بیانیه تعدادی از اساتید دانشگاهی در پشتیبانی از سلامت مالی زاهدی وفا

بیانیه تعدادی از اساتید دانشگاهی در پشتیبانی از سلامت مالی زاهدی وفا

به گزارش محفل، تعدادی از اساتید دانشگاهی و همکاران محمدهادی زاهدی وفا نوشته اند: افرادی که این روزها، نوجوانان ساده دل را بواسطه فریب خوردن از رسانه های دشمن ملامت می کنند و خود در دوران میانسالی و مسئولیت، در زمینی دیگر، همچون کودکان بازیچه این رسانه ها قرار می گیرند، این رفتار را با دیگر دلسوزان نظام روا ندارند و در جبران این خطا برآیند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا در متن این نامه که با اشاره به آیه ۱۴۹ سوره نساء نوشته شده، می خوانیم: «در دورانی که ارزش های والای انسانی در ازدحام افسار گسیخته فضای مجازی و با شگردهای کثیف برآمده از مغزهای دنیاپرست، تبدیل به ضد ارزش شده، محکوم کردن معلمی توانمند و مدیری دانشمند به امانت داری و صداقت، جایی برای تعجب باقی نمی گذارد. گویا در این ایام تیره روزی اخلاق، اگر امین باشی و دوست و دشمن، تو را از نزدیک ترین کسان خود، در سپردن اموال و وصیت به مصرف آن در امور خیر سزاوارتر بدانند، باید مورد سوال قرار بگیری که چرا چنین رفتار کرده ای که مورد اعتماد دیگران واقع شده ای؟
ما، نویسندگان این سطور، به وظیفه معلمی و تعهد دانایی، پس از سال ها موانست و همکاری با جناب آقای دکتر محمد هادی زاهدی وفا، سکوت در مقابل تهمت های ناروای نسبت داده شده به ایشان را جایز نمی دانیم و دفاع از ایشان را نه به عنوان دفاع از یک فرد، که به عنوان دفاع از سبک زندگی مومنانه و رفتار دنیاگریزانه و متعهدانه، اولا بر نمایندگان متعهد، ثانیا بر ارکان دولت و ثالثا بر تمام آشنایان ایشان واجب می دانیم.
آنچه با هیاهوی فراوان تحت عنوان اموال کلان آقای دکتر زاهدی وفا به ذهن مردم مظلوم و خمیده از فشار ناجوانمردانه اقتصادی تلقین گردید، املاک و اموالی است که بنابر وصیت و وکالت، محل صرف اصل و یا عواید آنها مشخص بوده و در همین مسیر نیز مورد استفاده قرار گرفته است. در بین تخریب های برخی افراد تکیه زده به مقدس ترین جایگاه های کشور، هیچ اشاره ای به اینکه زندگی و معاش ایشان به عنوان یک استاد رشته اقتصاد دانشگاه از مسیر دستمزد معلمی وی در دانشگاه بوده، نشد. ما و آنان که از نزدیک با او آشنایند می دانیم که هر آن چه از اموال در قالب ارث از پدر مرحوم خویش و خانواده به او سپرده شده است همگی در قالب موسسه خیریه و … صرف رسیدگی به ایتام، ساخت مساجد و حسینیه ها و مدارس در مناطق محروم، تجهیز مراکز درمانی در مناطق غیر برخوردار، تامین صدها جهیزیه، چند ده هزار خورانیدن سالانه به نیازمندان و مستضعفان، تسهیل زیارت اعتاب مقدسه برای آنان، ایجاد اشتغال برای جوانان مستعد، کمک به محرومان بمنظور تهیه مسکن و صدها کار خیر دیگر شده است. دردناک تر این است که چنین فردی امین و مدیری قوی، اینطور مورد ظلم قرار گیرد و بخاطر توانایی و امانت داری اش مورد طعنه واقع گردد.
امضا کنندگان این نامه به پشتوانه سال ها موانست با ایشان به عنوان همکار و دانشجو، به پاکدستی، امانتداری و دنیاگریزی جناب آقای دکتر زاهدی وفا شهادت می دهیم و امید آن داریم افرادی که این روزها، نوجوانان ساده دل را بواسطه فریب خوردن از رسانه های دشمن ملامت می کنند و خود در دوران میانسالی و مسئولیت، در زمینی دیگر، همچون کودکان بازیچه این رسانه ها قرار می گیرند، این رفتار را با دیگر دلسوزان نظام روا ندارند و در جبران این خطا برآیند.»
اسامی امضا کنندگان این نامه در ‌بایگانی ایسنا موجود است.
منبع:

1401/08/18
08:20:31
5.0 / 5
347
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل