وزیر كشور خبر داد:

دیپلماسی مرزی با کشورهای پاکستان و افغانستان در دستور کار دولت

دیپلماسی مرزی با کشورهای پاکستان و افغانستان در دستور کار دولت

به گزارش محفل، سیستان و بلوچستان وزیر کشور با اشاره به اینکه مرزهای جنوب شرق ایران در سیستان و بلوچستان فرصت طلایی را برای مبادلات کالا به کالا با کشورهای همسایه فراهم نموده تا ضمن تأمین کالاهای ضروری کشور صادرات هم به بهترین شکل رونق گیرد، تصریح کرد: مرزهای این استان یک مزیت بزرگ به حساب می آید که دولت، دیپلماسی مرزی با کشورهای پاکستان و افغانستان را در دستورکار جدی قرار داده است.


احمد وحیدی شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: زمینه های رشد بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان به وجود آمده اما چون محرومیت ها از سالهای قبل برجا مانده است امکان دارد دستاوردها به چشم نیاید و همچنان دولت تلاش دارد با حضور استاندار جدید در این استان زمینه رفع مشکلات را فراهم و توسعه را برای منطقه رقم بزند.
وزیر کشور در ادامه اظهار داشت: بمنظور توسعه بیش از پیش سیستان و بلوچستان بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان در مسافرت هیات دولت و رئیس جمهور به این استان مصوب شده است.
وحیدی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان دارای مردم غیور، وفادار، صمیمی و مرزداران گرانقدری هستند که یکی از وظایف ما خدمت به این مردم، رفع مشکلات آنان و کمک به رفع محرومیت های از چهره استان است.
وی آب، راه و اشتغال را از با اهمیت ترین مسائل در سیستان و بلوچستان بیان کرد و اضافه کرد: دولت تلاش نموده با انجام پروژه های کلان نظیر بزرگراهی، گازرسانی و خط ریلی به ارائه خدمات به مردم این استان بپردازد و همچنان باتوجه به وجود ظرفیت های مطلوب در منطقه باید از آنها برای توسعه و رفع اشکال اشتغال بهره گرفت.
وی اشاره کرد: همین طور مرزهای آبی و معادن سیستان و بلوچستان از ظرفیت های باارزش به حساب می آید که ضمن اهتمام دولت جهت استفاده از این ظرفیت ها باید هم سرمایه گذاران و مردم دراین زمینه ورود جدی داشته باشند.
وحیدی افزود: علاوه بر مصوبات دولت در مسافرت رییس جمهور به سیستان و بلوچستان چندین شرکت بزرگ در حوزه های مختلف نظیر معدن دور هم جمع شدند و با تشکیل کنسرسیوم بدنبال توسعه و پیشرفت این منطقه هستند.
وی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با اقدامات مطلوب انجام شده در خیلی از بخش ها نظیر طرح نهضت ملی مسکن و پارک علم و فناوری در رده برتر کشور قرار دارد.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان نیازمندی هایی دارد که ما وظیفه داریم به مردم این استان خدمت نماییم و رییس جمهور در میدان هستند و دارند تلاش می کنند و تعدادی از کارها نیازمند زمان دارد با وجود همین تحریم و توطئه ها در خیلی از مسائل درحال جلو هستیم.
وزیر کشور اظهار داشت: در سیستان و بلوچستان مشکلاتی در حوزه آب داریم که تذکرات فراوانی به کشور همسایه و طالبان داده شده است.
وی افزود: ضمن این که پیگیر مسائل حقابه هستیم باید مسیرهای دیگر را هم برای برطرف نمودن مشکل آب سیستان و بلوچستان دنبال نماییم.
وحیدی اشاره کرد: مقدمات انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان شروع شده و در بحث حفر چاه های ژرف اقدامات خوبی انجام شده است و درحال خرید دکل برای حفر هستیم.
وی افزود: ما باید تلاش نماییم که سرمایه گذاران را برای حضور در سیستان وبلوچستان تشویق نماییم چون این استان طرفیت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.
وزیر کشور اظهار داشت: سیستان وبلوچستان ظرفیت سرمایه گذاری دهها هزار میلیارد تومانی دارد. به ویژه در بخش معادن که از ظرفیت های معدنی بسیار خوبی برخوردارست.
وی بیان کرد: سیستان وبلوچستان امنیت دارد و باید زمینه حضور سرمایه گذاران را در این استان پهناور ایجاد نماییم.
منبع:

1401/10/08
14:18:52
5.0 / 5
470
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل