رئیسی در جلسه فوق العاده دولت برای بررسی لایحه بودجه:

تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم امری قطعی است

تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم امری قطعی است

به گزارش محفل، رئیس جمهور تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم توسعه کشور امری قطعی و اجتناب ناپذیر دانست و تصریح کرد: در لایحه بودجه باید ارقام، منابع درآمدها و مصارف و هزینه ها واقع بینانه و دقیق دیده شده و دارای پیوست فرهنگی و رسانه ای باشد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز شنبه در جلسه فوق العاده هیئت دولت برای ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور با تکیه بر اهمیت تعیین و تبیین رویکردها و جهت گیری های بودجه سال آینده در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه با همکاری همه نهادها و دستگاه ها گزارش دقیقی از میزان موفقیت ها و ناکامی ها در تحقق اهداف بودجه سال جاری و علل و عوامل آن تهیه نماید و به اطلاع افکارعمومی برساند.
رئیسی تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم توسعه کشور امری قطعی و اجتناب ناپذیر دانست و تصریح کرد: در لایحه بودجه باید ارقام، منابع درآمدها و مصارف و هزینه ها واقع بینانه و دقیق دیده شده و دارای پیوست فرهنگی و رسانه ای باشد.
رئیس جمهور ضمن اشاره به تلاش دولت برای تقدیم لایحه بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی در موعد مقرر در قانون عنوان کرد: اگر مجلس شورای اسلامی تقدم و اولویت تقدیم و بررسی برنامه هفتم توسعه کشور نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۲ را خواهان است آنرا اعلام نماید.
رئیسی در قسمت دیگری از سخنانش ضمن اشاره به نقش مهم دیپلماسی در رونق سرمایه گذاری و تجارت منطقه ای بخصوص با همسایگان، از وزارت امور خارجه خواست با بازبینی جهادی در عملکرد سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاریهای اقتصادی، زمینه تحقق این رونق تجاری را فراهم آورد.
رئیسی همینطور با گرامی داشت یاد مرحوم رستم قاسمی وزیر پیشین و فقید راه و شهرسازی، از خدمات آن مرحوم بعنوان انسانی دلسوز و خدمتگذار تجلیل و برای مهرداد بذرپاش وزیر جدید راه و شهرسازی در پیگیری و استمرار تلاش ها در جهت تحقق اهداف دولت در زمینه تأمین و ساخت مسکن و توسعه جاده ای و ریلی کشور آرزوی موفقیت کرد.1401/09/21
15:42:58
5.0 / 5
496
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , پیگیری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل