رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی:

راهپیمایی ۲۲ بهمن می تواند به انعکاس صدای ملت تبدیل گردد

راهپیمایی ۲۲ بهمن می تواند به انعکاس صدای ملت تبدیل گردد

محفل: به گزارش محفل، سید نظام الدین موسوی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم بزرگ ترین سرمایه انقلاب و نظام اسلامی هستند.


به گزارش محفل به نقل از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اولین جلسه ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی ۷ آذر ۱۴۰۱ با حضور مسئولین کمیته ها و نمایندگان دستگاههای عضو این ستاد در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در ابتدای این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از حسن اعتماد حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسی پور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بابت انتصاب مسئولیت ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، با عرضه تحلیلی از شرایط روز کشور اظهار داشت: ملت بزرگ و بصیر ایران امروزه با جنگ ترکیبی پیچیده ای مواجه می باشد و در شرایط خاص و ویژه ای قرار دارد.

وی ضمن اشاره به اهمیت پاسداشت دهه فجر، آرمان ها و ارزش های انقلاب امسال اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران و همه مناسبت هایی که به این تحول بزرگ تعلق دارند، از چنان عظمتی برخوردار می باشند که اگر سالهای سال به آن پرداخته شود، باز هم ناگفته هایی دارد که می بایست در جهت عمل به جهاد تبیین به آن پرداخته شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷، در کویر استبداد زده و استعمارگزیده ی قرن بیستم در منطقه غرب آسیا و روزگاری که دو بلوک شرق و غرب، عالم را بین خود تقسیم کرده بودند، یک تجدید حیات انسانی و معنوی برای بشریت بود که اندیشه و آرمان جدیدی را پیش روی بشر قرار داد و یک مسیر نورانی را ترسیم و ایده هایی را به جهان عرضه کرد که پس از ۴۴ سال، به علت تاثیرگذاری آن در منطقه مورد دشمنی و کینه توزی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه هم دشمنان و هم دوستان در مقابل عظمت ایران و انقلاب خضوع می کنند، تصریح کرد: حرکت های استقلال طلبانه و ضد استعماری در نیمه دوم قرن بیستم، کم نبوده است ولی ضریب تاثیرگذاری هیچ یک از آنها به اندازه انقلاب اسلامی ایران نبوده و نفوذ جغرافیایی و معنوی انقلاب اسلامی و دوام آن بیشتر از سایر انقلاب ها در منطقه و جهان است.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: بنابراین است که این فرهنگ سیاسی و اجتماعی هر ساله، باید زنده نگه داشته شود و ما موظف هستیم، این شعائر و ارزش ها را زنده و پویا نگه داشته و پاس بداریم.

وی در مورد شرایط روز و اهمیت برگزاری مراسم پاسداشت پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: سال جاری وظیفه و انگیزه ما در گرامیداشت آرمان و ارزش های انقلاب اسلامی، مضاغف است. در چند ماه اخیر، ملت و کشور ایران با یک جنگ ترکیبی تمام عیار روبرو شده است. البته انقلاب ایران همیشه در معرض دشمنی ها قرار داشته و این مقابله از روزهای اول پیروزی و حتی پیش از پیروزی ظاهری انقلاب هم وجود داشته و همچنان هم ادامه دارد.

موسوی اضافه کرد: فتنه ی برنامه ریزی شده توسط جریان غرب گرا و غرب زده در این ایام، با فتنه های قبلی متفاوت می باشد و دشمنان ایران جنگ رسانه ای عظیمی در سرتاسر دنیا، ضد ملت و کشور ما به راه انداخته اند که برخی آنرا به جنگ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه ای و امنیتی ضد ایران تعبیر می کنند و تحرکات نظامی هم تا کنون به علت قدرت بازدارندگی ایران، ناکام و ناکارآمد بوده و دشمن نمی تواند به این حوزه ورود پیدا کند.

وی اظهار داشت: دشمنان امروز به دنبال بازتولید یک انقلاب جعلی و کاریکاتوری ضد انقلاب اسلامی ایران هستند و از انواع روش ها و توطئه ها بهره برده اند، اما نظام با هوشیاری مردم عزیز و پیروی از رهنمودهای رهبری در مقابل همه این فتنه ها، مقاومت کرده و و آنرا خنثی کرده است.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: بدون اغراق میتوان گفت، بزرگ ترین سرمایه انقلاب اسلامی مردم هستند و تلاش دشمن اینست که انگیزه، امید و ایمان مردم و هرآنچه، مظهر انسجام ملی است را کمرنگ کنند، تا همدلی و اتحاد ملت ایران گرفتار تزلزل شود و امید مردم تضعیف شده و جامعه گرفتار گسست و شکاف گردد. در چنین شرایطی وظیفه ما مضاعف و لازم است در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گامهای موثری را در این خصوص برداریم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن می تواند به انعکاس صدای مردم و ملت ایران تبدیل شود

موسوی با اشاره به اینکه برنامه ریزی سالهای گذشته مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تحت تاثیر ویروس کرونا قرار داشت، اظهار داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن سالجاری می تواند به انعکاس صدای مردم و ملت ایران تبدیل گردد و انتظار داریم با برنامه ریزی دقیق و منسجم و اهتمام تمامی دستگاههای عضو این ستاد، مراسم ویژه و باشکوهی را برگزار نماییم.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری هم تاکید فرمودند که صدای مردم را بشنوید و صدای رسای ملت ایران باید در ۲۲ بهمن سالجاری بلندتر از همیشه شنیده شود.

دشمن جوانان و نوجوانان ما را هدف قرار داده است

وی ضمن اشاره به این که دشمن جوانان، نوجوانان و زنان جامعه را هدف قرار داده است، اظهار داشت: در روزهای دهه فجر و در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب، باید فضا را برای مشارکت تمامی مردم بخصوص جوانان و نوجوان و همراهی آنان فراهم نماییم و با یاری خداوند و همدلی مردم، نقشه های دشمن را خنثی نماییم.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: این کار، بدون مشارکت و همدلی و حضور همه دستگاه ها و ملت غیور ایران امکان پذیر نیست و امیدواریم با کمک همه دستگاه ها و اقشار مختلف مردم شاهد برگزاری برنامه های این ایام باشیم.

در ابتدای این جلسه، حکم انتصاب سید نظام الدین موسوی به سمت رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی که از جانب نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صادر گردیده است قرائت و به وی اعطا شد.1401/09/09
10:35:38
5.0 / 5
430
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل