مدیركل سیاسی وزارت كشور:

آئین نامه برگزاری تجمعات قانونی، با اولویت در دستور کار است

آئین نامه برگزاری تجمعات قانونی، با اولویت در دستور کار است

به گزارش محفل، مدیرکل سیاسی وزارت کشور اظهار داشت: تلاش می نماییم که تا به پشتوانه کار کارشناسی و نظرات نخبگان، آئین نامه برگزاری تجمعات قانونی را نهایی نماییم.


عبدالله مرادی در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با آخرین مراحل رسیدگی به آئین نامه برگزاری تجمعات قانونی، اظهار نمود: در نشستی که با خانه احزاب داشتیم، مقرر شد که خانه احزاب کمیته ای تخصصی تعیین و به وزارت کشور معرفی نماید تا در چارچوب یک کار مشترک، آئین نامه تجمعات قانونی جمع بندی و نهایی شود.
وی با اشاره به اینکه در این حوزه قبلا دستورالعمل ها و مقرراتی برای تأمین امنیت تجمعات وجود داشته است، خاطرنشان کرد: تمرکز ما در تهیه این آئین نامه، توجه هم زمان بر چگونگی صدور مجوز تجمعات و هم تأمین امنیت تجمع کنندگان بوده است. تشکل های سیاسی، صنفی و اجتماعی در برابر دریافت مجوز برگزاری تجمع بعنوان یک حق پذیرفته شده در قانون اساسی، الزاماتی را هم باید رعایت نمایند. همچنانکه دستگاه دولتی متولی صدور مجوز یعنی وزارت کشور نیز، موظف است الزامات و مقدمات این امر را فراهم آورد. حالا ما هم روی چگونگی صدور مجوز و هم برقراری امنیت تجمع کار کرده ایم که در واقع همزمان حقوق و تکالیف نهادهای حاکمیتی و امنیتی و هم تشکل های مدنی و سیاسی دیده شده است.
مرادی در رابطه با نهادهای صادرکننده مجوز تجمعات قانونی اظهار داشت: این مورد به سطح درخواست تجمع بستگی خواهد داشت. اگر احزاب ملی در سطح گستره ملی تقاضای تجمع داشته باشند، این درخواست در وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بررسی می شود. بقیه موارد در فرمانداری ها و استانداری ها بررسی می شود.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور ضمن اشاره به بررسی طرحی مشابه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تلاش ما اینست که این آئین نامه را بسرعت در وزارت کشور نهایی و ابلاغ نماییم.
منبع:

1401/09/29
13:51:26
5.0 / 5
488
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل