متكی خبر داد

شورای وحدت نیروهای انقلاب شناسایی کاندیداهای انتخابات مجلس را شروع کرده است

شورای وحدت نیروهای انقلاب شناسایی کاندیداهای انتخابات مجلس را شروع کرده است

به گزارش محفل، سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اظهار داشت: این شورا از نظر محافل داخلی، کار شناسایی نامزدهای انتخابات مجلس را آغاز نموده است و اواخر امسال ارزیابی ها تمام می شود تا از سال آینده کاندیداها معرفی شوند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، منوچهر متکی در نشستی خبری با بیان شروع گام دوم فعالیت شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: فعالیت شورای وحدت در دو سال قبل طی دو مرحله و حوزه تعریف شده بود که اولین مرحله آن به انتخابات ۱۴۰۰ اختصاص داشت و توانستیم انسجامی در تهران و استانها به وجود بیاوریم.
وی تصریح کرد: این شورا در شناسایی و معرفی آقای رییسی برای انتخابات ۱۴۰۰ پیشتاز بود و توانست موفق عمل کند و در این دو سال نیز با حدود ۴۰ حزب و ۴۰ قشر همکاری و هماهنگی داشته است.
متکی با اشاره به پروسه انتخاب کاندیداها برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس اظهار داشت: شورای وحدت نسبت به انتخاب گزینه های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقدام می کند و اعلام رسمی این نامزدها در قالب قانون و هر زمان که وزارت کشور اجازه دهد، صورت خواهد گرفت.
سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب افزود: این شورا از نظر محافل داخلی کار شناسایی کاندیداها را آغاز نموده است و اواخر امسال ارزیابی ها تمام می شود و از سال آینده کاندیداها معرفی می گردند.
متکی در پاسخ به این پرسش که نمایندگان فعلی مجلس هم در لیست این شورا قرار می گیرند یا خیر، اظهار داشت: این مساله بعد از انجام بررسی ها، اواخر امسال اعلام می شود.
وی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره ی این که شورای وحدت نسبت به معرفی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان هم اقدام می کند یا خیر، تصریح کرد: درباره ی انتخابات خبرگان با گروههای مرجعی که در زمینه روحانیت نقش آفرین هستند، همگام می شویم و ائتلاف می نماییم. در انتخابات مجلس هم این آمادگی را داریم با مجموعه های ارزشی دیگر برای رسیدن به نظرها و تصمیم های مشترک گفت و گو نماییم.
وزیر اسبق امور خارجه همین طور در پاسخ به پرسشی درباره ی اقدام اخیر چین در امضای بیانیه مشترک با عربستان سعودی اظهار داشت: رهبران چین در دهه های اخیر کارهای خودرا بر اقتصاد متمرکز کردند و به رتبه دوم جهانی رسیدند اما ورود چین به عرصه سیاست بین المللی نشان دهنده این است که نیازمند تجربه و پختگی بیشتر هستند. منافع و حراست از تمامیت ارضی کشور موضوعی قابل مذاکره و گفت و گو با دیگران نیست.
متکی همین طور با اعلان اینکه گام شورای ائتلاف بعد از انتخابات ۱۴۰۰، معرفی نیروهایی است که به دولت کمک کنند، اظهار داشت: ما با معرفی افراد نخبه و باتجربه برای مساعدت با آقای رئیسی، همچنان حاضریم این کمک رسانی را ادامه دهیم. ما پس از انتخابات وارد گام دوم فعالیت و انسجام تشکیلاتی شورای وحدت شدیم و اسفند گذشته این ساختار را تعریف و تدوین کردیم.
سخنگوی شورای وحدت اضافه کرد: ما در نشستی با بیش از ۳۰ پیشنهاد، ساختار این شورا را مورد بررسی قرار دادیم و تابستان گذشته آخرین نمودار عملیاتی را به استانها ابلاغ کردیم. از مهرماه، سفر به استانها در دستورکار قرار شورای وحدت قرار گرفت و از استانهای سمنان، گلستان، آذربایجان شرقی، خوزستان و همدان با هدف تبیین ساختار شورای وحدت بازدید شده است.
متکی افزود: پس از شورای وحدت روستا، شورای وحدت شهر را داریم که ۵ نفر می توانند به تشکیل هسته فعالیت شورای وحدت شهر دست کم با وجود ۵۰ نفر اقدام نمایند. بعد از شهرها در مرکز استان، ساختار متفاوت می شود و عالی ترین آن پارلمان استان متشکل از دبیران احزاب ملی و دبیران احزاب استانی در آن استان خواهد بود.
رئیس هیئت اجرائی شورای وحدت افزود: اقشاری مانند بانوان، جوانان، پزشکان، کارگران، فرهنگیان و هر قشر دیگری با دعوت از ۵۰ نفر می توانند انتخابات برگزار و یک نفر را به عنوان نماینده قشر به پارلمان استان معرفی کنند.
سخنگوی شورای وحدت با اشاره به وظایف شورای عمومی این تشکل سیاسی اظهار داشت: انتخاب دبیرکل شورای وحدت و در صورت لزوم تشکیل دولت در سایه، تشکیل شورای مرکزی وحدت کشور با تعداد ۳۵ نفر و تصویب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت شورا و نظارت بر کارهای آنست.1401/09/22
13:32:41
5.0 / 5
579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
محفل