جبهه مقاومت بود. بعد از آن، شهید سلیمانی توان خویش را بر روی هم افزایی گروههای مقاومت و ایجاد اتصالات محکم ارتباطی میان آنها معطوف کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در این مرحله، ایشان جبهه مقاومت را تبدیل به منظومه مقاومت ساخت، تصریح کرد: امروز ما نه با محورمقاومت و نه با جبهه مقاومت، بلکه با منظومه مقاومت رو به رو هستیم و این میراث بزرگ شهید سلیمانی است.

وی در اینباره توضیح داد: در این منظومه، گروههای مقاومت یکدیگر را تکمیل کرده و بر روی یک خروجی واحد یعنی نصرت در مقابل دشمنان متمرکز هستند. این منظومه، بعد از شهادت شهید سلیمانی همچنان درحال حیات و تکمیل است.

جلالی اظهار داشت: منظومه مقاومت اساسا پویاست و گذشت زمان نه تن ها آنرا فرسوده نمی سازد، بلکه منجر به بازتولید اجزا و مولفه های آن خواهد شد. این مساله، معلول ماهیت گفتمان مقاومت و پویایی نهفته در ذات آن است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و آل سعود با انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از بطن آن (جمهوری اسلامی) بر همگان محرز و آشکار است، متذکر شد: این رژیم ها در طول دهه های متمادی تلاش زیادی برای ترویج گفتمان سازش در منطقه کرده بودند. شبکه های رسانه ای صهیونیستی و سعودی دست به دست یکدیگر داده بودند تا از راه تقویت گفتمان سازش و تسلیم در مقابل دشمن، گفتمان مقاومت را به چالش بکشند.

وی افزود: آنها بر روی نسل های جوان و جدید در جوامع مسلمان تمرکز کرده و آنها را به جامعه هدف تبلیغاتی و گفتمانی مسموم خود تبدیل نموده بودند.

جلالی اظهار داشت: باآنکه تلاشهای زیادی از جانب جمهوری اسلامی ایران و طرفداران گفتمان مقاومت در نقد و تقبیح گفتمان سازش و تبعات تبلور این گفتمان غربگرا و صهیونیستی در منطقه صورت گرفته بود، اما اقدام خاص شهید سلیمانی، این بود که گفتمان سازش را نه صرفاً در گفتار، بلکه در عمل و در عرصه نبرد به چالش کشید.

وی توضیح داد: ایشان از ماهیت تروریسم تکفیری پرده برداری کرد و داعش را بعنوان جزئی از شبکه گفتمانی-عملیاتی دشمن به مسلمانان منطقه و جهانیان معرفی نمود. این شهید بزرگوار نقد گفتمان سازش و متعلقات این گفتمان خطرناک را درعرصه نبرد و در مقابل دیدگان جهانیان صورت داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: شهید سلیمانی از شبکه تروریستی ساخته و پرداخته واشنگتن و تل آویو پرده برداشت و ادعای مقامات آمریکایی در خصوص مبارزه با داعش را بعنوان دروغ بزرگ غرب مورد شناسایی و پذیرش ملت های منطقه قرار داد.
وی خاطرنشان کرد: بارها عنوان کرده ایم که عملیات های منطقه ای شهید سلیمانی و همراهان ایشان در مبارزه با تروریسم تکفیری ساخته و پرداخته دست آمریکا و رژیم صهیونیستی، پیوستی گفتمانی و فرهنگی داشته است. این همان رمز تحقق و تثبیت موفقیت های میدانی شهید سلیمانی در عرصه نبرد با دشمنان به حساب می آید. این یعنی اصالت شخصیت و تفکرات و نقشه های یک فرمانده مخلص و مقتدر در رویارویی با دشمنان.

جلالی با اشاره به اینکه حاج قاسم آزادانه زندگی کرد و آزادانه به شهادت رسید، اظهار داشت: ایشان طرفدار زندگی و آزادی بود، اما تلقی ایشان از زندگی و آزادی، با آنچه دشمنان این مرز و بوم مروج آن هستند، زمین تا آسمان متفاوت می باشد.

وی توضیح داد: شهید سلیمانی، ولنگاری را عین بردگی و سکولاریسم را عین بندگی غرب می دانست. او قهرمانانه در مقابل داعش و تروریست هایی ایستادگی کرد که اربابان آنها، امروز شعار زن، زندگی، آزادی سرمی دهند و در خیال خام و تصورات باطل خود، رویای سقوط نظام جمهوری اسلامی و تجزیه ایران را در سرمی پرورانند.

جلالی اظهار داشت: اگر کسی می خواهد با مفاهیم واقعی زندگی و آزادی آشنا شود، زندگینامه این شهید بزرگوار از بدو تولد تا لحظه شهادت در فرودگاه بغداد مورد مطالعه قرار دهد. مرور زندگانی، اخلاق، مسلک و حتی سبک مدیریت و فرماندهی حاج قاسم صرفاً معطوف و محدود به ایام شهادت این شهید عزیز نیست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در باورهای عمیق قرآنی ما، شهادت عین حیات است، متذکر شد: شهدایی که زنده و «عند ربهم یرزقون» هستند چراغ راه هدایت همه ما در زندگی محسوب می شوند.

وی شهادت مظلومانه شهید سلیمانی توسط شیطان بزرگ و عناصر آنرا نقطه کمال نهایی ایشان دانست و افزود: بعد از شهادت، حاج قاسم هنوز مشغول فرماندهی قلوب مومنین است. بی ‍دلیل نیست که برخی مطرح می کنند شهید سلیمانی به مراتب از سردار سلیمانی برای دشمنان خطرناک تر است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه امروز بعد از شهادت شهید سلیمانی، تعداد مشتاقان مکتب ایشان و افرادی که درصدد آشنایی با این شهید عزیز هستند به صورت تصاعدی در سراسر دنیا در حال افزایش است، تصریح کرد: حتی غیرمسلمانان هم درصدد آن هستند که ماهیت شهید سلیمانی، سلوک وی و چرایی شهادت وی به دستور افراد ذلیل و حقیری مانند ترامپ و پمپئو را درک کنند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که آنها پاسخ خویش را به درستی دریافت نمایند، متوجه حقانیت و اصالت این شهید بزرگوار خواهند شد، متذکر شد: بنابراین، تبیین شخصیت، اندیشه و رفتار شهید سلیمانی و فراتر از آن، گفتمان مقدسی که حاج قاسم مولود آن بود بر همگان واجب است. در واقع وظیفه تبیین مکتب شهید سلیمانی با شهادت ایشان تازه شروع شده و هر روز بیشتر از قبل باید مورد توجه قرار گیرد. این یعنی شهید سلیمانی در ۱۳ دیماه ۱۳۹۸ تازه متولد شد!

جلالی با اشاره به اینکه امروز مقامات آمریکایی و صهیونیستی از مرحله هزینه -فایده عملیات شهادت سردار سلیمانی عبور کرده و جملگی متفق القول هستند که تبعات نامحدود این اقدام وقیحانه گریبانگیر عوامل آن و دولت های متبوع آنها خواهد بود، متذکر شد: انتقام سخت از دشمنان بابت شهادت حاج قاسم یک فریضه است که هرگاه شرایط تحقق آن پیدا شود، ظهور و بروز می یابد.

وی افزود: اتاق های فکر و مشاورانی که پیشنهاد ترور شهید سلیمانی را به ترامپ و پمپئو دادند، امروز خود هم نسبت به خطای جبران ناپذیر و هولناک خود اذعان کرده اند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در هر حال این انتقام سخت مصادیق و نشانه های زیادی دارد که تنها یکی از آنها مواجهه با قاتلان و عوامل شهادت ایشان را شامل می شود، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مصادیق این انتقام، نشر و گسترش تفکر و اندیشه شهید سلیمانی و صیانت از منظومه مقاومت بعنوان دستاورد بزرگ این شهید عظیم الشان است.

وی اظهار داشت: طرفداران مکتب حاج قاسم امروز باید خود به یکی از اجزای این منظومه بزرگ و لایتناهی تبدیل شوند. این بزرگترین انتقامی است که دامان دشمنان را می گیرد. هر اشکی که امروز در رثای شهید سلیمانی جاری و هر یادی که از ایشان و شهدای مدافع حرم می شود، تیری در قلب دشمنان اسلام وانسانیت خواهد بود.

جلالی، نسخه شهید سلیمانی در مقابل فتنه هایی که ساخته و پرداخته دشمنان است را پیروی از ولایت فقیه عنوان نمود و افزود: اگر این شهید بزرگوار امروز در بین ما بود، بطور قطع در رویارویی با نقشه دشمنانی که دل به نابودی انقلاب اسلامی و نظام مقدس ما دوخته اند لحظه ای سکوت نمی کرد و منفعل نمی ماند. پیروی از ولایت فقیه و صیانت از حریم نظام و انقلاب، وصیت حاج قاسم به فرزندان مرز و بوم ماست.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه کسانی که دل در گروی حاج قاسم و مکتب نورانی و مرام این شهید دارند، نباید در دفاع از کیان و حریم کشور اسلامی و عزیزمان لحظه ای درنگ کنند، متذکر شد: تجمیع دشمن شناسی، بصیرت و پیروی از ولایت فقیه در مقابل فتنه های دشمنان، رمز موفقیت در برابرآن ها و پیروزی ما به حساب می آید که هر سه مولفه، از خصوصیت بارز شهید سلیمانی است.
1401/10/12
17:43:42
5.0 / 5
396
تگهای خبر: حكم , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل