خاتمی:

در ایران زن، زندگی، آزادی وجود دارد

در ایران زن، زندگی، آزادی وجود دارد

محفل: به گزارش محفل، امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اگر می خواهید بیانیه دهید در پشتیبانی از آن مظلومی بیانیه دهید؛ مثل سید روح الله عجمیان که ۳۰ نفر محاصره اش کردند. بیانیه می دهید در دفاع از قاتلی که خودش می گوید مستحق چند بار اعدام هستم!


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه «ولی فقیه اگر حکمی صادر کرد و کسی نپذیرفت، به شکلی کم شمردن حکم خداست» اظهار داشت: کسی که دین دارد و ایمان به روز قیامت دارد ننشیند در مجلسی که امام عادل جامعه اسلامی در آن تخریب می شود. یا بدگویی می شود از بسیجی ها که مصداق مومن هستند یا از حزب اللهی ها. باید دفاع کرد از ولی فقیه که دفاع از امام زمان است.
وی افزود: اگر فرد “بی توجهی” شعار نویسی می کند، البته مغرضین حسابشان جداست؛ یا بعضی ها که با لباس مشکی اباعبدالله، پوشش های عزای حسین (ع) را می کَنند، باید اینها را متوجه کرد که کارشان اشتباه است. اما می گوییم که در افتادن با نایب امام زمان عاقبت خوبی ندارد.
خاتمی در ادامه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران یاد شهید مولوی عبدالواحد ریگی را گرامیداشت و اظهار داشت: درخواست متدینین آن است که عاملان کشته شدن ایشان به اشد مجازات برسند.
وی همینطور یاد سردار رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی را گرامیداشت.
امام جمعه موقت تهران با تکیه بر وحدت حوزه و دانشگاه و این که از وحدت حوزه و دانشگاه از آرمان های امام و مقام معظم رهبری بوده است، اظهار داشت: دو بازوی توانای اداره کشور حوزه و دانشگاه هستند. این واقعیتی است که اغلب دانشجویان متدین و حزب اللهی علاقمند به ایران اسلامی هستند و آنها را پاره تن خود می دانیم البته اقلیتی هم در شأن دانشجو عمل نکردند؛ اقلیت که می گویم یعنی از چندهزار دانشجوی یک دانشگاه، پانصد نفر. قاتلی که خودش می گوید مستحق چندبار اعدام هستم آن وقت کسانی به نام دانشجو از این قاتل حمایت می کنند. طوری عمل کردند که آمریکا و رژیم صهیونیستی بگوید بارک الله. شما بزرگ تر از این ها هستید، کشور در آینده دست شماست.
خاتمی اظهار داشت: از دانشجویان ارزشی ما که در همه دانشگاه ها هستند انتظار داریم با موضع گیری جانانه خود به اینها نشان دهند دانشجوی متدین آب به اسیاب دشمن نمی ریزد. این اقلیت، دشمن آرمان وحدت حوزه و دانشگاه هستند. وحدت این دو نهاد وحدت فکر و اندیشه است.
وی ضمن اشاره به مواضع اخیر رئیس جمهور چین در رابطه با جزایر سه گانه ایران به حضور مقتدرانه نیروهای نظامی در این مناطق اشاره نمود و اظهار داشت: این جزایر جزء لاینفک و ابدی ایران اسلامی هستند.
خاتمی اضافه کرد: به تازگی رئیس جمهور چین به عربستان رفت، جایی که ترامپ در رابطه با این کشور اظهار داشت که گاو شیرده است. رئیس جمهور چین حرف بی ربطی گفته است. ما در تمامیت ارضی با کسی رودربایستی نداریم و قاطع عمل می نماییم.
خاتمی در رابطه با حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل خاطرنشان کرد: اولا قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد. دوما ۴۰ روز آمریکا تقلا کرد تا به تصویب برساند این قطعنامه را و این هم پرونده سیاه دیگری از آمریکا ضد ملت ایران است.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: بیشترین بها را ایران به زن داده است؛ اینجا زن، زندگی، آزادی وجود دارد. آزادی واقعی اینجاست آنچه آمریکا تحریک می کند بردگی است، آزادی نیست. آمریکا زن برده می خواهد که هویتش را از دست داده باشد. زنی که همه فرهنگش فرهنگ بردگان باشد. تنها در نظام اسلامی است که زندگی بانوان زندگی شرافتمند انسانی است.
وی در رابطه با اقدامات اتحادیه اروپا ضد ایران اظهار داشت: آنها عین مستعمره آمریکا در یک دهه اخیر عمل کرده اند. اینها در صدر فهرست ناقضان حقوق بشر هستند. چه کسی از رژیم صهیونیستی مدام حمایت می کند جز شما. شما خط مقدم ناقضین حقوق بشر هستید. این بنده را هم چندی قبل تحریم کردند افتخارم در عمرم تحریم اینهاست. وحشی گری های شما را باز هم افشا می کنم و تا زنده ام سر سوزنی عقب نشینی نمی کنم. تحریم می کنند که در بانک هایشان حساب باز نکنم؟ آخر من چه حسابی در بانکهای شما دارم که تحریم می کنید! یا به این کشورها مسافرت نکنم؟ یک وجب خاک کشورم را به دنیا نمی دهم.
امام جمعه موقت تهران در لزوم توجه به قانونمداری در کشور اظهار نمود: نظام اسلامی نظام قانون است و همه باید مقید به پذیرش آن باشند ولو خلاف نظرشان باشد. اول قائل به قانون خود رسول اکرم است. مقام معظم رهبری و همه قائل به قانون هستند. هرج و مرج زمینه سازش قانون شکنی است به جهت اینکه این منکر نباشد باید قانون شکنان منزوی شوند. می خواهید بیانیه دهید، از آن مظلومی حمایت کنید مثل سید روح الله عجمیان که ۳۰ نفر محاصره اش کردند. بیانیه می دهید در دفاع از قاتل که خودش می گوید مستحق چند بار اعدام هستم! آرمان عزیز که اربعین او هم هست را با شکنجه کشتند، اگر بیانیه می دهید در پشتیبانی از اینها بدهید.
وی با تکیه بر اصل «برابری در مقابل قانون» در کشور خاطرنشان کرد: رئیس و مرئوس نباید خودش را در حصار قانونی ببیند و تخلف کند و خیالش راحت باشد که به او رسیدگی نمی شود.
خاتمی اظهار داشت که اگر این سه شرط را انجام ندهیم حکومت مصون نمی ماند؛ اینک قانون را بر همگان اقامه نماییم و بر مبنای کتاب خدا در رضا و نارضایتی حکم نماییم و تبعیض نژادی در حکومت نباشد.
منبع:

1401/09/26
08:04:24
5.0 / 5
507
تگهای خبر: پرونده , تصویب , حكم , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل