رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور:

در همه فناوری ها تحت تحریم آمریکا هستیم به جز شبکه های اجتماعی

در همه فناوری ها تحت تحریم آمریکا هستیم به جز شبکه های اجتماعی

به گزارش محفل، قم رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: دشمنان ما را در حوزه هایی مانند شبکه های اجتماعی گرفتار تحریم نمی کنند، چونکه با استفاده از این فضا همواره به دنبال مدیریت و تنظیم فکر و ذهن ها است.


سردار غلامرضا جلالی در یادواره سرداران شهید محمد بنیادی، علی اکبر غلامپور و سیصد شهید منطقه خاکفرج قم که شامگاه ۲۵ آذر برگزار شد، ضمن اشاره به آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ»، اظهار داشت: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب در رابطه با این آیه شریفه نکاتی فرمودند. از منظر ایشان مخاطب این آیه حکومت اسلامی است و با استفاده از تفسیر رهبر معظم انقلاب از این آیه باید هر چه در توان داریم در راه قوی شدن تلاش نماییم و راهبرد ایران قوی را دنبال نماییم تا تولید بازدارندگی شود.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، وی بیان نمود: ایران قوی به این مفهوم است که کشور چنان قدرتمند شود که هیچ دشمنی به خاطر هزینه های ناشی از حمله نظامی نتواند ضد ما تهدیدی داشته باشد و این قدرت ملی امروز با هدایت رهبر معظم انقلاب در عرصه های مختلف دفاعی به ثمر رسیده است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات مختلفی که در عرصه های نظامی و دفاعی همچون در حوزه دریا و ایجاد شهرک های موشکی و دیگر اقدامات دفاعی صورت گرفته است، اظهار نمود: با انجام رزمایش های مختلف و اقدامات انجام شده در عرصه دفاع، مولفه جنگ نظامی دشمن را منتفی کرده ایم و در این حوزه به بازدارندگی کامل رسیده ایم.
جلالی ضمن اشاره به قدرت پهپادی جمهوری اسلامی اضافه کرد: موفقیت های حاصل شده در حوزه پهپادی نشان داده است که تراز دفاعی کشور ارتقاء قابل توجهی پیدا کرده است و به یک قدرت منطقه ای تبدیل گشته است و این برای دشمنان قابل تحمل نیست و همواره تلاش دارند در دیگر حوزه های غیر نظامی به ما فشار وارد کرده و صدمه وارد کنند.
وی اضافه کرد: امروز ما در محور مقاومت تمام اهداف آمریکا را شکست داده ایم و استراتژی تجزیه کشورهای منطقه به کشورهای کوچک با هدف کنترل بر منطقه را با محوریت و فرماندهی شهید سلیمانی با شکست روبرو کرده ایم و اجازه ندادیم این راهبرد عملیاتی شود. امروز عراق و سوریه یکپارچه پاسخ شکست تجزیه طلبی آمریکایی ها است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن اشاره به راهبردهای دشمن در دیگر حوزه ها اظهار داشت: دشمن همواره تلاش می کند از تقابل نقاط قوت خود بر نقاط ضعف ما، صدمه هایی را وارد کند و در این راه از هیچ اقدامی دریغ نمی نماید. نادیده گرفتن راهبردهای دشمن در شکل گیری اغتشاشات اخیر ساده انگارانه است. منکر ضعف ها و نقصان ها نیستیم، اما ستون اصلی حل این مسائل، راهبردهای دشمن ضد ملت ایران است.
وی ضمن اشاره به این که دشمن در کشور ما با استفاده از رسانه های مدرن و شبکه های اجتماعی به دنبال تغییر در ارزش های ملی و خانوادگی است و دشمن با این راهبرد یک فرآیند تغییر را دنبال می کند، اظهار داشت: دشمنان ما را در حوزه هایی مانند شبکه های اجتماعی گرفتار تحریم نمی کنند، چونکه با استفاده از این فضا همواره به دنبال مدیریت و تنظیم فکر و ذهن ها است.
جلالی با اشاره به اینکه کنترل فکر و هدایت افکار عمومی توسط دشمنان و تحت تأثیر قراردادن آنها، سبب شد که برخی افراد با رفتارهایی خشن و داعش گونه به جان ملت افتاده و جنایت های فجیعی را رقم بزنند، بیان نمود: نباید به روایت های غلط دشمنان در شبکه های اجتماعی توجه کرد و باید توطئه دشمن برای تجزیه و تضعیف ایران برای همگان به خوبی تبیین شود.
امروز آمریکایی ها فنی ترین جنگ سایبری ضد ما را به کارگیری کرده اند
وی ضمن اشاره به این که امروز آمریکایی ها فنی ترین جنگ سایبری ضد ما به کارگرفته و تمام ابزارهای فنی خویش را در اختیار دشمنان ما قرار داده اند و از همه نفوذ خود برای پشتیبانی از این جریان به کار گرفته اند، اضافه کرد: اصلی ترین هدف دشمن تجزیه و تضعیف ایران در همه ابعاد قدرت ملی است و تلاش می کند این گونه القا کند که نظام جمهوری اسلامی قابل سرنگونی است که میتوان این کار را راحت و سریع انجام داد و همه عملیات شناختی و رسانه ای را در طرح های مختلف در اتاق های فکر با همین هدف دنبال می شود.
وی راهبرد دیگر دشمن را دو قطبی سازی در جامعه بین نیروهای حافظ امنیت و مردم عنوان نمود و اظهار داشت: نیروهای حافظ امنیت ما شهید دادند، اما در راهبرد کشته سازی دشمن بازی نکردند. این که مدافع این انقلاب بسیجی شهیدی مانند روح الله عجمیان است که در یک منزل استیجاری ۵۰ متری و با شغل کارگری مقابل شخصی مانند علی کریمی می ایستد که صاحب کاخ چند ده میلیاردی است و این نشان داده است که مدافعین این انقلاب افرادی مستضعف و از طبقه پایین جامعه هستند.
جلالی اضافه کرد: این حوادث نشان داد ستاره هایی مانند شهید روح الله عجمیان و شهید آرمان علی وردی ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند و هنوز افراد باغیرتی مثل شهید علی وردی هستند که او را مجبور به اهانت به رهبری می کنند، اما او از انجام این کار سر باز می زند و این نشان دهنده ادامه راه شهدا است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: جهاد تبیین، روشنگری برای مردم و دانشجویان که همواره سفارش مقام معظم رهبری است باید عملیاتی شود و باید جوانان خویش را هدایت نماییم و همواره مراقبشان باشیم و شاهد آن باشیم همین جوانانی که فریب دشمن خورده اند با نگاه انسانی و اسلامی به دامان ملت بازگردند.
امروز مدرن ترین جنگ رسانه ای و ترکیبی ضد ما درحال انجام است
وی با اشاره به اینکه امروز مدرنترین جنگ رسانه ای و ترکیبی ضد ما در حال انجام می باشد که یک بعد این جنگ ترکیبی رسانه است و برای نخستین بار است که در دنیا این حجم از دروغ در رسانه ضد یک ملت تولید و منتشر می شود، افزود: افتخار ما اینست که فرمانده شکست دهنده داعش شهید قاسم سلیمانی است و ما حتما دنباله رو مسیر و مفهومی که این شهید بزرگوار از خود جای گذاشته است هستیم.1401/09/27
11:32:05
5.0 / 5
461
تگهای خبر: رهبری , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل