رییسی در مراسم تشییع شهدای گمنام تهران :

حق عقب گرد نداریم

حق عقب گرد نداریم

محفل: به گزارش محفل، رئیس جمهور با بیان این که آغوش ملت برای همه آنهایی که گرفتار فریب شدند باز است، گفت به معاندین رحم نخواهیم کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رییسی در مراسم خاکسپاری شهدای گمنام در تهران در جمع تشییع کنندگان پیکر شهدا با اشاره به اینکه پیامبر(ص) مردم را به علم، تعقل، اندیشه، دوست داشتن یکدیگر و کنار گذاشتن فکر جاهلی دعوت کرد، اظهار نمود: با این وجود کسانی دنبال قومیت گرایی و نفسانیت بوده و قصد به انحراف کشاندن جامعه اسلامی را داشتند، اما فاطمه اطهر(س) به میدان آمد تا نقاب را از چهره نفاق کنار بزند. فاطمه(س) با خطبه های آتشینش، روشنگری کرد. خیلی ها گفتند خانم شما خودتان را ناراحت نکنید، مگر اتفاقی افتاده است؟ اما او می دید چه اتفاقی برای بشر درحال رخ دادن است.
وی افزود: بسیاری هستند که جامعه را درست نمی شناسند و نمی توانند فتنه ها را درست ارزیابی کنند، اما فاطمه(س) ۲۵ سال خانه نشینی حضرت علی(ع)، پاره های جگر امام حسن(ع)، گودال قتل گاه، کاخ ستم یزیدیان و انحراف عالم اسلام را می دید. او با اشک ها و خطبه های آتشینش روشنگری کرد و نقاب از چهره نفاق کنار زد. او برای دفاع از حریم ولایت ایستاد و نخستین شهیده در راه خدا و مبارزه با نفاق بود. اگر این صداقت و روشنگری فاطمه نبود، چگونه می توانستیم راه را تشخیص دهیم؟
رئیسی تصریح کرد: شعارها در آن زمان زیبا و دل فریب بود. کسانی که غدیر را دیدند و صراحت کلام خدا را شنیدند، به گونه دیگری عمل کردند و سخن از اراده مردم زدند و گفتند ببینیم رای مردم چیست؟ اما پشت این سخن چه بود؟ چه می خواستند سر مردم بیاورند؟ سخن از آزادی بود اما کجا دیدید که فرعون ها و استعمارگران و قدرت های بزرگ به یک جامعه بگویند می خواهیم داشته های شما را از بین بریم؟ آنها می گویند می خواهیم شما را آزاد و مستقل نماییم تا آن ملت را فریب بدهند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه استعمارگران شعار خوب می دهند، اما ملت ها را به بدبختی و فلاکت می اندازند، خاطرنشان کرد: آنها کجا رفته اند که شعار آزادی و حقوق انسان ها نداده اند؟ در این بین فاطمه(س) می خواهد انسان ها با بصیرت زندگی کنند. کسی که دوست را از دشمن نشناسد، بی بصریت گفته می شود. پیامبر(ص)، امیرمومنان علی (ع) و فاطمه (س)از ما خواسته اند که چشم خویش را باز کرده و با بصیرت باشیم. این که چشم سر نداشته باشیم، آسان تر از اینست که چشم دل نداشته باشیم، چون در این صورت دوست و دشمن و راه و بیراه تشخیص داده نمی گردد. او فکر می کند در سپاه دوست است، اما در سپاه دشمن است و سخن دشمن را می گوید.
رئیسی در ادامه ضمن اشاره به این که فاطمه دنبال مقابله با بازگشت جاهیلت بود، اظهار داشت: امام خمینی(ره) هم پرچم تحول خواهی را مانند مادر خود بلند و برای اجرای دین، اخلاق، عدالت و مبارزه با طاغوت قیام کرد. این شهدا به دنبال امام(ره) و برای حاکمیت اسلام و اراده مردم، برای دفاع از قرآن، وطن و ظرفیت های بزرگ اسلامی جان خویش را فدا کردند.
وی همینطور با تشبیه اغتشاشات اخیر کشور با جنگ احزاب، خاطرنشان کرد: استکبار با تمام توان به میدان آمد. جریان نفاق، سلطنت طلبان و همه ضدانقلاب به میدان آمدند. کسانی هم که رسما در میدان نبودند، شایعه سازی و شایعه پراکنی کردند. قرآن به ما اخطار می دهد که مراقب فضاسازان باشید. دشمن می خواهد جامعه اسلامی را از اهداف بلند خود دور کنند. امام(ره) و رهبر انقلاب به وظیفه خود در رهبری جامعه، سیاست گذار ی و ریل گذاری و اخطار بموقع نسبت به خطرات عمل کردند و اگر کلاستی وجود دارد در ارتباط با دستگاه ها و قوا است. رهبری امت خیلی خوب عمل کردند و نقصان ها در ارتباط با قوا و نظام اداری و در ارتباط با کسانی است که اعتقادی به ارزش های انقلاب ندارند، اما مسئولیت به عهده گرفته و مشکلات درست کرده اند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمن چون می خواهد نظام را بزند، به سراغ عمود خیمه نظام رفته است، اظهار داشت: خیمه نظام به وجود رهبری است و ما همه سربازان او هستیم. هر جا در کشور موفقیت به دست آمده است به خاطر عمل و توجه به سخنان امام و رهبری بوده و نقصان ها هم به خاطر کسانی است که یا اعتقادی نداشته اند یا در عمل موفق نبوده اند. حالا هم باید به عملکرد افراد و قوا نگاه شود که در هر مقطعی چه کسانی در نهادها و قوا مسئولیت داشته و عملکرد آنها ارزیابی شود، این نگاه منصفانه است.
رییس جمهور با یادآوری بچه های این کشور به وظیفه خود عمل کردند و امروز پیکرهای آنها را می بینیم، هدایت ها هم انجام شد، اگر کاستی هست به عملکردها در دوره های مختلف مربوط می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در خیلی از حوزه ها در جایگاه افتخار و اقتدار قرار داریم، اظهار داشت: با وجود تهدیدها و تحریم های دشمن، مردم این سرزمین افتخار آفریدند. کشور پیشرفت های زیادی کرده و دلیل عصبانیت دشمن هم همین پیشرفت هاست. آنها می بینند که ما را تحریم کردند، اما ما تولید و صادرات داشته و قله های علم و فناوری را فتح کرده ایم، بنابراین عصبانی می شوند.
رییسی افزود: آنها می گویند بالاترین فشارها را در تاریخ به کشوری وارد کردیم، اما مجبوریم اعلام نماییم که این فشارها شکست خورده است. دشمن امروز با ملتی مواجه می باشد که قصد پیشرفت دارد. ما نه می توانیم به عقب برگردیم و نه می توانیم در جا بزنیم. ما یک راه بیشتر نداریم و آن راه پیشرفت است. ملت ما به رهبری، امام خامنه ای تصمیم گرفته که پیشرفت کند. ما حق عقب گرد نداریم. رمز پیروزی ما در مقاومت و ایستادگی است.
رئیس جمهور با خاطرنشان کردن این مسئله که دشمن بارها تجربه کرده که با شایعه سازی و بلواکردن نمی تواند موفق شود، خطاب به دشمنان اظهار داشت: شما این را چندبار تجربه کرده اید پس چرا باردیگر تکرار کردید؟ چرا پس از به انتها رسیدن ناآرامی ها با کمک مردم و نیروهای جان بر کف به ما پیام دادید که آماده صحبت هستید؟ چه کسی گفته ما دنبال براندازی هستیم؟ اما ما شما را می شناسیم. شما می خواهید ما را گول بزنید؟ برو آن دام بر مرغ دگر نِه که عنقا را بلند است آشیانه. ما شما را می شناسیم. آغوش ملت به روی کسانی که فریب خورده اند باز است اما ما به معاندین رحم نخواهیم کرد.
رئیس جمهور همینطور با اشاره به اینکه باید نسبت به کم کاری ها و تنبلی ها حساس بود، خاطرنشان کرد: صداقت در کار، کار جهادی، اجرای عدالت، امیدوار بودن، دشمن شناسی و دشمن ستیزی وظیفه همه است،
وی یادآورشد: همه باید نسبت به منکر حساس باشند. باید نسبت به کم کاری، یاس و ناامیدی، رشوه، فساد، تبعیض، بی عدالتی، تسلیم در مقابل دشمن، وادادگی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حساس باشیم. مبادا ارزش های اسلامی کمرنگ شود. مبادا از ولایت پشتیبانی نکنیم. ولایت است که می تواند این حرم را حفظ کند. کسی هم دوگانه غلط برای ما درست نکند. دوگانه ما استقلال و وابستگی است. امروز هرکسی بخواهد انسجام ملی ما را بر هم بزند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.
رئیسی تصریح کرد: اطمینان دارم با مشارکت مردم، نرخ تورم و ارز متحول می شود و شرایط کاهشی پیدا می کند. تردید ندارم با کمک مردم، مشکلات قابل حل است. آینده بسیار روشنی در انتظار کشور است.
رئیس جمهور در انتها ضمن اشاره به تغییر موقعیت مردم فلسطین نسبت به گذشته، اظهار داشت: امروز ابتکار عمل در اختیار مجاهدین فلسطینی است. شرایط منطقه را ببینید. همه می گویند جمهوری اسلامی حرف اول را در منطقه می زند. شهدا برای ما افتخار و عزت آفریدند. به خانواده شهدا می گویم فرزندان شما در مبتلا شدن به رژیم بعثی موفق شدند. شما خانواده شهدا با صبر و شُکر در این مبتلا شدن موفق شدید و مسؤلان هم مبتلا شدن به مبتلای پاسداری از خون و اهداف شهدا و انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان هستند.
رییس جمهور بامداد امروز با حضور در مراسم خاکسپاری شهدای گمنام در تهران در جمع تشییع کنندگان پیکر شهدا سخنرانی کرد.
منبع:

1401/10/07
08:57:57
5.0 / 5
479
تگهای خبر: اقتصاد , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل