رهبر انقلاب پس از اقامه نماز بر پیكر مرحوم دكتر عباس شیبانی:

دکتر شیبانی قبل و پس از انقلاب، به ‎معنای واقعی کلمه مبارز و مشغول کار و تلاش بود

دکتر شیبانی قبل و پس از انقلاب، به ‎معنای واقعی کلمه مبارز و مشغول کار و تلاش بود

محفل: به گزارش محفل، رهبر انقلاب بعد از اقامه نماز بر پیکر مرحوم دکتر عباس شیبانی یادآور شدند که دکتر شیبانی قبل و پس از انقلاب، به ‎معنای واقعی کلمه مبارز و مشغول کار و تلاش بود


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای بامداد امروز جمعه دوم دیماه با حضور در کنار پیکر مرحوم دکتر عباس شیبانی ضمن اقامه نماز و قرائت فاتحه، از تلاشهای آن مرحوم در خدمت به نهضت امام خمینی(ره) در دوران قبل و پس از انقلاب اسلامی تجلیل کردند.
«آقای دکتر شیبانی به معنای واقعی کلمه جزو انسانهای صالح بود. ما ایشان را خیلی وقت است، سالها است، یعنی شاید پنجاه و چند سال است می شناسیم.» اینها بخش هایی از بیانات کوتاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با مرحوم دکتر شیبانی بعد از ادای نماز بر پیکر وی است. پس از چند دهه تلاش و مجاهدت در راه خدا بامداد جمعه دوم دی ۱۴۰۱ پیکر ایشان را آورده بودند تا نماز وداعش از این دنیا را رهبر انقلاب اسلامی بخوانند. تمجید از این شخصیت باسابقه و مخلص اما منحصر به عبارات بالا نبود: «آدم فعّال، خیرخواه و آماده به کار، و به معنای واقعی کلمه مبارز بود؛ واقعاً این جوری بود.»
بیش از پنج دهه همراهی و آشنایی با دکتر شیبانی، مقاطع مهمی از تاریخ مبارزات مردم ایران را قبل و پس از انقلاب اسلامی برای یاران امام راحل و مبارزان و انقلابیون رقم زده که حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره کردند. دور از انتظار هم نبود در این مراسم که اعضای خانواده آن مرحوم هم حاضر بودند، اشاراتی به این همراهی پنجاه و چند ساله با انقلاب شود: «ایشان تازه از زندان آزاد شده بود، به نظرم سال ۴۷ یا ۴۸ بود که با ایشان آشنا شدیم... من با مرحوم طاهر احمدزاده از مشهد آمدیم تهران، یک کاری داشتیم اینجا، لازم بود تعدادی از افراد صاحب فکر و صاحب نظر و مانند اینها مثل آقای طالقانی، مهندس بازرگان، دکتر سحابی، اینهایی که بودند، جمع میشدند؛ من و آقای احمدزاده یک حرفی برای آنها داشتیم. احمدزاده اظهار داشت که جمع کردنِ اینها کار ما نیست، کار عبّاس شیبانی است؛ او میتواند اینها را جمع کند. این بود که با ایشان تماس گرفتیم و آمد و گفتیم ما چنین کاری داریم، فوراً ــ به نظرم شاید در ظرف دو روز ــ یک جلسه ی پانزده شانزده نفره، از دکتر شریعتی، آقای بهشتی، آقای مطهّری، همه را جمع کرد؛ یک آدم این جوری بود؛ آماده به کار. پس از انقلاب هم به معنای واقعی کلمه ایشان مشغول کار بود، مشغول تلاش بود.»
اما سَمت دیگر همه این تلاش ها و مجاهدت های مرحوم دکتر شیبانی، همراهی همسری بود که در این راه از هیچ اقدامی برای کمک فروگذار نکرد. موضوعی که از چشم رهبر انقلاب اسلامی پنهان نماند. گویی که نمی شود از تلاش ها و مجاهدت های آن مرحوم سخن گفت ولی از همسرش مرحوم خانم انسیه مفیدی یادی نکرد: «خانمش هم با ایشان خیلی واقعاً همراهی کرد. خدا ان شاءالله خانم مفیدی را رحمت کند.»
مرحوم عباس شیبانی از مبارزان قدیمی دوران انقلاب اسلامی بود که شامگاه پنج شنبه ۱ دی ۱۴۰۱ به لقاءالله پیوست. عضویت در شورای انقلاب، نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی، وزیر کشاورزی، پنج دوره نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ریاست دانشگاه تهران، کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری دوره دوم و پنجم و سه دوره عضویت در شورای شهر تهران از سوابق وی بود.1401/10/03
10:05:06
5.0 / 5
528
تگهای خبر: انتخابات , قانون , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل