آیین تكریم و معارفه معاون سابق و جدید اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری

مخبر: کشور آماده جهش جدی در همه ابعاد است

مخبر: کشور آماده جهش جدی در همه ابعاد است

محفل: آیین تکریم و معارفه معاون سابق و جدید اجرائی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری بامداد امروز (یکشنبه) با حضور معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در این مراسم که رئیس دفتر رئیس جمهور و شماری از مقامات و معاونین نهاد ریاست جمهوری حضور داشتند، دکتر محمد مخبر، اظهار داشت: امروز کشور آماده جهش جدی در همه ابعاد است و در مباحث امنیتی، دیپلماسی و سیاسی به نقطه ای از بازدارندگی رسیده ایم که هیچ کشوری جرأت رویارویی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به رجزخوانی های رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: کشور به مرحله ای رسیده است که هیچ گزینه نظامی نه روی میز و نه زیر میز دشمن قرار ندارد و قدرت های جهانی قادر نیستند هیچ تصمیمی در منطقه اتخاذ کنند جز این که نظر جمهوری اسلامی را گرفته باشند.
مخبر تصریح کرد: باوجود پیشرفت های همه جانبه علمی و صنعتی و با وجود امکانات طبیعی و خدادادی هنوز به نقطه مطلوبی در زمینه اقتصادی نرسیدیم، اما دولت سیزدهم گامهای بلندی در سرمایه گذاری های جدید برداشته و با دستور رئیس جمهور برای تعریف پروژه های جدید و اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی منابع قابل توجهی اختصاص داده شده که تمامی این طرح ها درحال آماده سازی و یا آغاز عملیات اجرایی می باشد.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به مزیت های کشور در قسمت ترانزیت تاکید کرد: در مسافرت به روسیه تمام نخست وزیران کشورهای حاشیه دریای خزر به دنبال انجام مذاکرات و توافقات با جمهوری اسلامی در زمینه ترانزیت و حمل کالا و مسافر بودند.
مخبر افزود: میتوان با اتصال ۱۷۰ کیلومتر مسیر ریلی به آستارا و ۲۰ کیلومتر به بصره تا کشورهای حوزه اسکاندیناوی و دریای مدیترانه برای حمل کالا و بار و مسافر در منطقه دسترسی های لازم و سریع فراهم نماییم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه بهره گیری از امکانات، سرمایه و مدیریت مردم از رسالت های جدی مدیران دولت سیزدهم برای پیشرفت و آبادانی کشور است، اظهار داشت: دولت باید بستر و زمینه های لازم برای حضور و مشارکت مردم را فراهم آورد و اگر مردم به میدان پیشرفت کشور بیایند مشکلات کشور در ظرف مدت بسیار کوتاهی قابل حل است.
مخبر خاطرنشان کرد: در فعالیتهای اقتصادی همواره دو محدودیت مدیریت و منابع وجود دارد که اساسا حضور مردم می تواند این محدودیت ها را تبدیل به فرصت و حل مشکلات کند.
وی با تاکید بر این که اعتماد مردم به حاکمیت برای حل مشکلات کشور حائز اهمیت اساسی است، تصریح کرد: با همت و عزم بلند تمام ارکان و قوای کشور می توانیم به مرحله ای از شکوفایی و اقتدار برسیم که دشمن حتی فکر تقابل نظامی و اقتصادی با جمهوری اسلامی را در ذهن نپروراند.
معاون اول رئیس جمهور همینطور در قسمت دیگری از سخنان خود با تقدیر از خدمات دکتر سید صولت مرتضوی در طول خدمت رسانی در معاونت اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، اظهار داشت: معاونت اجرایی از مسئولیت هایی است که حجم بالایی از مدیریت کارمندان دولت و ارتباط با آحاد مردم در سرتاسر کشور را به عهده دارد و از خصوصیت های اصلی پذیرش این مسئولیت تواضع، فعالیت شبانه روزی و پیگیری مستمر مصوبات سفرهای استانی است.
مخبر ضمن اشاره به سفر روز گذشته خود به منطقه محروم بشاگرد، اظهار داشت: گام دوم پشت سر گذاشتن محرومیت این منطقه شروع شده و مصوبات حل مشکلات بشاگرد بگونه ای تنظیم و اجرا شده که با اجرایی شدن آنها علاوه بر رفع محرومیت، این منطقه به یک نقطه قابل قبول و برخوردار خواهد رسید.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که مصوبات سفرهای استانی دولت سیزدهم کاملاً هوشمندانه و با رفع نیازها و تقاضاهای مردم هر منطقه تهیه شده است، اظهار داشت: اگر این مصوبات سفرهای استانی به خوبی اجرایی شود چهره کشور از لحاظ رفع محرومیت و پیشرفت و آبادانی کاملاً تغییر خواهد نمود.
سید صولت مرتضوی هم در این مراسم ضمن اشاره به ۳۱ سفر برنامه ریزی شده استانی و چندین سفر پروژه ای با محوریت رئیس جمهور در دولت سیزدهم تابحال اظهار داشت: توانستیم خدمت رسانی را از پاستور به دورترین نقاط کشور ببریم و ارتباط چهره به چهره رئیس جمهور با مردم همواره بدون تکلف و در سخت ترین شرایط آب و هوایی انجام شد.
وی مسأله شناسی در سفرها و نگاه نافذ رئیس جمهور و دولت را از خصوصیت های مهم سفرهای استانی دولت سیزدهم برشرد و اظهار داشت: در این سفرها تعداد بالایی از مشکلات و مسائل هر استان شناسایی و دستورات لازم برای پیگیری و اجرا به بهترین نحو صادر گردیده است تا جایی که تعداد قابل توجهی از واحدهای تولیدی غیرفعال و نیمه فعال به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است.
او همینطور به دستورات و تاکیدات معاون اول رئیس جمهور در پیگیری مصوبات سفرهای استانی اشاره نمود و افزود: در دور دوم سفرهای استانی علاوه بر پیگیری باید به حل مشکلات فرهنگی، ازدواج و معیشت مردم توجه گردد.
محسن منصوری هم در این مراسم با تاکید بر این که سفرهای استانی دولت سیزدهم یک خلق حماسه و راه میانبر خدمت رسانی به مردم است، اظهار داشت: مصوبات این سفرها از جنس سیاستگذاری و اقتصادی بود و باید در طراحی دور دوم سفرهای استانی از طرح مسأله و برنامه ریزی تا اجرا مردم و بخش خصوصی درگیر شوند.
وی تقویت سرمایه اجتماعی را یکی از مأموریت های اساسی و مهم دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: تقویت سرمایه اجتماعی از مهم ترین برنامه ها و اهداف معاونت اجرایی ریاست جمهوری خواهد بود و باید در نهاد ریاست جمهوری که نماد تبلور موضوعات اداری و اجرایی کشور به حساب می آید بگونه ای عمل شود تا تصمیمات در این نهاد مهم در حلقه های مختلف زنجیره اجرایی کشور راهگشا باشد.
مخبر در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از تلاشهای صادقانه و خدمات ارزشمند دکتر مرتضوی در دوران تصدی مسئولیت معاونت اجرایی رئیس جمهور تجلیل نمود.
همینطور در ادامه معاون اول رئیس جمهور حکم انتصاب محسن منصوری بعنوان معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری را به وی اعطا کرد.
منبع:

1401/08/16
11:01:41
5.0 / 5
364
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
محفل