قاضی زاده هاشمی:

امروز انقلاب اسلامی حتی در آمریکا هم دلدادگان زیادی دارد

امروز انقلاب اسلامی حتی در آمریکا هم دلدادگان زیادی دارد

به گزارش محفل، خراسان رضوی معاون رئیس جمهور اظهار داشت: سازمان هایی که داعش و جبهه النصره را ساختند، امروز افرادی را آموزش داده اند که به حرم اصلی آسیب بزنند، اما تمام توطئه های آنان به رشد و توسعه مکتب انقلاب اسلامی ختم می شود. انقلاب اسلامی جهانی شده است و دلدادگان زیادی در تمام دنیا حتی در خود آمریکا دارد.


سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی شامگاه امروز هشتم آذرماه در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم فاطمیون که در مجتمع آیه های مشهد برگزار شد، اظهار نمود: بر مبنای سخنان مقام معظم رهبری در مورد شهدای فاطمیون، مجاهدین افغانستانی مدافع حرم برای پاسداری از حرم آل الله، در فاصله چند هزار کیلومتری از خانه خودشان حاضر می شدند و دارای استقامت بیشتری نسبت به سایر رزمندگان بودند و در هنگام سخت شدن نبرد، مجاهدین تیپ فاطمیون وارد عمل می شدند و نقش خط شکن را داشتند.
وی با اشاره به اینکه شهدای فاطمی، شهدای استقامت بودند، اضافه کرد: این افراد در طول عمرشان علیرغم تحمل مشکلات مختلف، مقاوم بار آمدند و چنان استقامت و ایستادگی در راه حق را تمرین کردند که توانستند عظمت عملکردشان در دفاع از حرم خاندان را به نمایش بگذارند. این مجاهدان بزرگ نشان دادند که اسلام مکتبی انسان ساز است. مکتب حاج قاسم هم در ذیل مکتب اسلام تعریف می شود.
رئیس بنیاد شهید ضمن اشاره به پیشرفت های جهان در تمام ابعاد، اظهار داشت: برخی از کشورها ادعای برقراری عدالت و دموکراسی را دارند، اما هیچ مکتبی مانند مکتب اسلام، نتوانسته است چهره های برحسته ای مانند ابوحامد، شهید بخشی و دیگر شهدای فاطمی را به دنیا معرفی نماید. شاید اگر فرصت دفاع از حرم خاندان فراهم نمی شد، این شهدا هم شناخته نمی شدند، در صورتی که انسان های بزرگی بودند و علیرغم زندگی در سختی، اسطوره هایی بودند که خداوند در یک فرصت تاریخی و در تقابلی که مابین خیر و شر به وجود آمد، کمی پرده ها را کنار زد تا شخصیت های بزرگ این ها شناخته شود.
قاضی زاده افزود: تمام سیستم های امنیتی جهان شامل موساد، سرویس اطلاعات انگلیس و سازمان سیا از تمام دنیا نیرو جذب کردند و آموزش دادند و حجم زیادی سلاح در اختیارشان گذاشتند، اما رزمندگان فاطمیون، حیدریون و زینبیون با تجهیزات بسیار کمتری، توانستند دشمن را که تا نزدیکی حرم حضرت زینب(س) به پیش آمده بود را عقب برانند. شهدای فاطمیون، فرماندهان بی نظیر جنگ در جهان بودند. هیچ ژنرال پنج ستاره آمریکایی هم نمی تواند با آن میزان اندک تجهیزات، چنان موفقیت های بزرگی را در عرصه نبرد رقم بزند.
وی افزود: البته ما این ها را در دوران دفاع مقدس هم تجربه کرده ایم. فرماندهان بزرگ ما در جنگ تحمیلی هم افراد ساده ای در جامعه بودند و هیچ کدام برای جنگیدن تربیت نشده بودند، اما خداوند به برکت مکتب اسلام، این ها را در مدتی کوتاه به جایی رساند که توانستند به پیروزی های بزرگی دست یابند. این سرمایه بی نظیر انقلاب اسلامی است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بالندگی انقلاب اسلامی در چهره رزمندگان تیپ فاطمی دیده می شود، اظهار نمود: امروز انقلاب اسلامی مرز ندارد و در عرصه بین الملل هر جا دین خدا به خطر بیفتد و مستضعفی تحت ظلم باشد، انقلاب اسلامی آنجا حاضر است و تربیت شدگان این انقلاب مشغول مبارزه اند و حاضر اند جان خویش را فدا کنند، اما دین خدا و انسان های دیگر به خطر نیفتند. در این میان تعداد زیادی از برادران ایرانی هم در کنار رزمندگان فاطمیون جنگیدند و خویش را به این لشکر رساندند و نشان دادند این آرمانشهر، تمام دلدادگان به حضرت فاطمه(س) را یک جا جمع می کند و تمام کسانی که دشمن این بانوی بزرگوار هستند، در مقابل این مجاهدین قرار دارند.
قاضی زاده اضافه کرد: این نهضت را حضرت فاطمه زهرا(س) شروع کرده بود و واقعا نام فاطمیون برازنده مجاهدین افغانستانی مبارز در این صحنه است، چونکه این ها خط دفاع از ولایت و امامت را در پیش گرفتند. مبحث دفاع از یک مقبره نبود، مبحث این بود که عشاق خاندان اعلام کنند در راه مبارزه با دشمن مکتب اسلام از همه چیز خود می گذرند. بنابراین اگر بگوییم شهدای مدافع حرم برای دفاع از قطعه ای خاک به شهادت رسیدند، در حق آنان کم لطفی کرده ایم، چونکه آنجا اصلا خاک این افراد نبوده است. ازاین رو این افراد برای دفاع از خاک یا دفاع از حکومت کسی در سوریه و عراق نجنگیدند، بلک صرفاً برای اعتقادات خود مبارزه کردند.
وی با اشاره به اینکه مدافعین حرم الگویی جدید از زندگی را به مردم جهان نشان دادند، تصریح کرد: رهبری در وصف حاج قاسم فرمودند ۴۰ سال لباس جهاد از تن ایشان خارج نشد. این یک الگوی زندگی است و کمتر انسانی به این شکل پیدا می شود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان خدا دیدند برای رسیدن به اهدافشان، باید به حرم اصلی حمله کنند، اظهار داشت: به قول حاج قاسم، کل جمهوری اسلامی حرم خاندان است. اگر فتنه هایی در کشور شکل می گیرد، کشورهای متخاصم برای تاسیس شبکه های خبری و مسلح کردن گروههای تجزیه طلب سرمایه گذاری های عظیم می کنند و داعش به حرم شاهچراغ حمله می کند، همه به خاطر عرض اندام رزمندگان مدافع حرم در سوریه و عراق است و دشمن دید که باید حرم اصلی را که از سایر حرم ها حفاظت می کند، از بین ببرد.
قاضی زاده با اشاره به اینکه شهدای مدافع امنیت هم به شکلی مدافع حرم اند چونکه از حرم جمهوری اسلامی دفاع کردند، اظهار داشت: این شهدا در مقابل توطئه دواعشی که به زبان فارسی سخن می گویند، دفاع کردند و به شهادت رسیدند. سازمان هایی که داعش و جبهه النصره را ساختند، امروز افرادی را آموزش داده اند که به حرم اصلی آسیب بزنند، اما تمام توطئه های آنان به رشد و توسعه مکتب انقلاب اسلامی ختم می شود. انقلاب اسلامی جهانی شده است و دلدادگان زیادی در تمام دنیا حتی در خود آمریکا دارد.
وی با اشاره به اینکه امروز در تمام نقاط دنیا پرچم خاندان بالاست، افزود: بنابراین دشمنان اسلام با این مظاهر درحال مقابله اند. در همین ایام فاطمیه، عده ای در اروپا در جلوی دسته سوگواری پاکستانی های مقیم اروپا توهین می کردند، چونکه فهمیدند این مکتب است که چنین شخصیت هایی را بار می آورد و ایادی شیطان را عقب می راند.
رئیس بنیاد شهید ضمن تشکر از افغانستانی های دلداده جمهوری اسلامی، افزود: همان گونه که شما به انقلاب اسلامی افتخار می کنید، ما هم به وجود شما عزیزان مفتخریم، چونکه شما نشانه شکست ابرقدرت ها هستید. ۲۰ سال افغانستان تحت اشغال آمریکا بود، اما نهضت بزرگ حسینی در میان مردم این کشور رشد کرد و خویش را نشان داد. امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد بتوانیم به وظایفمان نسبت به شما به خوبی عمل نماییم.1401/10/09
11:34:41
5.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
محفل